امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 00:03:31
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 8089

تاریخ انتشار : 07/08/1393 - 23:03

اختصاصی / در جلسه شورای اداری شهرستان جویبار مطرح شد:

انتقاد فرماندار و امام جمعه جویبار از عدم تخصیص کامل بودجه ماده 180 / ضرورت به کارگیری پدافند غیرعامل در سطح جامعه

هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان جویبار عصر امروز در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

انتقاد فرماندار و امام جمعه جویبار از عدم تخصیص کامل بودجه ماده 180 / ضرورت به کارگیری پدافند غیرعامل در سطح جامعه

هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان جویبار عصر امروز با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استان مازندران در مکان فرمانداری شهرستان جویبار برگزار شد.

به گزارش خبرنگار جویباران، نبوی مدیر کل پدافند غیرعامل استان در جلسه شورای اداری شهرستان جویبار با بیان اینکه سوم تا نهم آبان ماه هفته پدافند غیر عامل نامگذاری شده، گفت: لزوم به کارگیری پدافند غیر عامل یک از نیازهای ضروری جامعه است ولی متاسفانه این واژه برای مسئولین به خوبی نهادینه نشده و آن چنان که باید در جامعه جاری نیست.

وی با بیان اینکه از زمان شکل گیری نخستین تمدنها موضوع پدافند غیرعامل برای حراست از جان مردم و حفظ امنیت سرزمین ها وجود داشته، تاکید کرد: کشورهایی که طعم جنگ را چشیده اند بیشتر به سمت اجرایی کردن پدافند غیرعامل در تمامی مسائل سیاسی، فرهنگی و نظامی خود گرایش دارند. این مسئله بویژه در کشورهایی که در جنگ جهانی دوم اعلام بی طرفی کرده بودند به بیشترین شکل نمود پیدا کرد.

مدیر کل پدافند غیرعامل استان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی یک قدرت در منطقه به حساب می آید تاکید کرد: با توجه به تغییر عملکرد دشمن و شروع جنگ نرم ما نیز باید مجهز به پدافند غیرعامل شویم و مصونیت سازی را را در کشور رواج دهیم.

نبوی یکی از مولفه های به کارگیری پدافند غیرعامل را تهدید شناسی خواند و تصریح کرد: هر عنصری از طبیعی و غیرطبیعی که منافع حیاتی و ملی را به خطر اندازد، تهدید به حساب می آید.

وی با بیان اینکه رویکرد یکسان در پدافند غیرعامل وجود ندارد، اذعان داشت: دشمن در تلاش است تا با جنگ سایبری معنویت مردم را از بین ببرد و آنها را نسبت به مسئولین بی اعتماد سازد به گونه ای که امروزه حدود 80 درصد جرایم از طریق فضای سایبری انجام می شود.

نبوی با اشاره به اینکه قیام امام حسین نیز مصداق بارز به کارگیری پدافندغیرعامل است گفت: اگر اقدامات پدافند غیرعامل را جدی بگیریم 60درصد مشکلات جامعه حل خواهد شد.

در ادامه فرماندار شهرستان جویبار نیز ضمن اشاره به هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر، گفت: مهمترین هدف  قیام عاشورا حفظ این فریضه و گسترش آن در بین نسل جوان بود.

گنجی با اشاره به زمان سرشماری عمومی کشاورزی تا 18 آبانماه گفت: این سرشماری در شهرستان جویبار به خوبی در حال برگزاری است به گونه ای که در مناطق شهری و روستایی حدود 60درصد اطلاعات جمع آوری شده و از این حیث شهرستان جویبار جزو سه شهرستان برتر در سطح استان است.

وی با بیان نزدیک بودن زمان برگزاری اولین دوره لیگ جهانی کشتی در آذرماه در شهرستان جویبار، تاکید کرد: از حیث کمبود امکانات زیرساختی در سطح شهرستان، از همه دستگاه ها می خواهیم تا داوطلبانه پایه کار بیایند تا آبروی ملی، استانی و شهرستان حفظ شود.

گنجی ضمن اشاره به برپایی مراسم ایام عزاداری سیدوسالار شهیدان در بخش های مختلف شهرستان از مسئولین ادارات خواست تا در مراسماتی که در روستاها برگزار می شود حضوریابند تا از نزدیک شاهد وضعیت روستاها باشند.

در ادامه جلسه امام جمعه شهرستان جویبار نیز با اشاره به اینکه علت مصیبت امروز جامعه اسلامی ترک کردن امر به معروف و نهی از منکر است تاکید کرد: این تکلیفی است که به دوش همه مسئولین جامعه بویژه قلم به دستان است تا به نشر این فریضه بپردازند.

حجت الاسلام قلی پور همچنین با بیان اینکه برگزاری لیگ جهانی کشتی بزرگترین اتفاق ورزشی در سطح شهرستان است گفت: انتخاب شهرستان جویبار برای میزبانی این مسابقات هم نیاز به مدیریت جهادی و هم عزم ملی داشت که با پیگیری های مداوم فرماندار شهرستان انجام گرفت.

وی از تفاوت توجه مسئولین به شهرستان ها در تخصیص اعتبار از محل ماده 180 قانون اساسی اعتراض کرد و اذعان داشت: تخصیص بودجه ها نیاز به کار کارشناسی دارد و باید معیاری برای این اعتبارت وجود داشته باشد.

انتهای پیام / ح.فعلی

دیدگاه شما در مورد : انتقاد فرماندار و امام جمعه جویبار از عدم تخصیص کامل بودجه ماده 180 / ضرورت به کارگیری پدافند غیرعامل در سطح جامعه

انتقاد فرماندار و امام جمعه جویبار از عدم تخصیص کامل بودجه ماده 180 / ضرورت به کارگیری پدافند غیرعامل در سطح جامعه

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS