امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 20:25:21
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 9910

تاریخ انتشار : 09/10/1393 - 18:02

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی:

محاکمه سران فتنه خواست مردم است/اصولگرایان احمدی‌نژاد را همراهی نمی‌کنند

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه محاکمه سران فتنه خواست مردم جامعه و جریان انقلاب است، گفت: اگر فتنه‌گر در کف خیابان حکم محاربه و اعدام دارد مگر می‌شود کسانی که برنامه‌ریز بودند از این حکم بری باشند.

محاکمه سران فتنه خواست مردم است/اصولگرایان احمدی‌نژاد را همراهی نمی‌کنند

به گزارش جویباران، به نقل از بلاغ، علیرضا زاکانی، در نشست‌خبری که به مناسبت روز 9دی در ساری برگزار شد، اظهار داشت: واقعه سال 88 یکی از بزنگاه‌هایی بود که جنبه‌های داخلی و خارجی داشته و دعوای شخصی نبود.

وی افزود: این واقعه زمینه را برای رسیدن نظام سلطه به اهداف کلان خود و فشار بر علیه نظام جمهوری اسلامی فراهم کرد.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، فتنه سال 88 را یک برنامه‌ریزی گسترده از سوی بیگانگان دانست و ادامه داد: این واقعه با آگاهی و بیداری مردم و حضور حماسی در صحنه همه داشته‌ها و امیدهای دشمن را به یأس مبدل کرد.

زاکانی اساس فتنه را توجه به نفی انقلاب اسلامی برشمرد و تاکید کرد: 9 دی از یوم الله‌هایی است که عنایت الهی در آن نقش ویژه و ممتازی را ایفا کرد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فتنه‌گران انقلاب اسلامی را تا لبه پرتگاه بردند، اذعان داشت: همه جناح‌های سیاسی به دور از بخشی‌نگری باید نسبت خود را با فتنه و همراهی با توده مردم مشخص کنند.

وی افزود: این شاخص مایه وحدت، انسجام و تضمین آینده انقلاب اسلامی می‌شود.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در پاسخ خبرنگاری مبنی بر اینکه شما در سخنان خود مستندات کافی برای محکومیت برخی از مسئولان ندارید، گفت: قبل از هر صحبتی سعی می‌کنم مطالعه و مستندات کافی در خصوص آن داشته باشم.

زاکانی با بیان اینکه در مجلس راهکارم جناحی نیست بلکه برپایه اصول و ارزش‌ها است، بیان کرد: در رأی اعتماد به نمایندگان با مطالعه و اسناد صحبت کردم و در خصوص زنگنه هم با رانت نگذاشتند پاسخش را بدهم.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف وسیله را توجیه نمی‌کند، ابراز داشت: به آقایانی که در جبهه 88 بودند، گفتیم که شما کشته‌سازی می‌کنید و آن‌ها پاسخی نداشتند که بگویند‌.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی یکی از ویژگی‌های خوب دولت را توجه به حوزه سلامت عنوان کرد و افزود: امیدواریم این نگاه بتواند آلام و دردهای جامعه را مدنظر قرار دهد.

وی با بیان اینکه بودجه‌ای که به مجلس ارائه شد با چالش‌های جدی مواجه است، اذعان داشت: یک نگاه سیاسی در بودجه نهفته که این امر بسیار زشت است.

زاکانی افزود: در این بودجه ارائه شده توسط دولت، بودجه‌های نهاد ریاست جمهوری از رشد فزاینده‌ای برخوردار است، در حالی که بودجه‌ها برخی نهادها رشد نکرده یا از رشد کمتری برخوردار است.

نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این نگاه واقع بینانه نیست، گفت: متاسفانه در توزیع بودجه مسیری انتخاب شده که از آن استثمار سیاسی می‌شود که برای کشور بسیار زشت است.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، پیروزی در انتخابات مجلس را متکی بر وحدت اصولگراها دانست و اذعان داشت: اگر این وحدت و همدلی در بین اصولگراها وجود داشته باشد اکثر نمایندگان مجلس در آینده اصولگراها هستند.

وی با بیان اینکه با عدم وحدت، اصولگراها همچون انتخابات سال 92 به خود می‌بازند نه به رقیب، افزود: اصلاح طلبان در تلاش هستند که با ایجاد عدم وحدت بین اصولگراها، جنگ روانی و نگاه به مذاکرات هسته‌ای در این انتخابات به پیروزی برسند.

زاکانی با بیان اینکه حزب اصلاحات می‌خواهد از مذاکرات هسته‌ای یک وجه امتیاز کسب کند، خاطرنشان کرد: شاهد مثال نیز بسیج کردن عده‌ای در داخل کشور برای اینکه اعلام بدارند توافق بد بهتر از توافق نکردن است.

نماینده مجلس شورای اسلامی، افزود: مواجه سیاسی با منافع ملی یک امری است که در دستور کار عده ای قرار دارد تا بتوانند در انتخابات پیروز شوند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری که وحدت در بین اصلاح‌طلبان وجود ندارد، گفت: به دلیل محقق نشدن وعده‌های دولت روحانی اصلاح طلبان درصدد هستند با گرفتن اکثر کرسی‌های مجلس چهار سال آینده خود را تضمین کنند.

وی با بیان اینکه توجه جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی به محور وحدت و اصول بین همه جریان‌های اصولگرایی است، اذعان داشت: این جمعیت به دنبال آن است که از دل وحدت و اصول افراد شایسته انتخاب شوند.

زاکانی با بیان اینکه دولت باید در امور مختلف با مردم شفاف باشد، تصریح کرد: امروز شاهد هستیم وعده‌هایی به مردم داده می‌شود که نان گران نمی‌شود ولی در عمل این طور نیست.

نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این نشان‌دهنده آن است که مردم در جریان امور قرار نگیرند یا کار کارشناسی در این زمینه صورت نگرفت که سبب ناامیدی مردم نسبت به مسئولان می‌شود.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی یکی از مشکلات بزرگ کشور را بحث نظارتی دانست و عنوان کرد: مجلس دستگاه‌های نظارتی قوی دارد که باید با کمک دولت در جامعه نظارت جدی داشته باشند.

وی استفاده کارکنان دولت از ماشین‌های دولتی برای کار شخصی را نشانه عدم نظارت، کاستی‌های اعتقادی و فرهنگی دانست و افزود: باید برای هر اصلاحی، اصلاح فرهنگی را در اولویت قرار دهیم.

زاکانی در پاسخ خبرنگاری مبنی بر بازگشت احمدی‌نژاد به عرصه سیاست، گفت: احمدی‌نژاد کامروایی در حوزه سیاست نخواهد داشت و در سال 84 خودش را به عنوان نماد اصول‌گرایی معرفی کرد که منجر به رأی شد.

نماینده مجلس شورای اسلامی بیان داشت: احمدی‌نژاد در مسیر تغییر جهت داده و عناصر کارگزارانی و دوم خردادی در لایه‌های اقتصادی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه عملکرد احمدی نژاد به پای اصولگریان نیست، ادامه داد: احمدی‌نژاد در سخنان خود هرگز نگفته که اصولگرا است ولی خود را منتصب کرد و از ظرفیت اصولگراها در انتخابات استفاده کرد.

زاکانی با بیان اینکه اصولگرایان با احمدی‌نژاد در عرصه سیاست همراهی نمی‌کنند، تاکید کرد: احمدی‌نژاد در پی برقراری ارتباط با دوم خرداد است و جلسه مفصلی را با سیدحسن خمینی داشته است.

نماینده مجلس شورای اسلامی به فساد مالی اشاره کرد و بیان داشت: فساد چپ و راست نمی‌شناسد و رنگ اولیه آدم فاسد، فاسد بودن است.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی اذعان داشت: از سال 80 که مقام معظم رهبری بر مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید کردند، هیچ برخورد اصولی و مبنایی با مفاسد اقتصادی صورت نگرفته و بیشتر شعاری بود.

وی با بیان اینکه مبارزه با مفاسد اقتصادی عزم فراجناحی می‌طلبد، گفت: مواجه سیاسی با فساد مانعی بر سر راه مبارزه با فساد است.

زاکانی فساد مالی 12 هزار میلیاردی را یک مواجه کاملاً سیاسی دانست و افزود: این مسئله پوست خربزه‌ای است که به زیر پای دولت می اندازند.

به گزارش فارس همچنین علیرضا زاکانی بعدازظهر دوشنبه در همایش بصیرت ماندگار که در مجتمع اهل بیت (ع) ساری برگزار شد، با طرح یک سئوال که چرا تاکید بر نهم دی و دقت درباره فتنه و فتنه‌گران صورت می‌گیرد، اظهار کرد: برخی علاقه دارند فتنه را به حادثه شخصی و رخداد بدون پیش‌بینی و دعوا نشان دهند و بیان می‌کنند پرداختن به آن، مایه شکاف است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این عده درخواست دارند 9 دی نباید برجسته شود، افزود: در صورتی که باید ابعاد موضوع واکاوی شود و آنچه در بیان نورانی مقام معظم رهبری و تجلی اراده الهی برای این حماسه عظیم وجود دارد را برای مردم بیان کرد.

وی با بیان اینکه شاید در تاریخ انقلاب اسلامی هیچ روزی را با ویژگی‌های 9 دی نتوان پیدا کرد، ادامه داد: این روز در پس غبارآلودگی هشت ماهه در کشور نمود پیدا کرد.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی تصریح کرد: شور و شعور و ولایت‌مداری مردم در 9 دی به گونه‌ای تجلی پیدا کرد و سیاه‌نمایی‌هایی که توسط فتنه‌گران به وجود آورده بودند شکسته شد، فتنه مرد و فتنه‌گران منکوب شدند.

وی با بیان اینکه عده‌ای تلاش دارند دوباره فتنه‌گران را احیا کنند و حیات فاقد حرکت و شعور را در جامعه داشته باشند، افزود: این مسئله شدنی نیست چون دلایل مختلفی وجود دارد که به هیچ وجه نمی‌توان 9 دی را فراموش کرد.

زاکانی با اشاره به اینکه فتنه و فتنه‌گران به دنبال انحرافی بودند که نفی مقصد عالی انقلاب بود، تصریح کرد: فتنه‌گران اساس انقلاب اسلامی را مورد هدف قرار داده بودند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه فتنه ابعاد جهانی داشت، گفت: وقتی درباره خاتمی، موسوی و کربی صحبت می‌کنیم اذعان داریم که این افراد سران داخلی فتنه هستند و اگر فتنه را فقط در این افراد بدانیم درحق مردم جفا کردیم و ابعاد جهانی فتنه را نادیده گرفته‌ایم.

زاکانی با اشاره به اینکه این افراد دعوای قدرت داشتند و برای رسیدن به قدرت دعوای زشت را راه‌اندازی کردند، گفت: اساس فتنه دعوای از پیش تعیین شده برای هدف قرار دادن اساس جمهوری اسلامی بود.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه با اندکی تامل انسان درمی‌یابد که اجتماع مردم و وحدت کلمه، ابزار جدی فتنه‌گران در شکاف این اجتماع برای رسیدن به هدف بود، افزود: آنها تلاش می‌کردند مردم را در مقابل هم قرار دهند و اساس و بقای جمهوری اسلامی را هدف قرار داده بودند.

وی با بیان اینکه فتنه‌گران از رای و حق‌الناس مردم گذشتند، اظهار کرد: تنها شعار برجسته دوم خرداد این بود که برای من رای و نظر مردم مهم است و جامعه را به دو دسته انتخابی و انتصابی تقسیم می‌کردند و بیان آنها این بود که بخش انتصابی باید به نفع بخش انتخابی مصادره شود.

زاکانی با اشاره به اینکه در انتخابات، پا روی آرای مردم گذاشتند، افزود: به همین دلیل حیات خود را از دست دادند و به دنبال حیات نباتی هستند.

وی با بیان اینکه فتنه‌گران قدر و منزلت رهبری را نشناختند و از آن عبور کردند، ادامه داد: اواخر دولت هاشمی عده‌ای جمع شدند گفتند قانون اساسی را عوض کنید تا هاشمی همچنان رئیس‌جمهور باقی بماند اما مقام معظم رهبری در مقابل این عده ایستادگی کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: عده‌ای با نام خط امام(ره) به دنبال انحراف در این خط هستند و مقام معظم رهبری همواره عمود خیمه هستند که انقلاب اسلامی را حفظ کردند.

زاکانی با اشاره به اینکه موسوی به دروغ اعلام کرد به دنبال اجرای قانون است، افزود: اما از فردای انتخابات، به دنبال قانون‌شکنی بودند و از سال 87 با تشکیل کمیته صیانت از آرا، مقدمات دروغ خود را فراهم کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای ما وسیله هدف را توجیه نمی‌کند، اظهار کرد: موسوی هیچ چیزی در دست نداشت که مبنی بر تقلب در انتخابات باشد و بهانه‌های واهی بیان می‌کرد.

وی افزود: اساس حرف موسوی برای 13 میلیون رای و نگه داشتن آرایی بود که شاید از او عبور می‌کردند.

زاکانی با بیان اینکه هیچ یک از ستادها در آن مقطع ادعای تقلب نداشتند، تصریح کرد: اما اینها باز هم کوتاه نیامدند و بر مواضع خود پافشاری کردند.

وی با اشاره به اینکه هاشمی گفته بود صبح روز شنبه 23 خرداد سال 88 خاتمی به من زنگ زد و گفت که با موسوی و حسن خمینی می‌خواهیم به دیدارتان بیاییم، ادامه داد: در آن دیدار بیان‌شان این بود که تقلب شده و اعلام می‌کردند جز به ابطال انتخابات راضی نیستند و راه‌های قانونی را هم قبول ندارند.

زاکانی اضافه کرد: هاشمی گفته بود تقلب شده و خواسته بود این افراد دلایل را بیان کنند که دلایل آنها قانع کننده نبوده است.

وی با بیان اینکه سخنان کروبی درباره دلایل فتنه، فاجعه بود، گفت: اینها کار برنامه‌ریزی شده‌ای را دنبال کردند و فتنه حادثه نبود بلکه از قبل آشوبگرانی را مامور‌ کردند و می‌خواستند به هر طریق ممکن خود را به قدرت برسانند و از قبل این کار می‌خواستند محیط امن جامعه ما را ناامن جلوه دهند که تا حدودی هم انجام دادند.

این مسئول با اشاره به اینکه این افراد آرمان‌های انقلاب‌ اسلامی را به تمسخر گرفتند و جنایت کردند، ادامه داد: عده‌ای عنوان می‌کنند چرا اینها را نمی‌بخشید، مگر این مسئله قابل بخشش است.

وی با بیان اینکه محاکمه سران فتنه خواست مردم جامعه و جریان انقلاب است، افزود: اگر فتنه‌گر در کف خیابان حکم محاربه و اعدام دارد مگر می‌شود کسانی که برنامه‌ریز بودند از این حکم بری باشند.

زاکانی با اشاره به اینکه براساس شورای امنیت ملی تصمیم بر حصر این افراد گرفته شده است، گفت: حصر در زمان حضرت امام (ره) و در صدر اسلام هم بوده است.

وی با بیان اینکه عناصر فتنه به آمریکایی‌ها چراغ سبز نشان داده و می‌خواستند برای آنها فرش قرمز پهن کنند، افزود: فتنه‌گران داخلی زمینه حضور ‌آشوبگران خارجی را فراهم کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر نظام اسلامی با سران فتنه با رافت برخورد کرده و خواسته اینها در حصر باشند که براساس اصل 176 قانون اساسی است، خواسته مانع از فتنه مجدد شود لذا نظام محبت و تدبیر کرده است.

وی با بیان اینکه برخی از افراد ساده لوح بیان می‌کنند سران فتنه را محاکمه کنید، اظهار کرد: بعضی هم هوشمند هستند و دقیق بر محاکمه تاکید دارند و می‌دانند حکم محاربه، اعدام است اما می‌خواهند از این مسئله هم موضوعی برای خود درست کنند و گرنه 9 دی دادگاه عمومی مردم ایران برای سران فتنه بود.

وی با اشاره به اینکه اگر دادگاه هم تشکیل شود این افراد دادگاه را نمایشی قلمداد می‌کنند و مانند پرونده مهدی هاشمی با آن برخورد می‌کنند، گفت: می‌خواهند دادگاه را سیاسی کنند لذا این افراد دشمن را امیدوار کردند و دشمن سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران را بعد از حادثه 88 تصویب و اعمال کرد.

زاکانی با بیان اینکه توصیه ما به سید حسن آقا این است که به وصیت‌نامه امام مراجعه کند که فرمودند ملاک، حال افراد است، ادامه داد: در جامعه دچار شرایط جدید هستیم و عده‌ای به عنوان پازل سیاسی، بخشی از نفاق علیه جمهوری اسلامی را تشکیل می‌دهند و مسیری را دنبال می‌کنند که انقلاب اسلامی را از جهت‌گیری اساسی باز دارد.
وی گفت: اگر دقت و توجه نکنیم، ممکن است تجلی این مسیر افزون شود که از سال 88 به صورت رسمی نظام سلطه توجه کرد به اینکه عده‌ای را به عنوان رابطان خود را در کشور ما معرفی کند و خیلی هم با افتخار این را بیان کرد.

دیدگاه شما در مورد : محاکمه سران فتنه خواست مردم است/اصولگرایان احمدی‌نژاد را همراهی نمی‌کنند

محاکمه سران فتنه خواست مردم است/اصولگرایان احمدی‌نژاد را همراهی نمی‌کنند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS