امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 01:01:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 836

تاریخ انتشار : 26/07/1392 - 16:06

حجت الاسلام قلی پور در خطبه های نماز جمعه:

گرفتن حق از باطل با مقاومت، ایستادگی وحضور در صحنه امکان پذیر است

امام جمعه شهرستان جویبار گفت: ما نباید به گونه ای مذاکره کنیم تا دشمن گستاخ شود بلکه باید با مقاومت، ایستادگی و حضور در صحنه حق خود را از باطل بستانیم.

گرفتن حق از باطل با مقاومت، ایستادگی وحضور در صحنه امکان پذیر است

به گزارش خبرنگار جویباران، حجت الاسلام محمد اسماعیل قلی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته به بیانات مقام معظم رهبری اشاره و تأکید کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند ، آمریکا قابل اعتماد نیست چرا که آمریکا در چنگال صهیونیست گرفتار است.اثباتگر این موضوع صحبت های چندگانه و تغییر جبهه ی اوباما در مورد مذاکرات با ایران می باشد.

وی افزود: ما نباید در مذاکرات خود به گونه ای صحبت کنیم که دشمن گستاخ شود، مردم ما بدانند که گرفتن حق با مقاومت ، ایستادگی و حضور در صحنه ممکن می گردد و ما به هیچ وجه از حق مسلم خود و مسائلی که باعث بالندگی و شرافت ما است ، نخواهیم گذشت.

امام جمعه جویبار در ادامه ی به پیام مقام معظم رهبری به حجاج اشاره کرد و افزود : به گفته ی مقام معظم رهبری " از اساسی ترین درس های حج و علاج بنیادین برای اوضاع محنت بار امروز دنیای اسلام، اتحاد و برادری مسلمانان زیر نوای توحید است. هر عملی که موجب برافروختن آتش اختلاف میان مسلمانان و اهانت به مقدسات هر یک از گروه های مسلمان شود ، خدمت به شرک و کفر، خیانت به اسلام و حرام شرعی است."

وی افزود : نکته ی دوم در صحبت های مقام معظم رهبری ، ضرورت دشمن شناسی و آشنایی با نقشه ها و دسیسه های دشمن است.ما نباید از دشمن غفلت کنیم بلکه باید آن ها را بشناسیم، همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ " امروزه دشمن اصلی همان جبهه ی استکبار جهانی و شبکه ی جنایتکار صهیونیسم است."

امام جمعه جویبار در ادامه به موضوع داغ این روزهای توهین به امام خمینی(ره) توسط نوه این امام بزرگوار اشاره و تأکید کرد: متاسفانه یکی از بستگان امام (ره) در صفحه شبکه اجتماعی خود جملاتی را مطرح کرد که بسیار شرم آور و تعجب آور بود.حرف هایی که آن خانم در صفحه شخصی اش مطرح کرد ،به نوعی توهین به امام (ره ) ، پاسداران نظام ، شهدا و خانواده های معظم آن ها بود.انسان نمی تواند هدف و دیدگاه این افراد را درک کند و دریابد که چگونه بعضی از افراد از مکتب امام خمینی (ره) آموزه های لازمه را کسب نکردند.

وی افزود: اگر مسئولان مربوطه نسبت به این صحبت ها که دل خانواده ی شهدا را به درد آورد برخورد جدی نکنند ، بسیار جای تاسف خواهد داشت.ما برخورد قاطع و صریح مسئولان مرتبط را خواستاریم.

حجت الاسلام قلی پور در ادامه با اشاره به مناسبت عید غدیرخم تصریح کرد: این روز، روز عید برای مسلمین عالم و به تعبیری عید الله اکبر است.فضیلت این روز از سخن امام صادق (ع) آشکار می شود که فرمودند؛ " فضیلت عید غدیر در مقابل اعیاد دیگر مانند ماه است در برابر ستارگان" در این روز روزه گرفتن که به تعبیری به معنای شکرگزاری از خداوند است ، ثواب یک عمر روزه را دارد.

امام جمعه ی شهرستان جویبار افزود: اگر مسلمانان پیام روز غدیر را درک کرده و به آن عمل می کردند، وضعیت مسلمانان به صورت فعلی نبود، روز غدیر خیال های باطل مبنی بر فروپاشی اسلام پس از رحلت پیامبر را از بین برد چرا که در این روز هم راه و هم راهبر تعیین شد.

وی در ادامه تاکید کرد: روز غدیر روز شایسته سالاری بود چرا که علی در تمام ملاک ها و معیارها از دیگران برتر و شایسته تر بود.

قلی پور تأکید کرد: دولت مردان نیز باید از این واقعه درس بگیرند و در انتخاب مسئولان عدالت و اعتدال را سرلوحه ی خود قرار دهند.دولتی که با شعار اعتدال رای مردم را به خود اختصاص داد ، نباید افراطی های شرکت کننده در فتنه ی سال 88 را انتصاب کند. این ملت خواستار این هستند که کسانی که شعار اعتدال دادند ، مخالف اعتدال عمل نکنند و شایسته سالاری را در انتخاب منصب ها در نظر بگیرند.

امام جمعه جویبار در پایان به میلاد امام هادی (ع) اشاره و تأکید کرد: ما باید معرفت خود را به این امام بزرگوار افزایش دهیم تا از اهل نجات باشیم.همانگونه که خود امام هادی (ع) فرمودند؛ " زندگی همانند بازاری است که عده ای در آن سود برده و عده ای دیگر در آن ضرر می کنند." لیکن لازم است برای اینکه اهل زیانکاران نباشیم ، دست خود را در دست ائمه قرار داده و فرمان خدا را آن گونه که امامان توزیع کردند اطاعت کنیم.

انتهای پیام/م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : گرفتن حق از باطل با مقاومت، ایستادگی وحضور در صحنه امکان پذیر است

گرفتن حق از باطل با مقاومت، ایستادگی وحضور در صحنه امکان پذیر است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS