امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 14:30:12
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 8090

تاریخ انتشار : 08/08/1393 - 07:30

اختصاصی / اظهارات خواندی امام جمعه جویبار در جلسه شورای اداری:

تشییع شهدای گمنام بزرگترین رویداد فرهنگی جویبار بود / نمایندگان مجلس باکدام معیار در توزیع بودجه ها دخالت دارند؟

امام جمعه شهرستان جویبار گفت: تشییع و تدفین شهدای گمنام بزرگترین رویداد فرهنگی شهرستان جویبار بوده است. / برخی از نمایندگان استان در توزیع بودجه های شهرستان ها دخالت میکنند.

تشییع شهدای گمنام بزرگترین رویداد فرهنگی جویبار بود / نمایندگان مجلس باکدام معیار در توزیع بودجه ها دخالت دارند؟

به گزارش خبرنگار جویباران، حجت الاسلام قلی پور عصر چهارشنبه در هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان جویبار خروج امام حسین(ع) از مدینه را احیاء امر به معروف و نهی از منکر معرفی کرد و اظهارداشت: قیام امام حسین(ع) در کربلا زمانی صورت گرفت که انحراف در جامعه بوجود آمد و همچنین زمینه این قیام فراهم شده بود.

وی با مقایسه دوران امام حسین (ع) و امام حسن (ع)، گفت: یکی از دلایلی که امام حسن (ع) برعلیه معاویه قیام نکرد عدم فراهم بودن زمینه قیام بوده است چرا که معاویه با حیله گری فراوان مردم را جذب خود کرده بود به طوری که نمازجمعه را در چهار شنبه می خواند و مردم هم پشت سراو اقامه میکردند.

امام جمعه جویبار امربه معروف و نهی از منکر را یکی از الزامات جامعه اسلامی خواند و افزود: هنگامی که مجلس گناهی در جامعه اسلامی برگزار می شود باید آن را ترک کرد چرا که ترک کردن جلسه گناه خود یک امربه معروف و نهی از منکر است اما برخی ها با وقاحت تمام در مجلس گناه می نشینند و زیر لب استغفار میکنند در حالی که بیرون از آن مراسم و مجلس خود را مذهبی و نمازشب خوان می دانند.

وی ادامه داد: مصیبت امروز جامعه ما ترک شدن امر به معروف و نهی از منکر است چرا که عده ای عقیده دارند با جلوگیری از منکر محبوبیت خود را از دست میدهند و عده ای نیز معتقدند باید منکر را در جامعه افزایش داد تا محبوبیت به دست آید در صورتی که محبوبیت فقط با ایمان به خدا و عمل صالح بدست می آید.

حجت الاسلام قلی پور تصریح کرد: متاسفانه هنگامی که بنده در برخی از موارد به برخی از کارها در شهرستان اعتراض میکنم و آن کار را منکر میدانم به بنده می گویند محبوبیت شما کم می شود در حالی که بنده به هیچ وجه اینگونه محبوبیت کسب کردن را قبول ندارم و برای جلوگیری از منکر هرکاری خواهم کرد.

وی در ادامه به مظلومیت شهدای گمنام شهرستان جویبار اشاره کرد و گفت: حضور و تدفین دو شهید گمنام بزرگترین رویداد فرهنگی شهرستان جویبار بود در حالی که برخی ها این رویداد را به کارهای دیگر نسبت داده بودند.

امام جمعه جویبار ادامه داد: اگر می دانستم که قرار است با شهدای گمنام اینطور برخورد شود هیچ وقت پیگیر آوردن این دوشهید به شهرستان نمیشدم و نمیگذاشتم دو شهید خوشنام در این شهرستان دفن شوند.

وی افزود: متاسفانه متولیان امر پیگیر ساخت مزار شهدای گمنام نیستند و این دوشهید با ورود به جویبار گمنام تر شدند در حالی که ما باید قدم های اول را بگیریم وکار های لازم را انجام دهیم چرا که مردم آماده هستند کمک های خود را انجام دهند.

حجت الاسلام قلی پور در ادامه به موضوع برگزاری لیگ جهانی کشتی در شهرستان جویبار اشاره کرد و گفت: برگزاری این مسابقات در کنار تدفین شهدای گمنام که بزرگترین رویداد فرهنگی جویبار بود، بزرگترین رویداد ورزشی این شهرستان است که باید با یک عزم ملی برگزار شود.

وی افزود: برای برگزاری این مسابقات ما هم به یک مدیریت جهادی و هم به یک عزم ملی نیاز داریم و همه باید پای کار بیایند و این میزبانی را به نحو احسن انجام دهند.

امام جمعه جویبار در پایان با انتقادازعدم تخصیص کافی ماده 180 به شهرستان جویبار تأکید کرد: بنده یک سوال دارم، اینکه با کدام معیار و قانون نمایندگان در توزیع بودجه های استان باید دخالت کنند؟

وی افزود:چرا شهرستان جویبار باید 2 میلیارد بگیرد و حتی این مقدار هم نصف شود ولی شهرستانی مثل سوادکوه 15 میلیارد میگیرد؟ کدام معیار وکدام قانون در خصوص این پرداخت رعایت شده است؟ چرا برای تخصیص بودجه به شهرستان ها کار کارشناسی انجام نمی شود؟

حجت الاسلام قلی پور ادامه داد: متاسفانه به جای اینکه دولت در توزیع بودجه ها دخالت کند برخی از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در توزیع بودجه ها دخالت میکنند و نمیگذارند حق به حقدار برسد.

انتهای پیام / م.ف

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر جمعه 09 آبان 1393 - 07:49
    احمد

    ای که دستت میرسد کاری بکن حضرت حاج آقای قلی پور ، 300 شهید در جویبار رخداد فرهنگی نبود و فقط 2 شهید که شما پیگیر اوردن پیکر پاکشان به جویبار بودید رخداد فرهنگی می باشد : این جمله که اگر می دانستم که قرار است با شهدای گمنام اینطور برخورد شود هیچ وقت پیگیر آوردن این دوشهید به شهرستان نمیشدم و نمیگذاشتم دو شهید خوشنام در این شهرستان دفن شوند. یک توهین بزرگ به مردم شریف جویبار می باشد. حضرت حاج آقای قلی پور عزیز ، مردم جویبار با این جمعیت کم دارای 300 شهید بزرگوار و گرانقدر می باشند . رخداد از این بزرگتر ؟ .

    3 1
دیدگاه شما در مورد : تشییع شهدای گمنام بزرگترین رویداد فرهنگی جویبار بود / نمایندگان مجلس باکدام معیار در توزیع بودجه ها دخالت دارند؟

تشییع شهدای گمنام بزرگترین رویداد فرهنگی جویبار بود / نمایندگان مجلس باکدام معیار در توزیع بودجه ها دخالت دارند؟

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS