امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 12:06:56
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 876

تاریخ انتشار : 30/07/1392 - 22:24

افشا گری عضو شورای شهر جویبار + جوابیه فرمانداری

7 مهرماه، شهردار جویبار انتخاب شد اما با دخالت‌های فرماندار این شهرستان، صورتجلسه انتخاب شهردار هنوز امضا نشده است/فرماندار می‌تواند در مسائل، راهنمایی کند اما نمی‌تواند در امور شورا دخالت کند.

افشا گری عضو شورای شهر جویبار + جوابیه فرمانداری

به گزارش جویباران، علی یاری سراجی -عضو شورای شهر جویبار-  در مصاحبه ای با سایت خبری مازند نومه درباره وضعیت انتخاب شهردار جویبار گفت: در تاریخ هفتم مهرماه، شهردار جویبار انتخاب شد اما با دخالت‌های فرماندار این شهرستان، صورتجلسه انتخاب شهردار هنوز امضا نشده است.

وی تصریح کرد: از بین حدود 12-10 نامزد شهرداری، حدود هفت نفر به مصاحبه دعوت شدند و در نهایت رای‌گیری بین آقای رضی‌پور و روحی برگزار و آقای رضی‌پور با چهار رای به عنوان شهردار جویبار انتخاب شد.

یاری ادامه داد: رئیس شورا، رونوشت جلسه را تهیه کرد اما صورتجلسه ننوشت و گفت در روز چهارشنبه که شهردار منتخب معرفی می‌شود، صورتجلسه را هم امضا می‌کنیم.

وی یادآور شد: در جلسه‌ای که قرار بود شهردار منتخب معرفی شود، فرماندار ورود پیدا کرد و گفت که آقای روحی انصراف داده و فضای جلسه متشنج شد.

این عضو شورا تصریح کرد: در همان نشست به فرماندار گفتیم انتخاب شهردار انجام شده و انصراف نامزد شکست‌خورده معنا ندارد.

یاری با اشاره به اینکه در این مدت، با دخالت فرماندار، فضای شورا و شهرداری به هم ریخته است، اظهار داشت: فرماندار می‌تواند در مسائل، راهنمایی کند اما نمی‌تواند در امور شورا دخالت کند.

وی با بیان اینکه فرماندار جویبار ارتباطات خاصی با روحی دارد و روحی هم رئیس شورای شهر در دوره سوم بوده است، تصریح کرد: فرماندار فضایی به وجود آورد که در آن جلسه، صورتجلسه انتخاب شهردار، امضا نشود.

یاری با اشاره به اینکه اکنون گروه دیگری وارد شده و با معرفی گزینه خود، در میان اعضای شورا، تشکیک به وجود آورده‌اند، متذکر شد: به این ترتیب هنوز نتوانسته‌ایم شهردار منتخب را معرفی کنیم.

عضو شورای شهر جویبار با بیان اینکه فرماندار جویبار باید به افکار عمومی پاسخ دهد، خاطرنشان کرد: شهر ملتهب است و اگر خدای ناکرده در فضای بیرونی، میان علاقه‌مندان به هر یک از این افراد، تنش و درگیری به وجود بیاید، شخص فرماندار چه پاسخی دارد؟

یاری با اشاره به اینکه قانون می‌گوید هر فردی که رای بیشتری کسب کرده، شهردار منتخب است، گفت: اینک فرماندار باعث ریختن آبروی یک مومن شده است.

وی با بیان اینکه در این موضوع، نخستین اشتباه را فرماندار انجام داد، افزود: اشتباه بعدی از سوی رئیس شورای شهر جویبار صورت گرفت که به دلیل آشنا نبودن با قوانین و وظایف شورا، فرماندار را بالای سر خود گذاشته و این وضعیت را در شهر به وجود آورده است.

یاری ادامه داد: این رفتار از سوی فرماندار به این دلیل است که گزینه او برای تصدی شهرداری جویبار، در شورا رای نیاورد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان شهری حق دخالت در امور شورا را ندارند و فرماندار جویبار، استقلال شورا را زیر سوال برده است.

جوابیه فرمانداری در خصوص این افشاگری

با سلام

در پی درج خبری با عنوان«فرماندار، آقا بالا سر شورای شهر» توسط یکی از اعضای شورا -علی یاری سراجی- موارد ذیلا جهت تنویر افکار عمومی بحضور ارسال می گردد:

1-حضور فرماندار محترم شهرستان جویبار درجلسه براساس دعوتنامه رسمی به شماره 223 به تاریخ 10/7/1392 صورت گرفته است.

2- تا تاریخ فوق و نه تا هم اکنون نیزهیچ گونه صورتجلسه ای مبنی بر انتخاب شهردار به استانداری یا فرمانداری ارسال نشده است. تصدیق می فرمائید تا عدم ارسال صورتجلسه مصوبه انتخاب شهردار مباحث مطروحه ملاک عمل وانتخاب نمی باشد.

3- ضمن اینکه فایل صوتی جلسه فوق موجود می باشد که درصورت لزوم رئیس محترم شورای شهر به استناد قانون شوراها موظف به تنویر افکارعمومی است و پاسخ لازم در جهت اینکه دخالتی در کار شورا صورت گرفته یا خیر ارائه دهد مابقی ادعاهای نامبرده و الفاظ توهینی از طریق مراجع ذیربط پیگیری خواهد شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان جویبار

دیدگاه شما در مورد : افشا گری عضو شورای شهر جویبار + جوابیه فرمانداری

افشا گری عضو شورای شهر جویبار + جوابیه فرمانداری

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS