امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 07:02:48
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 9430

تاریخ انتشار : 09/09/1393 - 22:33

تبرئه شدن مبارک برنامه‌ای برای ساکت کردن هیاهوی رسانه‌ای فرگوسن + تصاویر درگیری‌های فرگوسن

مسلما تبرئه شدن مبارک برنامه‌ای از پیش تعیین شده برای کاهش هیاهوی رسانه‌ای در خصوص اعتراضات فرگوسن آمریکا بوده است.

تبرئه شدن مبارک برنامه‌ای برای ساکت کردن هیاهوی رسانه‌ای فرگوسن + تصاویر درگیری‌های فرگوسن

جویباران - دوشنبه هفته گذشته، یک هیئت منصفه منطقه‌ای، «دارن ویلسون» افسر سفیدپوست آمریکایی را از اتهام قتل «مایکل براون» نوجوان سیاهپوست غیرمسلح تبرئه کرد و همین امر آتش خشم آمریکایی‌ها از رفتارهای تبعیض‌آمیز پلیس آمریکا را شعله‌ور کرد.

در نتیجه مردم شهر فرگوسن آمریکا که بیشتر سیاه‌پوست هستند بار دیگر و بعد از چند ماه برای گرفتن حق خود و مجازات افسر سفید پوست به خیابان‌ها ریختند، اعتراضات به آرامی پیش می‌رفت تا اینکه پلیس آمریکا با معترضان وارد درگیری شد.

این درگیری موجب شد تا معترضان فروشگاه‌ها و خودروهای پلیس را به آتش بکشند، در ادامه نیز مردم فرگوسن با شعارهایی علیه رفتارهای خشونت‌بار پلیس آمریکا، خواستار تجدیدنظر در حکم ویلسون شدند.

اما این اتفاق مهم در آمریکا که خود را حامی حقوق بشر می‌داند بسیار سنگین بوده به طوری که برخی از رسانه‌های وابسته به این کشور از پوشش رسانه‌ای این تظاهرات صرف نظر کرده و تیتر نخست خود را به تجمعات مردم مصر بعد از تبرئه شدن مبارک اختصاص داده‌اند.

حال سوالی که مطرح می‌شود این است، که چرا حسنی مبارک درست در زمانی که آتش تظاهرات فرگوسن آمریکا شعله ور شده است تبرئه می‌شود؟

چرا رسانه‌های بزرگ دنیا همچون رویترز به جای اینکه به مسئله اعتراضات فرگوسن آمریکا بپردازند تیتر صفحه نخست خود را با عنوان «تجمعات مسخره مصر!» به اتفاقات مصر بعد از تبرئه شدن حسنی مبارک اختصاص می‌دهد؟

مسلما دولت ایالات متحده آمریکا و سران صهیونیست این کشور در زمان‌هایی که خود دچار مخمصه‌های بزرگ می‌شوند با شعله ور کردن آتش اختلافات درونی کشورها کلیه افکار عمومی را با استفاده از غول‌های رسانه‌ای از مشکلات خود دور می‌کنند تا بتوانند با سرکوب معترضان چند صباحی خود را آرام کنند.

برای مثال در سال‌های نه چندان دور هنگامی که کاخ پادشاهی اسپانیا توسط مردم معترض این کشور محاصره شده بود و فقط چند روز به تسخیر و خلع کردن دولت اسپانیا باقی مانده بود، موضوع سوریه و حمله تکفیری‌ها به این کشور در صدر رسانه‌های دنیا قرار گرفت و فقط طی یک الی دو روز تمامی اعتراضات اسپانیا خاموش شد و این کشور با سرکوب و کشتن معترضان آرام اما این اخبار نه تنها در سالهای بعد منتشر، بلکه توسط رسانه‎‌های دنیا پیگیری هم نشد.

نمونه‌های دیگری نیز وجود دارد که در این یادداشت مجال نام بردن همه آنها نیست، اما همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند «در بین دولت و ملت آمریکا یک شکاف عمیق اتفاق افتاده است» به همین دلیل با این بازی‌های رسانه‌ای مسلما این شکاف عمیق ترمیم نخواهد شد.

در ادامه تصاویری از درگیری‌های شهر فرگوسن آمریکا را مشاهده می‌کنید:

دیدگاه شما در مورد : تبرئه شدن مبارک برنامه‌ای برای ساکت کردن هیاهوی رسانه‌ای فرگوسن + تصاویر درگیری‌های فرگوسن

تبرئه شدن مبارک برنامه‌ای برای ساکت کردن هیاهوی رسانه‌ای فرگوسن + تصاویر درگیری‌های فرگوسن

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS