امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 11:45:42
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 8

تاریخ انتشار : 10/06/1392 - 12:40

رئيس شوراي شهر جويبار؛

شوراها وظيفه نظارتي و اجرايي در شهر و روستا دارند

خسرو طالبي با اشاره به وظايف شوراها گفت: يكي از وظايف اصلي شوراها بحث نظارتي و اجرايي آنها مي باشد كه متاسفانه اين موارد توسط مسئولين مورد توجه قرار نميگيرد.

شوراها وظيفه نظارتي و اجرايي در شهر و روستا دارند

به گزارش خبرنگار جويباران، رئيس شوراي شهر جويبار پيش از ظهر امروز در همايش تجليل از شوراهاي اين شهرستان گفت: حماسه سياسي كه مقدمه حماسه اقتصادي بود توسط مردم در اوايل سال رقم خورد و حال بايد اين دولت با كمك مردم حماسه اقتصادي را رقم بزند.

طالبي با اشاره به اينكه شورا يك نهاد مدني است گفت: شورا در قانون اساسي داراي سرفصل هاي متعددي مي باشد كه بايد همه مسئولين و دولت ها به آن احترام بگذارند.

وي تأكيد كرد: بايد انتقال قدرت را در دست مردم داد و نبايد از اين اقدام هراس داشت براي نمونه در اكثر كشورها شوراهاي استاني استانداران را تعيين ميكنند در صورتي كه در كشور ما چنين چيزي انجام نمي شود.

طالبي با انتقاد از مسئولين گفت: متاسفانه مسئولين بدنه نظام به شوراها نگاه خوبي ندارند در صورتي كه كارهاي اجرايي در شهر و روستا برعهده شوراها ميباشد.

وي با انتقاد از نمايندگان مجلس تصريح كرد: هر قانوني كه در مجلس وارد شد باعث كم شدن اختيارات شوراها شده است.

وي افزود: در صورتي كه بايد به اختيارات شوراها افزوده شود، چون هرچه شوراها ورود بيشتري در كارهاي اجرايي داشته باشند بار بيشتري را از بدنه دولت برخواهند داشت.

نماينده استان مازندران در شوراي عالي استان ها با اشاره به معضلات اصلي در شوراها گفت: از مهمترين مشكلات و معضلات شوراها عدم تعامل خوب بين شوراها و مسئولين، اتكا نكردن به قانون، آشنايي نداشتن به قوانين و احساس قدرت كردن و همچنين  نداشتن اعتبار و حقوقي مشخص مي باشد.

وي عنوان كرد: با اينكه 10 درصد از فروش بنزين در شهرستان ها براي اعتبار شوراها بايد خرج شود ولي اين مسئله اتفاق نمي افتد.

خسرو طالبي در ادامه افزود: يكي از وظايف اصلي شوراها بحث نظارتي آنها مي باشد كه متاسفانه اين هم توسط مسئولين ناديده گرفته ميشود.

وي به نداشتن درآمدي پايدار در شوراها اشاره كرد و افزود: متاسفانه شوراها درآمدي پايدار ندارند و برخي از شوراهاي روستا حتي جلسات خود را در خانه برگزار ميكنند كه اين دور از شأن و منزلت شورا مي باشد.

رئيس شوراي شهر جويبار در پايان تأكيد كرد: دوستاني كه وارد عرصه كار اجرايي و به خصوص وارد عرصه شوراها ميشوند بايد به دانش روز و قوانين آشنايي كامل داشته باشند تا بتوانند مشكلات را براحتي حل نمايند.

انتهاي پيام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : شوراها وظيفه نظارتي و اجرايي در شهر و روستا دارند

شوراها وظيفه نظارتي و اجرايي در شهر و روستا دارند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS