امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 01:27:45
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 841

تاریخ انتشار : 30/07/1392 - 09:15

اختصاصی/ سید یوسف موسوی شیخ در گفتگو با جویباران مطرح کرد:

تفاوت های فرهنگی و عشق های زودگذر از مهمترین دلایل طلاق هستند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جویبار گفت: اگر امروزه شاهد کاهش سن طلاق هستیم به این دلیل است که زوجین در این سن کم ، حتی دلیل خود را برای ازدواج نمی دانند.

تفاوت های فرهنگی و عشق های زودگذر از مهمترین دلایل طلاق هستند

سید یوسف موسوی شیخ در گفتگو با خبرنگار جویباران در رابطه با افزایش آمار طلاق در شهرستان جویبار گفت: امروزه بسیاری از جوانان کورکورانه و با اصرار دیگران اقدام به ازدواج می کنند که سرانجام آن چیزی جز طلاق نیست.این زوج کم سن شاید حتی دلیل خود را برای ازدواج ندانند.

وی افزود: بسیاری از خانواده ها طبق آداب و روش های سنتی خود ، دختر را در سنین پایین آماده ازدواج می دانند و با ازدواج آن ها موافقت می کنند در صورتی که این درست نیست، ممکن است این دختر فقط از نظر جسمانی به اندازه کافی رشد کرده باشد ولی از نظر عقلی به پختگی لازم نرسیده باشد.

موسوی با توجه به آمار ارائه شده از سوی اداره ی ثبت احوال جویبار گفت: با توجه به شغل افرادی که ازدواج آن ها ناموفق بوده و به ازدواج ختم شد می توان استنباط کرد که موضوع اقتصادی حتی بر مسائل دینی و فرهنگی هم ارجحیت پیدا کرده است، اگر برای مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان راه حلی پیدا نشود ، پایه های اجتماعی این نظام متزلزل خواهد شد.

رئیس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: از دیگر عوامل افزایش طلاق می توان به تفاوت های فرهنگی ، عشق های زودگذر و یا حتی نداشتن معیار خاص برای انتخاب همسر اشاره کرد، معیار انتخاب همسر از دیدگاه یک جوان نباید با معیار خانواده اش متفاوت باشد، نباید به عشق های زودگذر اجازه ی تسلط بر معیار ها را داد چرا که پس از گذشت چند ماه تفاوت های فرهنگی و دیدگاهی گریبان گیر زوجین می شود.

وی در انتها به ارائه ی راه حل هایی برای این معضل پرداخت و گفت: با توجه به کاهش سن طلاق می توان استنباط کرد که بخش اعظمی از طلاق ها به عدم آگاهی زوجین از مسائل ازدواج و مسائل زناشویی مربوط می شود، تمامی نهاد های فرهنگی و اجتماعی باید همت به خرج داده و زمینه را برای برگزاری کلاس های آموزشی یا مشاوره ای مهیا سازند.

انتهای پیام/م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : تفاوت های فرهنگی و عشق های زودگذر از مهمترین دلایل طلاق هستند

تفاوت های فرهنگی و عشق های زودگذر از مهمترین دلایل طلاق هستند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS