امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 03:57:04
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 951

تاریخ انتشار : 06/08/1392 - 08:15

اختصاصی/ رییس کمیته امداد جویبار در گفتگو با جویباران مطرح کرد:

در بحث فرهنگ سازی ازدواج ، نهادها نباید به صورت جزیره ای عمل کنند

رئیس کمیته امام خمینی(ره) شهرستان جویبار گفت: ادارات و نهاد ها در مبحث فرهنگ سازی ازدواج و جلوگیری از طلاق نباید جزیره ای عمل کنند.

در بحث فرهنگ سازی ازدواج ، نهادها نباید به صورت جزیره ای عمل کنند

ناصر اسکندری در گفتگو با خبرنگار جویباران از الزام همکاری ادارات و نهاد ها برای ترویج مسائل فرهنگی خبر داد و گفت: به منظور فرهنگ سازی ، ارائه ی آموزش های مورد نیاز برای ازدواج و در نتیجه کاهش آمار طلاق ، ادارات و نهاد های مرتبط نباید به صورت جزیره ای عمل کنند بلکه باید باهم ارتباط و همکاری داشته باشند.

وی افزود: کمیته امداد امام (ره) به منظور کاهش آمار طلاق به برگزاری کلاس های آموزشی قبل ازدواج برای دختران و پسران دم بخت از خانواده های زیر پوشش اقدام کرده است.این کلاس ها حتی برای زوج های تازه ازدواج کرده به مدت 40 ساعت برگزار می گردد تا پایه های فرهنگی خانواده را تحکیم کرده و از بروز طلاق جلوگیری کند.

اسکندری در رابطه با نتایج برگزاری این کلاس ها گفت: این کلاس ها نتایج مطلوبی را به همراه داشت به طوری که در 6 ماه اول امسال ازدواج هیچ یک از شرکت کنندگان در این کلاس ها به طلاق ختم نشده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) جویبار در رابطه با اشتغال جوانان گفت: با توجه به آمار ارائه شده اکثر افرادی که ازدواج آن ها به طلاق ختم شده است ، فاقد ثبات اقتصادی و شغل مناسب هستند، به همین منظور کمیته امداد امام (ره) علاوه بر تحکیم پایه های فرهنگی ، به تقویت پایه های اقتصادی جوانان زیر پوشش اقدام کرده است.

وی افزود: برای این کار افراد زیر پوشش توسط کارشناسان مشاوره شده و برای آن ها برنامه ریزی می شود.پس از طی این مراحل افراد مددجو برای دریافت وام اشتغال معرفی می شوند.

اسکندری در پایان خاطر نشان کرد: امید است که با برگزاری کلاس های آموزشی و اهدای وام به این جوانان ، پایه های خانواده ها مستحکم گردد و نتیجه آن کاهش آمار طلاق بشود.

انتهای پیام/م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : در بحث فرهنگ سازی ازدواج ، نهادها نباید به صورت جزیره ای عمل کنند

در بحث فرهنگ سازی ازدواج ، نهادها نباید به صورت جزیره ای عمل کنند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS