امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 03:01:48
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 9089

تاریخ انتشار : 30/08/1393 - 19:34

امام جمعه جویبار:

بسیج نماد حرکت جهادی جمهوری اسلامی است/پیاده کردن هدف‌های شیطانی دشمنان با افزایش فرقه‌های دروغین

امام جمعه جویبار در خطبه های نمازجمعه این هفته گفت: بسیج به دلیل پرورش نیروهای مستعد نماد حرکت جهادی جمهوری اسلامی است.

بسیج نماد حرکت جهادی جمهوری اسلامی است/پیاده کردن هدف‌های شیطانی دشمنان با افزایش فرقه‌های دروغین

به گزارش خبرنگار جویباران، حجت الاسلام محمد اسماعیل قلی‌پور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه جویبار، به مذاکرات اخیر ایران با 5+1 اشاره کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران براساس منطق، گفتگو و روشنگری پای میز مذاکره حاضر شده است.

وی افزود: کشوری که میلیون ها بسیجی حاضر در صحنه دارد نیازی به بمب هسته‌ای ندارد چراکه بسیجیان ما با محور قراردادن فضائل انسانی در همه عرصه ها حضور هوشمندانه دارند.

امام جمعه جویبار در ادامه با بیان این که بسیج نماد حرکت جهادی جمهوری‌اسلامی است، اظهارداشت: بسیج مستضعفان متکفل آموزش و تربیت جوان‌های مستعد، متعهد و ولایتمدار در مجموعه‌های بسیار با برکت است.

وی افزود: شجره طیبه بسیج ریشه در عمیق‌ترین بنیان های فکری دارد، به همین دلیل بسیج باید همچنان بالنده و سربلند باقی بماند.

قلی‌پور کمک به بسیج و حمایت از این شجره طیبه را وظیفه همه دانست و تصریح کرد: متولیان دستگاه‌های فرهنگی و متصدیان مساجد و روحانیت در تقویت نهاد مقدس بسیج بکوشند چراکه بسیج نماد حرکت جهادی جمهوری اسلامی است.

وی به نقش بی بدیل بسیج در عرصه های مختلف اشاره کرد و افزود: گزارش‌هایی که از فعالیت بسیجیان در عرصه های مختلف منتشر می شود انسان را متحیر می کند؛ برای مثال در سال 92 حدود 24هزار واحد تولیدی با حمایت بسیج راه اندازی شد یا در حوزه نظامی امروز ما دو هزار گردان آموزش دیده و 22میلیون بسیحی داریم.

خطیب نماز جمعه جویبار ادامه داد: در عرصه جهادعلمی نیز بسیج سرآمد است و شاهد افتخار آفرینی آن‌ها در حوزه انرژی هسته‌ای، سلول‌های بنیادی و اختراع هزاران محصولات جدید هستیم که بعضی از این موارد حتی برای اولین بار است که در دنیا تولید یا اختراع می شود.

وی با اشاره به اینکه بسیج مظهر مدیریت جهادی و عزم ملی است، افزود: نقش بی‌بدیل بسیج چه در دوران انقلاب و چه در زمان دفاع مقدس و چه در حال حاضر برکسی پوشیده نیست.

قلی‌پور با اشاره به اینکه بسیجی باید به افق‌ها و چشم‌اندازها توجه کند، خاطر نشان کرد: بصیرت داشتن، زمان‌شناس بودن، آگاه و جهادگر بودن و پرهیز از سطحی نگری از ویژگی‌های اصلی یک فرد بسیجی است.

امام جمعه جویبار با بیان اینکه که دشمنان می خواهند شور حسینی و ظواهر عزاداری باشد اما شعور حسینی نباشد، عنوان کرد: مستکبران با درک اهمیت شعائر دینی در هدایت نسل‌ها به‌ سوی تمدن بزرگ اسلامی درصدد تخریب بنیان‌های اعتقادی و فروپاشی شعور دینی در سطوح مختلف جامعه اسلامی هستند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ انتظار و فرهنگ مهدویت یکی از عوامل استحکام نظام جمهوری اسلامی در برابر توطئه های دشمنان است، گفت: انسان منتظر ظهور موظف است با شناخت حق، در مسیر آن نیز حرکت کند آن‌چنان که بسیجیان ما در طول سال‌های دفاع مقدس با حضور هوشمندانه در میدان‌های خوف و خطر حماسه های جاویدان خلق کردند.

خطیب نماز جمعه جویبار در پایان به فرقه سازی‌ها و عرفان‌های نوظهور که رواج یافته است اشاره و خاطر نشان کرد: دشمنان نظام اسلامی با ارائه فرقه‌های دروغین و ترویج عرفان‌های نوظهور و کاذب اهداف شیطانی خود را در میان جامعه اسلامی تعقیب می‌کنند، به همین دلیل باید با محور قرار دادن ولایت و امامت و پیروی از مکتب عاشورا در مقابل این ترفندها ایستادگی کرد.

انتهای پیام/م.رحمانی

دیدگاه شما در مورد : بسیج نماد حرکت جهادی جمهوری اسلامی است/پیاده کردن هدف‌های شیطانی دشمنان با افزایش فرقه‌های دروغین

بسیج نماد حرکت جهادی جمهوری اسلامی است/پیاده کردن هدف‌های شیطانی دشمنان با افزایش فرقه‌های دروغین

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS