امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 01:21:30
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 7006

تاریخ انتشار : 16/07/1393 - 13:19

اختصاصی / در نشست مشترک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان جویبار و قائم شهر مطرح شد:

جویبار و قائمشهر ازجمله شهرهای آلوده استان/نیاز به اصلاح قانون برای مجازات توزیع کنندگان مواد مخدر/خطر افزایش اعتیاد زنان در جویبار

نشست مشترک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان های جویبار و قائمشهر با شورای هماهنگی مواد مخدر استان صبح امروز برگزار شد.

جویبار و قائمشهر ازجمله شهرهای آلوده استان/نیاز به اصلاح قانون برای مجازات توزیع کنندگان مواد مخدر/خطر افزایش اعتیاد زنان در جویبار

به گزارش خبرنگار جویباران، نشست مشترک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان جویبار و قائم شهر با حضور علي رضا يونسي رستمی معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران، علی شادمان مدیر کل امور اجتماعی استان مازندران، علیرضا مرادی دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، قاسمی رئیس کمیته حقوقی مبارزه با مواد مخدر، رضا گنجی فرماندار شهرستان جویبار، مهدی محمدی فرماندار شهرستان قائم شهر و روسای ادارات دو شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری جویبار برگزار شد.

معاون سیاسی- امنیتی-اجتماعی استاندار مازندران ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، اقدامات پلیس در زمینه دستگیری قاچاقچیان را بسیار ارزنده خواند و اظهار کرد: شناسایی محیط های آلوده و انجام اقدامات به موقع برای دستگیری توزیع کنندگان، برای حفظ سلامت جامعه و بهسازی محیط بسیار ضروری است.

علیرضا یونسی با اشاره به لزوم برگزاری این جلسات گفت: آشنایی با نظرات کارشناسانه مسئولین می تواند اقدام مناسبی برای مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از رواج آن در بین جوانان باشد.

وی با بیان اینکه سیاست "شهر پاک-استان پاک" طرحی راهبردی برای کاهش جمعیت مصرف کنندگان به مواد مخدر است، عنوان کرد: این جلسات باید به طور ماهانه برگزار شود و گزارش عملکردها ارائه شود تا  تصمیمات مناسب اتخاذ گردد.

معاون سیاسی- امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه شهرستان های عباس آباد، کلاردشت، سیمرغ و سوادکوه جزو شهرستان های پاک هستند، تأکید کرد: 5 شهرستان آمل، قائم شهر، ساری، تنکابن و جویبار در سطح استان آلودگی بالای 35 درصد دارند که باید اقدامات جدی برای مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان ها انجام گیرد.

در ادامه قاسمی رئیس کمیته حقوقی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: جامعه هدف دشمن، جوانان ایرانی هستند که باید با تصمیم گیری های درست آنها را از ابتلا به این مواد دور نگه داریم.

وی با اشاره به اینکه قانون مجازات برای توزیع کنندگان باید اصلاح شود، تاکید کرد: ما هنوز روش ثابتی برای جریمه عاملین به توزیع مواد مخدر نداریم، در عفو های مناسبی که به زندانیان داده می شود باید توزیع کنندگان مواد مخدر را استثنا قرار داد در غیر این صورت آنها پس از مدت کوتاهی آزاد می شود و بار دیگر با روش های جدید به توزیع این مواد می پردازند.

قاسمی با تاکید بر آئین نامه های مراقبت معتادان پس از خروج از مراکز درمان، تصریح کرد: باید اقدامات مناسب از سوی مددکاران اجتماعی صورت گیرد تا این بیماران پس از ترک و خروج از مراکز، دیگر دچار لغزش نشوند.

فرماندار شهرستان جویبار نیز ضمن اشاره به همجواری ایران به افغانستان گفت: 82 درصد تولید مواد مخدر در جهان در این کشور انجام می شود که تهدیدی برای جمهوری اسلامی ایران به حساب می آید.

رضا گنجی با بیان اینکه 1میلیون و 350هزار معتاد در سطح کشور وجود دارند، اذعان داشت: 3 تا 4 درصد از جمعیت شهرستان جویبار دارای اعتیاد هستند که 90 درصد آنان را مردان و 10 درصد آنها را زنان تشکیل می دهند.

وی با اشاره به افزایش میزان معتادین زن در این شهرستان گفت: اعتیاد زنان خطر بسیار جدی برای از بین رفتن بنیان خانواده ها به شمار می آید.

فرماندار شهرستان جویبار با بیان اینکه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان جویبار در 6 ماهه اول سال 6 جلسه و 32 مصوبه داشت، تصریح کرد: کشف 21 کیلو مواد مخدر، دستگیری106 معتاد و 7 نفر قاچاقچی مواد و امحای 1000 بوته خشخاش از جمله اقدامات این شورا بوده است.

وی تعداد مراکز درمان و بهبود در سطح شهرستان را 12 عدد عنوان کرد و گفت: 8 مرکزدر سطح شهر و 4 مرکز در سطح روستاها فعالیت دارند که حدود 950 بیمار را تحت پوشش قرار می دهند.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر جویبار همچنین مهمترین دغدغه این شورا را جلوگیری از شیوع مواد مخدر صنعتی عنوان کرد و افزود: مبارزه با این مواد باید به طور جدی در سطح شهرستان انجام شود و کارگاه های آموزشی مستمر برای آشنایی خانواده ها با خطرات این مواد تشکیل شود.

فرماندار قائمشهر نیز با اشاره به معضل اعتیاد به ویژه در میان جوانان تاکید کرد: اصلاح در قوانین و سنگین تر کردن مجازات ها برای عاملین به توزیع مواد مخدر یکی از اقداماتی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

مهدی محمدی اقدامات شورای مبارزه با مواد مخدر را سازنده خواند و گفت:  قائم شهر به عنوان 5 شهر پایلوت کشور که مبارزه با مواد مخدر را بطور جدی آغاز کرده به حساب می آید که در 6 ماه نخست سال شناسایی 23 منطقه آلوده، دستگیری 341 معتاد و برگزاری 58 کارگاه آموزشی از جمله اقدامات این شورا بوده است.

دیدگاه شما در مورد : جویبار و قائمشهر ازجمله شهرهای آلوده استان/نیاز به اصلاح قانون برای مجازات توزیع کنندگان مواد مخدر/خطر افزایش اعتیاد زنان در جویبار

جویبار و قائمشهر ازجمله شهرهای آلوده استان/نیاز به اصلاح قانون برای مجازات توزیع کنندگان مواد مخدر/خطر افزایش اعتیاد زنان در جویبار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS