امروز یکشنبه 01 بهمن 1396
ساعت 14:08:19
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 8738

تاریخ انتشار : 24/08/1393 - 19:56

در آستانه برگزاری بزرگترین رویداد ورزشی جویبار

مسابقات باشگاه های کشتی جهان را دچار حاشیه نکنیم

بیائیم متحد وار در مسیر انجام بهتر برگزاری این مسابقه همدل و یکصدا حرکت کرده و اگر چنانچه انتقادی هم نسبت به این مساله وجود دارد به بعد از برگزاری این دوره از مسابقات آن‌را محول کنیم.

مسابقات باشگاه های کشتی جهان را دچار حاشیه نکنیم

جویباران - علیرضا قلی زاده/ در حالی‌ که کمتر از 15 روز به آغاز برگزاری مسابقات جام باشگاه‌های کشتی جهان به میزبانی جویبار باقیمانده است، این روزها شاهد اظهار نظرهای مختلف در خصوص هزینه ها و برخی موارد پیرامون این دوره از مسابقات در استان مازندران هستیم به همین جهت بر آن شدم تا گوشه ای از قضایای مربوط به این رویداد مهم و حواشی مرتبط با آن را واکاوی کنم تا اطلاعات لازم در اختیار علاقمندان و هم استانی های عزیز قرار گیرد.

همانطور که می دانیم رقابت های کشتی جام باشگاه های جهان از مسابقات معتبر است که در تقویم فدراسیون جهانی کشتی گنجانده شده و حتی کشور روسیه به عنوان یکی از مدعیان اصلی در ورزش کشتی خواستار برگزاری این مسابقات در کشور خود بوده است اما به هر ترتیب و با توجه به رایزنی های انجام شده میزبانی این مسابقات به ایران محول شده است.

در پی پذیرفته شدن درخواست  میزبانی کشورمان از سوی فیلا استان‌های مختلفی در سطح ایران خواستار میزبانی این رقابت‌ها بودند که بر اساس جایگاه مازندران در کشتی و درخواست مسئولین وقت اداره کل ورزش و جوانان استان این میزبانی به مازندران سپرده شد.

در این بین با توجه به جایگاه ویژه شهرستان جویبار در ورزش کشتی و همچنین اعلام آمادگی مسئولین این شهرستان مقرر شد مسابقه کشتی آزاد در این شهر برگزار شود، به همین دلیل جلسات مختلفی در طول هفت ماه گذشته در این زمینه برگزار شده است.

البته همان‌گونه که اشاره شد توافق برگزاری این مسابقه به حداقل هفت ماه گذشته بر می گردد که با توجه به شایعات این روز ها مبنی بر هزینه یک میلیاردی؛ بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که بخشی از این پول از طریق اسپانسر تأمین می‌شود و مابقی نیز از محل تفاهم نامه منعقد شده پی گیری خواهد شد.

آنچه که در این بین مهم و قابل توجه است اینکه برای این مسابقه از محل سهم ورزش استان و اعتبارات عمرانی و هزینه‌ای، هیچ بودجه ای اختصاص نیافته و عملا هزینه انجام شده برای این مسابقه و یا بهتر بگوییم سرمایه‌گذاری انجام شده از دیگر منابع اعم از خصوصی و دولتی تامین شده که بیشتر آن صرف آماده‌سازی و تجهیز سالن و زیر ساخت های ورزشی بوده که مطمئنا در آینده می توان در مسیر توسعه ورزش از آن استفاده بهینه کرد.

نکته مهم دیگر این است که چه بخواهیم و یا نخواهیم برگزاری این مسابقات براساس توافقات به عمل آمده به عهده مازندران گذاشته شده پس باید همچون گذشته ثابت کنیم که می توانیم میزبانی شایسته برای برگزاری رویدادهای بزرگ ورزشی باشیم.

اگر به نیکی به کشورهای توسعه یافته نگاهی بیندازیم خواهیم دید که آنها هیچ فرصتی را برای سرمایه گذاری در ورزش از دست نمی دهند و همانگونه که اشاره شد حتی روسیه برای این دوره از رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده بود پس بیائیم با اتحاد در مسیر انجام بهتر برگزاری این مسابقه همدل و یک‌صدا حرکت کرده و اگر چنانچه انتقادی هم نسبت به این مسئله وجود دارد، آن‌را به بعد از برگزاری این دوره از مسابقات محول کنیم.

دیدگاه شما در مورد : مسابقات باشگاه های کشتی جهان را دچار حاشیه نکنیم

مسابقات باشگاه های کشتی جهان را دچار حاشیه نکنیم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS