امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 06:47:50
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 582

تاریخ انتشار : 11/07/1392 - 17:17

امام جمعه جویبار در یادواره 18 شهید کلاگر محله قائم شهر :

روحیه جهادی و ایستادگی ملت ایران باید زنده بماند

حجت الاسلام قلی پور گفت : امنیت و عزت انقلاب اسلامی به برکت ایثارگری ها و روحیه جهادی شهدای دوران دفاع مقدس است که این روحیه جهادی و ایستادگی ملت ایران باید برای همیشه زنده بماند.

روحیه جهادی و ایستادگی ملت ایران باید زنده بماند

به گزارش جویباران، بیست و پنجمین یادواره 18 شهید کلاگرمحله ی قائم شهر ظهر امروز در مسجد امام جعفر صادق(ع) این روستا برگزار شد.

حجت الاسلام محمد اسماعیل قلی پور امام جمعه شهرستان جویبار در این یادواره گفت : حضور در یادواره شهدا یک توفیق و سعادت و عنایت خود شهداست و یقینا کارگردان این مراسمات خود شهدا هستند.

وی افزود : یادواره شهدا یعنی تجدید پیمان با حماسه سازان دوران دفاع مقدس و همچنین بازنگری در رفتار و اعمال خودمان آنگونه که شهدا از ما انتظار دارند.

خطیب جمعه جویبار با بیان اینکه میانگین سن شهدای روستای کلاگرمحله 14 سال است، خطاب به جوانان گفت : شهدا با پیروی از فرمان ولی فقیه زمان خود ثابت کردند که با سن کم هم می توان به خدا رسید همانطور که امام(ره) فرمودند : «رهبر ما آن طفل 13 ساله ای است که بر خود نارنجک می بندد و زیر تانک می رود».

وی در ادامه به سه ویژگی شهدا اشاره کرد و گفت : اولین خصلت شهدا ارتباط عاشقانه و مخلصانه با خدا بود و ادامه داد : شهدای ما از جمله شهید بابایی ها و شهید خنکدارها و... سرسختانه جنگیدند و توانستند دشمن را به زانو در آورند و این نتیجه تمسک و استعانت جستن از نماز است.

قلی پور، استقامت در راه دین و ولایتمداری را از دیگر ویژگی های شهدا عنوان کرد و گفت : در شرایط سخت فرهنگی امروز جوانان باید شهدا را الگوی خود قرار دهند چرا تنها راه مبارزه با جنگ نرم الگوگیری از راه شهدا و نحوه زندگی و نوع تفکر آنان است؛ افرادی که سراسر زندگی شان اوج و بلندی و صعود بوده است.

حجت الاسلام قلی پور در پایان گفت : امنیت و عزت انقلاب اسلامی به برکت ایثارگری ها و روحیه جهادی شهدای دوران دفاع مقدس است که این روحیه جهادی و ایستادگی ملت ایران باید برای همیشه زنده بماند.

در پایان این مراسم حاج صادق آهنگران ، حماسه سرای نام آشنای دوران دفاع مقدس با نوای دلنشین خود خاطرات آن روزها را  با نوای " سوی دیار عاشقان ، ای لشگر صاحب زمان ، ای دشت لاله خیز مازندران سلام " دوباره در یادها زنده کرد.

منبع : قائم آنلاین
دیدگاه شما در مورد : روحیه جهادی و ایستادگی ملت ایران باید زنده بماند

روحیه جهادی و ایستادگی ملت ایران باید زنده بماند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS