امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 06:56:53
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 597

تاریخ انتشار : 12/07/1392 - 18:05

امام جمعه ی جویبار در خطبه ی امروز نماز جمعه:

اگر نیاز باشد قیام می کنیم

حجت الاسلام قلی پور: کسانی که از نظام جمهوری اسلامی خدمات دریافت می کنند نباید حق برپایی بساط گناه را به خود بدهند.آن ها باید کاملا هوشیار باشند چرا که اگر نیاز باشد به همراه تمام افراد جویبار به پا خواسته و علیه فساد آن ها قیام می کنیم.

اگر نیاز باشد قیام می کنیم

به گزارش خبرنگار جویباران حجت الاسلام والمسلمین محمد اسماعیل قلی پور در خطبه های نماز جمعه ی این هفته مسائل روز شهرستان اشاره کرد و افزود: کسانی که از نظام جمهوری اسلامی خدمات دریافت می کنند نباید حق برپایی بساط گناه را به خود بدهند.آنها نباید این حق را به خود بدهند که روال پارتی بازی را اجرا کرده و به کار های غیر مشروع روی بیاورند.آن ها باید کاملا هوشیار باشند چرا که اگر نیاز باشد به همراه تمام افراد جویبار به پا خواسته و علیه فساد قیام می کنیم.

وی در ادامه به مناسبت هفته ی نیروی انتظامی اشاره کرد و با عرض خدا قوت به دریابانان و نیرو های انتظامی گفت: نیروهای دریابانی توقعاتی از مردم دارند که منطقی می باشند و وظیفه ی مردم است که آن ها را اجرا کنند.اصلی ترین خواسته های آنان رعایت حریم 60 متری در ساخت و ساز و رعایت اصول دریانوردی و همکاری با شیلات است.

حجت الاسلام قلی پور تاکید کرد: نیروی انتظامی در حال برقراری نظم برای همه ی افراد جامعه می باشد پس متعلق به همه ی ما است. ما هم وظیفه داریم که با آنان همکاری نماییم و در مقابل مجرمان و بزه کاران از آنان حمایت نماییم.

امام جمعه ی شهرستان جویبار در ادامه ی خطبه به مناسبت روز ازدواج که مصادف با اول ذی الحجه است اشاره کرد و پیرامون مسائل ازدواج گفت: پدران و مادران باید شیوه ی ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) را تابلویی برای خود قرار دهند تا زندگی شیرین و همراه با عشق را برای فرزندانشان رقم بزنند.

وی در ادامه تاکید کرد: امروزه شرایط ازدواج برای جوانان بسیار سخت و پر هزینه می باشد.خانواده ها نباید مهریه ها را افزایش دهند یا در تهیه ی جهیزیه چشم و هم چشمی کنند.خانواده ها باید از سادگی ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س)  الگو بگیرند و گمان نبرند که این سادگی منحصر به زمان گذشته است.

امام جمعه جویبار ادامه داد: خانواده ها همچنین نباید در رابطه با شرایط ازدواج سخت گیری کنند چرا که امام جواد الائمه فرمود: اگر خلق و دین داری خواستگاری مورد رضایت بود به او زن بدهید و اگر نکنید در جامعه فتنه و فساد به وجود خواهد آمد.

امام جمعه در پایان خطبه به یکی از تصورات غلط مردم اشاره کرد و گفت: بعضی از انسان های بی بصیرت می گویند که آیا نباید شعار مرگ بر آمریکا را تکرار کنیم؟ گویا آن ها مبتلا به آلزایمر می باشند و تمام ظلم های آمریکا به ایران را فراموش کردند.مردم ما باید از خواب بیدار شوند و بدانند که اگر ما با نان و پنیر به زندگی ادامه دهیم ، به سازش با آمریکا تن نخواهیم داد.سلطه پذیری برای کسانی که شاگرد مکتب امام حسین (ع) هستند ننگ است.ما در حالی که چشم و گوشمان را به لب مبارک مقام معظم رهبری دوخته ایم ، همچنان فریاد "هیهات من الذله" را بر لب خواهیم داشت.

انتهای پیام /م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : اگر نیاز باشد قیام می کنیم

اگر نیاز باشد قیام می کنیم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS