امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 18:58:20
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 973

تاریخ انتشار : 06/08/1392 - 11:24

پاسخ وزير اقتصادي دولت دهم به اتهامات دولت روحاني؛

برخي ها براي آمار ساختن عليه دولت دهم از مطالب روزنامه ها استفاده كرده اند

وزير اقتصاد دولت احمدي نژاد گفت: یک مرکز پژوهشی برای تهیه گزارش علیه دولت از اخبار روزنامه ها استفاده کرده است و جالب این که در گزارش خود تاکید می کند که این آمار و اطلاعات را به اخبار رسانه ها مستند می کند.

برخي ها براي آمار ساختن عليه دولت دهم از مطالب روزنامه ها استفاده كرده اند

به گزارش جويباران، به نقل از دانا، سید شمس الدین حسینی شب گذشته با حضور در برنامه پایش به بخش زیادی از ابهامات ایجاد شده علیه فعالیت اقتصادی دولت نهم و دهم پاسخ داد و جالب آنکه بیش از 70 درصد کسانی که در نظر سنجی این برنامه شرکت کردند معتقد بودند سیاست های اقتصادی دولت در مورد مسکن مهر و سفرهای استانی باید ادامه یابد. البته 44 درصد به گزینه هردو مورد رای دادند اما دیگر گزینه ها هم رای داشتند ولی گزینه هیچ کدام تنها 29 درصد رای آورد.

در سوال این نظر سنجی آمده بود به نظر شما دولت جدید کدامیک از این تدابیر دولت سابق را ادامه دهد ؟

1- سفرهای استانی

2- مسکن مهر

3- هر دو

4- هیچکدام

در پایان این نظرسنجی که حدود نیم میلیون شرکت کننده داشت 205 هزار و 355 نفریعنی حدود 44 درصد از شرکت کنندگان گزینه 3 را انتخاب و اعلام کردند که خواهان ادامه سفرهای استانی و مسکن مهر از سوی دولت جدید هستند . 8 درصد گزینه یک ، 20 درصد به گزینه دو و 29 درصد به گزینه چهار یعنی هیچکدام رای دادند .

سید شمس الدین حسینی وزیر سابق اقتصاد نیز که در این برنامه برای دفاع از آمارهای اقتصادی دولت دهم حاضر شده بود به گزینه 3 رای داد .

حسینی ضمن دفاع از آمارهای اقتصادی دولت دهم به انتشار برخی آمار انتقاد کرد و گفت: یک مرکز پژوهشی برای تهیه گزارش علیه دولت از اخبار روزنامه ها استفاده کرده است و جالب این که در گزارش خود تاکید می کند که این آمار و اطلاعات را به اخبار رسانه ها مستند می کند.

وی آمارهای ارایه شده در خصوص بدهی دولت دهم را تکذیب کرد و گفت: دولت یازدهم تنها 20 هزار میلیارد تومان بدهی دارد و خزانه با 3 هزار و 200 میلیارد تومان به دولت یازدهم تحویل شده است.

وی افزود: وقتی در آستانه برگزاری انتخابات بودیم در ستاد ویژه تدابیر اقتصادی در جلساتی که با حضور آقای احمدی نژاد تشکیل می‌شد بحثی مطرح شد که در کنگره آمریکا طرح تحریم تجاری ایران مطرح شده بود که این طرح جدیدی بود و ما حدس می‌زدیم ممکن است این را بخواهند به رخ دولت جدید بکشند و آن را تحت فشار قرار دهند، از طرفی هم طبیعی است هر دولت جدیدی که بیاید تا مدیران جدید را منصوب کند و هماهنگی‌ها ایجاد شود زمان می‌برد، ازاین‌رو به این جمع‌بندی رسیدیم که ذخیره کالاهای اساسی را از سطح استاندارد بالاتر ببریم.

سخنگوی اقتصادی دولت دهم گفت: کشور ما الآن بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار ذخایر ارزی دارد. علاوه بر آن ما ۲۰ میلیارد دلار به‌خاطر مسائل تحریم‌ها بابت نفت فروخته‌شده طلبکاریم.

حسینی با بیان اینکه دریافتی‌های خزانه کشور در 6 ماه نخست سال جاری 26 درصد رشد داشته، اظهار داشت: در این مدت وضعیت مالی ما نسبت به سال قبل بهتر است، در شهریور 91 ما 3 هزار میلیارد تومان تنخواه استفاده کرده بودیم، از بانک مرکزی پول قرض کرده بودیم، هیچ موجودی هم در خزانه نداشتیم، هیچ‌کس هم متوجه نشد، ولی امسال یک‌هزار میلیارد تومان موجودی خزانه مثبت است.

وی همچنین در خصوص رشد 400 درصدی نقدینگی در دولت نهم و دهم گفت: در سال 1367 نقدینگی دولت از هزاروهشتصد میلیارد تومان به 11 هزار میلیارد تومان رسید که 6 برابر رشد داشت و بیش از 500 درصد رشد یافت. این روند در دولت اصلاحات هم بیش از 400 درصد رشد داشت اما برخی ها فقط دولت نهم و دهم را می بینند که البته این امر طبیعی است و روند رشد نقدینگی قابل درک است. و این در حالی است دولت دهم فشارهای خارجی را هم تحمل کرد.

وی در خصوص بهتر شدن وضع معیشت مردم گفت: ضریب جینی نشان می دهد که بهتر شده است .

وزیر اقتصاد دولت دهم گفت: متاسفانه برای متهم کردن دولت دهم از گزارشات روزنامه ها استفاده می شود اما من حاضرم با یک مسئول دولتی در خصوص آمارها صحبت کنم. البته با کسی که مسئولیت داشته باشد نه این که فقط یک کارشناس باشد.

دیدگاه شما در مورد : برخي ها براي آمار ساختن عليه دولت دهم از مطالب روزنامه ها استفاده كرده اند

برخي ها براي آمار ساختن عليه دولت دهم از مطالب روزنامه ها استفاده كرده اند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS