امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 05:06:52
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 6289

تاریخ انتشار : 02/07/1393 - 15:13

معاونت فرمانداری جویبار:

توسعه بخش کشاورزی محور تمامی برنامه های توسعه ای کشور است

طرح سرشماری کشاورزی از 5 مهرماه تا 18 آبان ماه در سراسر کشور برگزار می شود

توسعه بخش کشاورزی محور تمامی برنامه های توسعه ای کشور است

به گزارش خبرنگار جویباران، معاونت فرمانداری شهرستان جویبار در جلسه هم اندیشی با دهیاران بخش مرکزی به منظور همکاری با ماموران طرح سرشماری کشاورزی در جویبار با بیان اینکه بخش کشاورزی یکی از بخش های مهم اقتصادی کشور است گفت: تولید و بخش اعظمی از فعالیت های نیروی انسانی در بخش کشاورزی صورت می گیرد و توسعه بخش کشاورزی محور تمامی برنامه ها در کشور است.

فرج الله یدالله پور با اشاره به اینکه برای توسعه بخش کشاورزی در کشور نیاز به برنامه است، اظهار داشت: بدون آمار و اطلاعات دقیق نمی توان در این بخش برنامه ریزی کرد و به یک توسعه پایدار دست یافت.

وی با اعلام اینکه چهارمین سرشماری کشاورزی بعد از انقلاب از 5 مهرماه لغایت 18 آبان در سراسر کشور انجام می شود، افزود: اقتصاد شهرستان متکی به کشاورزی است و اغلب مردم این شهرستان در حوزه کشاورزی فعالیت می کنند.

یدالله پور تصریح کرد: 5درصد تولید برنج، 10درصد تولید گندم، 6درصد تولید مرکبات و 5 درصد از تولید گوشت قرمز در شهرستان جویبار صورت می گیرد و بزرگترین پروژه پرورش ماهیان خاویاری در این شهرستان درحال احداث است.

معاونت فرمانداری شهرستان جویبار با اشاره به اینکه ارائه آمارهای دقیق، لازمه ارتباط موثر بین واحدهای سرشماری و کشاورزی است، خاطرنشان ساخت: یکی از سیاست های اصلی دولت در روستاها اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی است و همکاری دهیاران می تواند در تسریع بخشیدن به این طرح موثر باشد.

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جویبار نیز در این جلسه با بیان اینکه برای تامین نهاده های کشاورزی در سطح شهرستان نیاز به یک آمار دقیق است گفت: در اکثر موارد آمارهای ارائه شده در این بخش دارای نوسانات زیادی بوده است و آخرین سرشماری طرح عمومی کشاورزی سال 82 در کشور انجام شد.

سلیمان حاتم نژاد با اشاره به اینکه دهیاران نماینده دولت در روستاها هستند، اظهار داشت: 45 نوع محصول کشاورزی در سطح شهرستان تولید می شود و بیش از 95 درصد جمعیت شهرستان جویبار بهره بردار در بخش کشاورزی هستند.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان جویبار با بیان اینکه آمار ارائه شده در طرح سرشماری کشاورزی در برنامه ششم توسعه کشور لحاظ می شود، گفت: 145 شاخص توسعه از این سرشماری استخراج می شود که برای اجرای این گام بزرگ ملی در کشور نیاز به یک نوع مدیریت جهادی است.

محمد مدانلو با بیان اینکه دهیاران به عنوان بازوان دولت در روستاها هستند، اظهار داشت: به علت عدم آشنایی مامورین سرشماری با منطقه مشکلاتی در دوره های قبل سرشماری  به وجود آمده بود که امید است با همکاری دهیاران و کشاورزان با ماموران سرشماری دیگر شاهد این مشکلات نباشیم.

بخشدار بخش مرکزی تصریح کرد: 41 روستا و آبادی با جمعیت بالغ بر 22هزار نفر در بخش مرکزی شهرستان جویبار ساکنند و 38 شورا و 33 دهیاری نیز در این بخش فعالیت می کنند.

انتهای پیام/ح.فعلی

دیدگاه شما در مورد : توسعه بخش کشاورزی محور تمامی برنامه های توسعه ای کشور است

توسعه بخش کشاورزی محور تمامی برنامه های توسعه ای کشور است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS