امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 22:06:04
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 9907

تاریخ انتشار : 08/10/1393 - 08:00

فتنه 88 و پروژه رسانه‌ای اپوزیسیون/

انجام پروژه کشته سازی و ایجاد فضای رسانه‌ای مسموم علیه انقلاب

فراتر از همه هجمه‌های تبلیغاتی سنگین رسانه‌های بیگانه علیه جمهوری اسلامی، نظام در دوران آشوب و اغتشاش توانست کارنامه مثبتی از خود به یادگار بگذارد.

انجام پروژه کشته سازی و ایجاد فضای رسانه‌ای مسموم علیه انقلاب

جویباران جبهه تجدید نظرطلب که از دوران اصلاحات و در مسئله قتل‌های ذنجیره‌ای به نوعی به روش‌های اطلاع رسانی داستان سرایانه دست یافته بود و در تداوم آن وضعیت، آشوب‌های تیر 78 را آفرید، در سال 88 نیز چون در چند هفته نخست از ادعای تقلب طرفی نبست و روشن شد که اکثریت جامعه این ادعا را قبول ندارند برای بسیج توده‌ای و تحریک عواطف عمومی، دوباره به روش پیشین خود بازگشت و به مسائلی از قبیل مظلوم نمایی، ترسیم چهره خشونت طلب از رقیب و بالاخره کشته سازی روی آورد.

رسانه‌های این جبهه از کشته شدن افرادی سخن می‌گفتند که اندکی بعد معلوم می‌شد زنده‌اند و خبرهای مربوط به آنان دروغ بوده است.

علیرضا سعیدی، سعیده پورآقایی، ترانه موسوی، محسن ایمانی، عاطفه امام و احمد کارگرنجاتی از جمله افرادی بودند که خبرهای مربوط به آنها در رسانه‌های تجدیدنظرطلب، اپوزیسیون و بیگانه خلاف واقع از آب در آمد.

در این میان صداوسیما حتی با برخی از آنان مصاحبه کرد که محسن ایمانی و ترانه موسوی از جمله آنها بودند.

در ماجرای ندا آقاسلطان که برخی تلاش کردند کشته شدن وی را به نماد خشونت تبدیل کنند نیز همین خط خبری و پوشش رسانه‌ای دنبال شد.

صحنه دردآور جان باختن ندا آقاسلطان، چه ساختگی باشد و چه واقعی(که بعدا مشخص شد ساختگی بوده) به قدری رقت‌انگیز و ناراحت کننده بود که به سادگی احساسات منفی علیه فرد یا افرادی که آن را انجام داده بودند، ایجاد می‌کرد. همچنین پوشش گسترده خبری و بی سابقه درباره ندا آقاسلطان در رسانه‌های بیگانه و اپوزیسیون به موقع توانست ضعف ادعای تقلب را که دیگر به کار بسیج توده نمی‌آمد، جبران کند و جرأت بیشتری به رهبران جنبش سبز برای تداوم ساختار شکنی‌ها بدهد.

در مورد پرونده ندا آقاسلطان موارد مشکوک و متعددی وجود دارد اما مجال گفتن آنها در این یادداشت نیست چرا که با یک جستجو کوچک در فضای مجازی می‌توانید اطلاعات زیادی از قتل ساختگی ندا آقاسلطان پیدا کنید.

نکته‌ای که نباید فراموش کرد این است که فراتر از همه هجمه‌های تبلیغاتی سنگین رسانه‌های بیگانه علیه جمهوری اسلامی، نظام در دوران آشوب و اغتشاش توانست کارنامه مثبتی از خود به یادگار بگذارد.

در زمان و شرایطی که دامنه‌های فتنه بسیار گسترده بود، نظام اسلامی برای کنترل اوضاع و مقابله با اغتشاشات و ناامنی‌ها از کمترین حد خشونت بهره برد و خویشتن‌داری مناسبی از خود نشان داد.

در واقع تنها روش بکار رفته از سوی مأموران حافظ امنیت کشور استفاده از روش‌های نوین مقابله با شورش‌های شهری بود. هیچ‌گاه دستوری برای استفاده از سلاح گرم از هیچ مقام مسئولی صادر نشد و مأموران نیروی انتظامی هم مجهز به سلاح گرم نبودند. در مواردی هم که مانند قتل ندا آقاسلطان مواردی مشاهده می‌شود که کاملا مشکوک است.

در این میان هم اگر تعدادی نیز متأسفانه جام خود را از دست دادند، نیمی از آنها نیروهای حافظ امنیت و از مردم عادی و رهگذر بودند که معلوم نیست به دست چه کسانی جان باختند.

همچنین نباید فراموش  شود که وقتی آتش نزاع حتی در مسائل خانوادگی نیز شعله ور می‌شود، ناخواسته و از روی سهو برخی جان خود را از دست می‌دهند.

از آن گذشته در مسائلی همانند زندان کهریزک نیز رفتار درستی صورت نگرفت و رفتاری غیر مسئولانه و خودسرانه بود که به محض اطلاع مسئولان کشور از ادامه فعالیت آن جلوگیری شد و مسببین، بازداشت و محاکمه شدند.

در مجموع جنبش سبز سعی کرد در فتنه سال 1388 قواعد پذیرفته شده جامعه را برهم بزند و با از بین بردن ثبات سیاسی، مسئله رقابت‌های سیاسی که در طول این 30 سال در ایران نهادینه شده بود را بی اثر سازد.

در چنین شرایطی اگر مرکز ثباتی در ایران وجود نداشت تا این وضعیت را کنترل کند دیگر مفاهیمی مانند رقابت سیاسی و ثبات سیاسی در جامعه معنا نداشت و هرکسی سنگ خود را بر سینه میزد.

بر همین اساس در چنین وضعیتی بود که رهبر معظم انقلاب با تدبیری هوشمندانه، راهبرد «قانون‌مداری» را در جامعه مطرح کرد تا هم ثبات سیاسی تأمین شود و هم رقابت‌های سیاسی و انتخاباتی بی معنا نشود.

لذا این تجربه تاریخی بار دیگر نشان داد که تداوم توسعه سیاسی در ایران بدون حضور ولایت فقیه غیر ممکن است و بقای جمهوریت نظام همانند اسلامیت آن وابسته به حضور سرنوشت ساز اصل ولایت در جامعه است.

مصطفی فیروزجایی - مدیر مسئول سایت جویباران

دیدگاه شما در مورد : انجام پروژه کشته سازی و ایجاد فضای رسانه‌ای مسموم علیه انقلاب

انجام پروژه کشته سازی و ایجاد فضای رسانه‌ای مسموم علیه انقلاب

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS