امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 08:08:03
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 8040

تاریخ انتشار : 07/08/1393 - 10:26

جویباران گزارش می دهد /

اولین جلسه شورای اداری بخش گیلخواران برگزار شد

اولین جلسه شورای اداری بخش گیل خوران صبح امروز به ریاست ناصر اصغری بخشدار بخش گیل خواران و با حضور روسای ادارات این بخش در دفتر بخشدار این منطقه تشکیل شد.

اولین جلسه شورای اداری بخش گیلخواران برگزار شد

به گزارش خبرنگار جویباران، ناصر اصغری بخشدار بخش گیل خواران با بیان اینکه تشکیل جلسه شورای اداری در این بخش متناظر با شهرستان جویبار بسیار ضروری است، اظهار داشت: این بخش با دارا بودن 22هزار نفر جمعیت و 18 کیلومتر نوار ساحلی و همچنین وجود شهرک صنعتی و دانشگاه آزاد و 1600 هکتار آب بندان از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه قسمت اعظم کار کشاورزی و دام پروری شهرستان جویبار در بخش گیلخواران انجام می شود، تاکید کرد: حدود 80 درصد فعالیت های کشاورزی و دامداری حوزه انتخابیه سوادکوه، سوادکوه شمالی، قائم شهر، جویبار و سیمرغ در این بخش استقرار دارد.

اصغری هدف از تشکیل جلسه شورای اداری را هماهنگی میان دستگاه های بخش گیل خواران اعلام کرد و افزود: تعامل نزدیک تر مسئولین ادارات این بخش، بیان گزارش عملکردها، رایزنی در مورد مشکلات بخش، اعلام طرح ها و پروژه های بخش، جذب صحیح اعتبارات، ابلاغ طرح های الویت دار باید در دستور کار این جلسات قرار گیرد.

بخشدار بخش گیل خواران با اشاره به فرا رسیدن ایام سوگواری محرم گفت: با توجه به بافت مذهبی این بخش و تمرکز تعداد زیادی جمعیت در روزهای عزاداری سیدوسالار شهیدان بویژه در چهار روستای لاریم، کردکلا، بالازرین کلا و انارمرز باید ساماندهی جاده ها، سرویس دهی به مسافران، برقراری امنیت این مناطق و دفع زباله ها با حساسیت جدی پیگیری شود.

وی همچنین به میزبانی شهرستان جویبار برای لیگ جهانی کشتی در 5 تا 7 آذرماه اشاره کرد و اذعان داشت: سیاست گذاری هایی که در سطح شهرستان انجام می شود باید در سطح بخش گیل خوران نیز به درستی انجام شود.

اصغری با اشاره به اینکه اسکان مسافران لیگ جهانی کشتی در روستای کرفون انجام می شود تاکید کرد: به مناسبت این مسابقات امکانات ویژه ای برای این بخش در نظر گرفته شده است که فرصت بسیار خوبی برای مردم این بخش فراهم می آورد.

وی همچنین از دستگاه های اجرایی خواست تا همکاری لازم جهت حفظ امنیت منطقه و استقبال شایسته از مهمانان در طول این مدت انجام دهند.

بخشدار بخش گیلخواران با اشاره به ساحلی بودن این بخش جمعیت شناور آن را 50 هزار نفر اعلام کرد و تاکید کرد: باید اقدامات مناسبی برای جذب گردشگر و رونق اقتصادی این بخش صورت گیرد.

اصغری عمده ترین مشکل این منطقه را در تامین آب شرب مردم این بخش بیان کرد و گفت: جمع آوری آب های سطحی، تعریض و ترمیم جاده ها، لایه روبی معابر، ساخت و سازهای غیرمجاز، ضعف فشار برق در برخی ماه های سال، تامین شبکه های برق کشاورزی، وجود تیر برق های فرسوده در روستاها و سرقت کابل های برق از دیگر مشکلات این بخش به حساب می آیند.

وی با اشاره به مظلومیت بخش گیل خواران تاکید کرد: با توجه به پتانسیل بالای این بخش و جمعیت بالای آن و وجود شهرک صنعتی متاسفانه توجه مورد نیاز به این بخش صورت نمی گیرد.

بخشدار بخش گیل خواران در پایان از تداوم این جلسات برای بررسی بهتر عملکردهای ادارات و بالاتر بردن ظرفیت های این بخش و جذب بیشتر اعتبارات خبر داد و از رسانه ها خواست تا در معرفی بهتر این بخش و شناساندن بیشتر آن در سطح شهرستان و استان اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام / ح.فعلی / 3002

دیدگاه شما در مورد : اولین جلسه شورای اداری بخش گیلخواران برگزار شد

اولین جلسه شورای اداری بخش گیلخواران برگزار شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS