امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 22:40:21
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 723

تاریخ انتشار : 19/07/1392 - 18:10

صبح امروز صورت گرفت ؛

برگزاری دوازدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم در جویبار

دوازدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم صبح امروز (جمعه) با حضور 97 شرکت‌کننده در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جویبار همزمان با سایر موسسات فرهنگی قرآن و عترت در سراسر کشور برگزار شد.

برگزاری دوازدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم در جویبار

به گزارش خبرنگار جویباران، سید یوسف موسوی شیخ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جویبار، صبح امروز در رابطه با برگزاری دوازدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم گفت: این آزمون صبح امروز، جمعه 19 مهر با حضور 75 هزار نفر شرکت‌ کننده به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار ‌شد که واجدین شرایط در این شهرستان 200 نفر بودند و از این تعداد 97 نفر موفق به شرکت در این آزمون شدند.

وی از این آزمون به عنوان کنکور سراسری قرآنی کشور نام برد و افزود: هدف از برگزاری این آزمون ارزیابی عملکرد مؤسسات قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است ؛ چرا که حمایت‌های این وزارتخانه از مؤسسات قرآنی بر اساس تفاهمات انجام‌شده صورت می‌گیرد و یکی از شرایط حمایت از مؤسسات قرآنی میزان قبولی آنها در آزمون سراسری قرآن کریم کشور است.

موسوی شیخ همچنین اذعان داشت: فراهم کردن‌ بستری مناسب برای خودارزیابی مؤسسات و شناسایی استعدادهای برتر و نخبگان قرآنی کشور از دیگر اهدافی است که در این آزمون ها سنجیده می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جویبار تصریح کرد: تلاش شده است تا طرح ملی تلاوت که سال دوم فعالیت خود را می‌گذراند در سطح قابل قبولی ارائه نماید و هدف از اجرای این طرح تبدیل نوجوانان خوشخوان به قاریان ملی و بین‌المللی می‌باشد.

وی افزود: اولین دوره حفظ موضوعی قرآن کریم نیز امسال و همچنین با این آزمون برگزار شد که در طرح حفظ موضوعی آیات قرآن به صورت دسته‌بندی‌شده با موضوعات خاص انتخاب شده و در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفته است که علاوه بر آیات موضوعی قرآن سوره‌های یاسین، واقعه، الرحمن و ملک را نیز شامل می‌شود.

به گزارش جویباران، شرکت کنندگان قرآنی؛ صبح امروز در حضور حجت الاسلام والمسلمین قنبرعلی بهرامی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جویبار، در موضوعات ترجمه و مفاهیم، تدبر در قرآن کریم، حفظ جزء 30 و حفظ 5 جزء  و 10 نخست در جلسه ی آزمون حضور پیدا کردند.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : برگزاری دوازدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم در جویبار

برگزاری دوازدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم در جویبار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS