امروز یکشنبه 01 بهمن 1396
ساعت 23:59:49
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 768

تاریخ انتشار : 21/07/1392 - 10:34

صبح امروز صورت گرفت ؛

تودیع و معارفه ریاست کمیته امداد شهرستان جویبار

صبح امروز جلسه ی تودیع و معارفه ریاست کمیته امداد شهرستان جویبار برگزار شد.

تودیع و معارفه ریاست کمیته امداد شهرستان جویبار

به گزارش خبرنگار جویباران، صبح امروز 21مهر جلسه ی تودیع و معارفه ریاست کمیته امداد شهرستان جویبار در دفتر امام جمعه این شهرستان و با حضور مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران و ریاست سابق و جدید کمیته امداد برگزار شد.

ابراهیم باغبانی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مازندران ، در رابطه با خدمات رنجبر رئیس سابق این کمیته در جویبار گفت: خدمات ارائه شده توسط وی بسیار خوب بود اما نباید به این اندازه اکتفا کرد.امیدواریم که در آینده ای نزدیک شاهد پیشرفت ایشان در منصب ریاست اداره ی کمیته امداد قائمشهر نیز باشیم.

وی در ادامه افزود: امید است که آقای اسکندری رییس جدید کمیته امداد جویبار که تا به حال در حوزه مسئولیت خود یعنی ریاست اداره ی بهداشت و درمان کمیته امداد  موفق و حائز مقام اول بود، با توجه به شرایط جدید به خوبی ایفای نقش کرده و پایه های بنا شده توسط ابوالحسن رنجبر را تحکم ببخشد.

باغبانی در ادامه به اهداف کمیته امداد اشاره و تصریح کرد: عملکرد های کمیته امداد در راستای توانمند سازی پایه های اساسی است.خدماتی که از جانب این نهاد ارائه می گردد صرفا در جهت برقراری حالت تعادل در خانواده های مددجو است.

وی در ادامه گزارشی از طرح های در حال اجرا ارائه کرد و گفت: امروزه به واسطه ی عدم آشنایی خانواده ها سن طلاق بسیار کاهش یافته است.این نیز زنگ خطری در سطح جامعه و نیازمند برنامه ریزی و پیشگیری است.ما نیز در راستای جلوگیری از مشکلات ، سیاست های خود را تغییر داده و کلاس هایی را برای آموزش خانواده ،دختران دم بخت و یا تازه عروس ها برگزار کردیم.

ابراهیم باغبانی افزود: برگزاری این کلاس ها بسیار موثر بوده و میزان طلاق را بین حاضران در کلاس به طور چشمگیری کاهش داد.همچنین طرح های دیگری برای اتصال خانواده های مددجو با روحانیت برنامه ریزی شده که به زودی به اجرا در خواهد آمد.امید است که به واسطه ی این فرهنگ سازی و تلاش ها، باور های غلط همانند تهیه ی جهیزیه ی سنگین ،دوران نامزدی طولانی و ... از بین برود.

حجت الاسلام محمداسماعیل قلی پور امام جمعه ی شهرستان جویبار ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر ، به تحسین نگرش و سیاست جدید این نهاد پرداخت و در رابطه با ارزش این نهاد گفت: اگر ضمن نام بردن کمیته امداد لفظ امام خمینی (ره) را نیاوریم ، به آن حضرت کم لطفی کرده ایم.

وی افزود: این نهاد به دستور امام خمینی (ره) و با هدفی که با هدف انقلاب مشترک بود ، یعنی محرومیت زدایی و ایجاد برابری در جامعه تاسیس و پایه گذاری شد.این نهاد نباید آماده خوری را رواج دهد چرا که این موضوع از معضلات هر جامعه ای است.باید توجه داشته باشیم که منظور امام (ره) باز کردن چتر کمیته ی امداد نبود بلکه کمک به خودکفایی بود.

حجت الاسلام قلی پور در پایان صحبت های خود تأکید کرد: کمک کردن زمینه ساز حرف شنوی است و بهتر است که سیاست های خود را در جهتی تنظیم کنیم که این حرف شنوی ها از سوی خانواده های مددجو به سوی "حرف شنوی از نوع دینی" تمایل یابد.ما باید اثبات کنیم که کمیته امداد صرفا وسیله ای برای موفقیت اقتصادی نیست بلکه می تواند ابزاری برای دین داری نیز باشد.

به گزارش جویباران، دراین مراسم ابولحسن رنجبر رئیس اسبق کمیته امداد امام خمینی(ره) جویبار تودیع و اسکندری به ریاست این نهاد منصوب شد.

انتهای پیام/ م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : تودیع و معارفه ریاست کمیته امداد شهرستان جویبار

تودیع و معارفه ریاست کمیته امداد شهرستان جویبار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS