امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 13:38:18
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 9810

تاریخ انتشار : 01/10/1393 - 10:03

در جلسه شورای فرهنگ عمومی جویبار مطرح شد:

انتقاد از مستقر نشدن اداره اوقاف در جویبار/دست به دست شدن برخی از موقوفات در بین مردم

نهمین جلسه شورای فرهنگی عمومی جویبار با موضوع ترویج فرهنگ وقف برگزار شد.

انتقاد از مستقر نشدن اداره اوقاف در جویبار/دست به دست شدن برخی از موقوفات در بین مردم

به گزارش خبرنگار جویباران، نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جویبار با موضوع ترویج فرهنگ وقف و با حضور مسئولان این شهرستان در محل اداره اوقاف قائمشهر برگزار شد.

رضا گنجی در این جلسه با اشاره به اینکه انتظارات جویبار در زمینه اوقاف برآورده نشده است، اظهار داشت: در ابتدای کار وعده دادیم که در کمترین زمان ممکن اداره اوقاف در جویبار مستقر خواهد شد اما با پیگیری‌های زیادی که تا به امروز انجام شده است این کار محقق نشد.

وی افزود: به دلیل دوری اداره اوقاف از جویبار اگر کسی از این شهرستان بخواهد به این اداره رجوع کند دچار مشکلات فراوانی خواهد شد.

فرماندار جویبار تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات اداره اوقاف عدم حضور رئیس این اداره در جلسات شهرستانی است که باید هرچه سریعتر رفع شود.

وی با بیان اینکه در زمینه وقف کارهای خوبی در شهرستان انجام شده است، تأکید کرد: باید با کارهای نو و جدید موضوع وقف را در بین خانواده‌ها رواج دهیم.

گنجی افزود: یکی از کارهای خوبی که برای معرفی موضوع وقف در بین خانواده‌ها مهم است برگزاری مسابقات فرهنگی با محوریت وقف در بین دانش‌آموزان و دانشجویان است.

وی ادامه داد: استفاده از هزینه موقوفات برای تهیه جهیزیه نوعروسان نیز یکی دیگر از کارهای نو و جدید در موضوع وقف است که باید در دستور کار قرار بگیرد.

فرماندار جویبار در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقه انشاء وقف توسط آموزش و پرورش، تشویق از واقفان برتر در نماز جمعه، انتشار مقاله‌هایی با عنوان وقف در رسانه‌ها و معرفی موضوع وقف توسط مبلغان دینی از دیگر کارهای فرهنگی است که می‌تواند وقف را در جامعه رواج دهد.

حجت الاسلام ابوذر زارعی نیز با اشاره به اینکه اداره اوقاف باید هرچه سریعتر در جویبار مستقر شود، اظهار داشت: اگر اداره اوقاف جویبار جدا شده و در خود شهرستان مستقر باشد بسیاری از کارهای موقوفات و فرهنگی شهرستان به خوبی انجام خواهد شد.

وی افزود: به دلیل نبود یک اداره مستقل در جویبار در سطح فرهنگی اوقاف کارهای خوبی انجام نشده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های قائمشهر، جویبار و سیمرغ با اشاره به اینکه بسیاری از زمین‌های وقفی در جویبار باید احیاء شوند، اظهار کرد: اگر زمین‌های وقفی که در جویبار قرار دارد، احیاء شوند این شهرستان در زمینه وقف با شهرستان‌های بزرگ مازندران برابری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از بقاع متبرکه جویبار زیر نظر اداره اوقاف نیست، تصریح کرد: متأسفانه املاک زیادی در جویبار وجود دارد که وقف شده است اما به دلیل ثبت نبودن در اداره اوقاف به صورت غیر قانونی و غیر شرعی در بین مردم دست به دست فروخته می‌شود.

زارعی در پایان با اشاره به اینکه محور کار اوقاف کارهای فرهنگی، اقتصادی و حقوقی است، خاطر نشان کرد: طرح آرامش بهاری، طرح نشاط تعالی، سوگواره یاس نبوی و برگزاری مسابقات قرآنی از مهمترین کارهای فرهنگی این اداره در سطح شهرستان جویبار بوده است.

سید یوسف موسوی شیخ نیز در ادامه جلسه با انتقاد از اینکه در زمینه ترویج فرهنگ وقف کارهای خوبی در شهرستان انجام نشده است، اظهار داشت: باید با تشویق وقف‌کنندگان و تقدیر از آن‌ها، زمینه ترویج وقف را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه باید برای افرادی که وقف انجام می‌دهند ارزش قائل شویم، افزود: با یک برنامه ریزی منسجم باید موقوفات را به سمت انجام کارهای فرهنگی هدایت کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جویبار در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به نیازهای مسائل فرهنگی باید موضوع وقف و موقوفات را وارد کارهای فرهنگی کرد.

انتهای پیام/م.ف

دیدگاه شما در مورد : انتقاد از مستقر نشدن اداره اوقاف در جویبار/دست به دست شدن برخی از موقوفات در بین مردم

انتقاد از مستقر نشدن اداره اوقاف در جویبار/دست به دست شدن برخی از موقوفات در بین مردم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS