امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 00:19:24
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 988

تاریخ انتشار : 06/08/1392 - 18:57

اختصاصی/ حجت الاسلام بهرامی در گفتگو با جویباران مطرح کرد:

طلاق آخرین راه چاره هست نه اولین راه / عدم ثبات در شغل یکی از علل طلاق

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان جویبار گفت: طلاق باید آخرین راه چاره و تدبیر برای رهایی از مشکلات باشد اما متاسفانه امروزه به عنوان اولین و آسان ترین راه نزد زوج های جوان هست.

طلاق آخرین راه چاره هست نه اولین راه / عدم ثبات در شغل یکی از علل طلاق

حجت الاسلام والمسلمین قنبرعلی بهرامی در گفتگو با خبرنگار جویباران با اشاره به شرعی بودن حکم طلاق گفت: طلاق یک حکم شرعی است که خداوند برای رهایی زوجین از مشکلات سنگین و جدی در زندگی مشترک قرار داد به همین خاطر طلاق باید آخرین راه چاره برای رهایی از مشکلات باشد اما متاسفانه امروزه به عنوان اولین و آسان ترین تدبیر از آن استفاده می شود.

وی به یکی از دلایل اصلی افزایش آمار طلاق در جامعه ی امروزی اشاره و تصریح کرد: با توجه به رشد جمعیت و محدود شدن خانواده به والدین و یک و حداکثر دو فرزند ،زمینه برای نازپرورده شدن فرزندان مساعد شده است، به طوری که خانواده ها فرزند را به شنیدن "نه" عادت نمی دهند.

حجت الاسلام بهرامی افزود: فرزندی که طاقت شنیدن "نه" را ندارد و در تمام زندگی اش با آن مواجه نشد ، با کوچکترین تنش در زندگی زناشویی و برآورده نشدن خواسته ها و نیاز ها به پدر و مادر خود مراجعه می کند، متاسفانه عشق و علاقه ی تنگاتنگ بین والدین و فرزند موجب حمایت های بیجا و در نتیجه فروپاشی زندگی فرزندان می شود.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی جویبار پیرامون تاثیر اشتغال در بروز طلاق گفت: امروزه فقدان امکانات اولیه فشار زیادی را بر خانواده های سطح میانه و پایین وارد کرده است، به همین منظور مسئولین و دولتمردان باید تدبیر به خرج داده و در مشاغل غیر دولتی ثبات را به وجود بیاورند.

قنبرعلی بهرامی در پایان خاطر نشان کرد: سن خاصی برای ازدواج معین نشده است چرا که سن ازدواج به میزان معرفت و شناخت و همچینین بلوغ فکری و اجتماعی فرد بستگی دارد.بلوغ فکری و معرفت می تواند در خانواده و با تمرین و نقش پذیری به وجود آمده و تقویت گردد.

انتهای پیام / م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : طلاق آخرین راه چاره هست نه اولین راه / عدم ثبات در شغل یکی از علل طلاق

طلاق آخرین راه چاره هست نه اولین راه / عدم ثبات در شغل یکی از علل طلاق

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS