امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 13:00:01
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 9185

تاریخ انتشار : 04/09/1393 - 18:51

فرمانده سپاه جویبار:

بسیج بازوی قدرتمند نظام در عرصه اقتصاد مقاومتی است

فرمانده سپاه ناحیه جویبار گفت: سپاه و بسیج دو بازوی قدرتمند نظام اسلامی در عرصه اقتصاد مقاومتی هستند.

بسیج بازوی قدرتمند نظام در عرصه اقتصاد مقاومتی است

سرهنگ اسماعیل نادعلی در گفت‌وگو با خبرنگار جویباران، با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی تنها تبدیل کننده تحریم به فرصت است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر بحث اقتصاد مقاومتی را به عنوان یکی از روش‌های مهم در تغییر مسیر حرکت اقتصادی کشور می‌داند چرا که ای روش سدی محکم و مقاوم در برابر هجمه های غرب به شمار می‌رود.

وی افزود: بر همین اساس بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باز هم جلوتر از همه به ندای مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای اقتصاد مقاومتی لبیک گفته‌اند و با تشکیل قرارگاه جهاد اقتصادی (اقتصاد مقاومتی) نقش مهمی را در پویایی این اقتصاد دارند.

فرمانده سپاه ناحیه جویبار به برخی از عملکردهای بسیج شهرستان جویبار در زمینه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: پرورش ماهی، قارچ، مرغ و ماکیان بومی، زنبور عسل، پرورش دام، رواج محصولات گلخانه‌ای و ایجاد کارگاه‌های صنایع دستی از مهمترین کارهای بسیجیان این شهرستان در عرصه اقتصاد مقاومتی بوده است.

وی نقش قرارگاه جهاد اقتصادی(اقتصاد مقاومتی) را در گسترش ای نوع اقتصاد بسیار مهم دانست و تصریح کرد: برگزاری جلسات مختلف شورای اقتصاد مقاومتی، شناسایی و معرفی عرصه‌های موفق و قابل حمایت و ارائه تسهیلات به آنها، تشکیل کارگروه اقتصادی با حضور کارشناسان و متخصصان این امر در سطح شهرستان و ارتباط گسترده با فعالان عرصه های موفق و معرفی آنها جهت ارائه مشاوره به کارشناسان از جمله کارهای خوب این قرارگاه در سطح جویبار بوده است.

نادعلی با اشاره به پرداخت تسهبلات ارزان قیمت به بسیجیان برای گسترش فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی، تأکید کرد: در سال 93 برای تسهیلات با عنوان عقود اسلامی مبلغ 400 میلیون تومان و برای تسهیلات با عنوان قرض الحسنه مبلغ 80 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه‌های مختلفی با ادارات برای تسهیل در کارهای بسیجیان فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی منعقد شده است، خاطرنشان کرد: از بین بردن بروکراسی‌های اداری فعالان اقتصادی یکی از مهمترین دستاوردهای قرارگاه جهاد اقتصادی بوده است.

فرمانده سپاه ناحیه جویبار در پایان سپاه و بسیج را دو بازوی قوی و قدرتمند برای نظام اسلامی دانست و گفت: سپاه و بسیج در زمینه های مختلف نقش آفرینی می‌کنند که این نشان دهنده ظرفیت بالای این دونهاد ارزشی است.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : بسیج بازوی قدرتمند نظام در عرصه اقتصاد مقاومتی است

بسیج بازوی قدرتمند نظام در عرصه اقتصاد مقاومتی است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS