امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 06:04:07
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 9640

تاریخ انتشار : 17/09/1393 - 20:37

در جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر جویبار مطرح شد

مقبره دو شهید گمنام جویبار هرچه سریعتر ساخته شود/مردم آماده کمک به ساخت گلزار دو شهید خوشنام

هفتمین جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر جویبار با موضوع ساماندهی گلزار شهدای گمنام این شهرستان برگزار شد.

مقبره دو شهید گمنام جویبار هرچه سریعتر ساخته شود/مردم آماده کمک به ساخت گلزار دو شهید خوشنام

به گزارش خبرنگار جویباران، هفتمین جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر جویبار عصر دوشنبه و با موضوع ساماندهی گلزار شهدای گمنام این شهرستان در دفتر امام جمعه برگزار شد.

حجت الاسلام محمد اسماعیل قلی‌پور با اشاره به اینکه پیکر مطهر دو شهید گمنام نزدیک به دو ماه است که در جویبار دفن شده است، اما کاری برای این دوشهید انجام نشده، اظهار داشت: همه علاقه مند به کمک برای ساخت مقبره این دوشهید گمنام هستند اما نمیدانم چرا این کار انجام نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه همه از نبود اعتبار نارحت هستند، افزود: برای برگزاری برخی از کارها و جشنواره‌ها اعتبار وجود دارد ولی هنگامی که قرار است یک کار فرهنگی و زیرساختی برای شهدا انجام شود همه از نبود اعتبار ناله می‌کنند.

امام جمعه جویبار گفت: مردم در مراجعات مختلف با بنده آماده همکاری برای ساخت مقبره این دو شهید هستند اما زمانی این همکاری میسر خواهد شد که همه مسئولان شهرستانی به این مسئله ورود پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه کار برای شهدا همان گسترش معروفات در جامعه است، تأکید کرد: امربه معروف و نهی از منکر از واجبات محسوب می‌شود و کار برای شهدا نیز جزء همین امر به معروف و نهی از منکر است.

سرهنگ اسماعیل نادعلی در ادامه جلسه با اشاره به اینکه سپاه جویبار آماده همه نوع کمک برای ساخت مقبره شهدای گمنام است، اظهار داشت: کار برای شهدا همان امر به معروف و نهی از منکر است و اگر بتوانیم این کار کردن برای شهدا را در بین مردم و مسئولین رواج دهیم کار بسیار بزرگی کرده‌ایم.

وی در ادامه با تسلیت فرا رسیدن اربعین امام حسین(ع)، افزود: ما اگر چه نتوانستیم در مراسم بزرگ پیاده روی اربعین شرکت کنیم اما با رسیدگی به امور شهدا می‌توانیم به ثواب زیارت امام حسین(ع) برسیم.

فرمانده سپاه جویبار با بیان اینکه دغدغه امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه رواج پیدا کند، تأکید کرد: باید طوری مبانی اسلام را در جامعه تبعیین کنیم که همه مردم دغدغه امربه معروف و نهی از منکر پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) برای پست و مقام قیام نکرده است، تصریح کرد: در زمان یزید شریعت محمدی ازبین رفت و بدعت‌هایی در جامعه ایجاد شد که امام برای از بین بردن این بدعت‌ها قیام کرد.

دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر جویبار در پایان خاطرنشان کرد: رسالت اصلی قیام امام حسین(ع) احیاء امر به معروف و نهی از منکر بود به همین دلیل ما نیز باید این واجب فراموش شده را در جامعه احیاء کنیم.

در ادامه جلسه رضا گنجی ساماندهی گلزار شهدای گمنام را بسیار با اهمیت خواند و اظهار داشت: باید برای ساخت مقبره دو شهید گمنام یک هیئت امناء تشکیل و بحث مالی این کار هم در ابتدا مشخص می‌شد که این کارها تا الان انجام نشده است.

وی افزود: فضای همدلی و همیاری برای ساخت مقبره این دوشهید گمنام در بین مسئولان وجود دارد و همه آماده همکاری هستند.

فرماندار جویبار تأکید کرد: بعد از ساخت گلزار شهدای گمنام، باید یک فضای فرهنگی ایجاد و در مناسبت‌های مختلف در کنار این دو شهید مراسم‌های مذهبی برگزار شود.

وی در پایان با بیان اینکه متأسفانه وعده های برخی از مسئولین برای کار فرهنگی در مسابقات لیگ جهانی اجرا نشده است، اظهار کرد: در جلسه شورای فرهنگ عمومی که یک هفته قبل از آغاز لیگ جهانی کشتی آزاد برگزار شده بود، همه مسئولان حاضر در آن جلسه برای انجام کارهای فرهنگی در این مسابقات برنامه‌ دادند اما در روزهای برگزاری هیچ کاری از سوی دوستان انجام نشد.

به گزارش جویباران، رضا قاسمی رئیس شورای شهر کوهی‌خیل و مسئول بنیاد حفظ آثار شهرستان جویبار موظف شد تا پنجشنبه همین هفته چند طرح برای ساخت مقبره دو شهید گمنام ارائه و پیگیری‌های لازم را برای تأیید این طرح‌ها انجام دهد.

همچنین کلنگ احداث مقبره دو شهید گمنام در سالروز شهادت امام رضا(ع) با کمک همه مردم و مسئولان زده خواهد شد.

لازم به ذکر است، در پایان جلسه مبالغی از مسئولان شهرستان جویبار جهت کمک به ساخت مقبره دو شهید گمنام دریافت و به حساب ستاد ساماندهی گلزار شهدا واریز شد.

دیدگاه شما در مورد : مقبره دو شهید گمنام جویبار هرچه سریعتر ساخته شود/مردم آماده کمک به ساخت گلزار دو شهید خوشنام

مقبره دو شهید گمنام جویبار هرچه سریعتر ساخته شود/مردم آماده کمک به ساخت گلزار دو شهید خوشنام

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS