امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 15:40:16
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 5687

تاریخ انتشار : 23/06/1393 - 10:31

اختصاصی / در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جویبار مطرح شد:

معضلات فرهنگی بدون سانسور عنوان شود / معضلات اجتماعی باید آسیب شناسی شوند

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جویبار با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در مکان فرمانداری برگزار شد.

معضلات فرهنگی بدون سانسور عنوان شود / معضلات اجتماعی باید آسیب شناسی شوند

به گزارش خبرنگار جویباران، هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جویبار عصر شنبه و با حضور حجت الاسلام شاهمرادی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، حجت الاسلام ابراهیمی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و مسئولین این شهرستان در مکان فرمانداری برگزار شد.

حجت الاسلام شاهمرادی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در این جلسه با اشاره به اینکه موضوعات استانی و منطقه ای باید در دستور کار جلسه شورا فرهنگ عمومی قرار بگیرد اظهار داشت: باید ظرفیت های هر منطقه شناسایی شود و برای معضلات آن راهکارهای منطقه ای داده شود.

وی افزود: شورای فرهنگ عمومی مکانی است برای بیان مشکلات و معضلات فرهنگی بنابراین همه معضلات فرهنگی موجود در منطقه و شهرستان باید بدون سانسور در این جلسات عنوان شود.

شاهمرادی از شورای فرهنگ عمومی بعنوان یکی از مهمترین جلسات فرهنگی جامعه نام برد و تصریح کرد : شناسایی مشکلات ومسائل هر جامعه و ارائه راهکارهای لازم با بهره گیری از متخصصان و اندیشمندان از وظایف این شورا است .

وی با بیان اینکه مصوبات شورای فرهنگ عمومی باید اجرایی شود، تأکید کرد: مسئولین هر شهرستان و استان باید پیگیر اجرایی شدن این مصوبات باشند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به اینکه همه رؤسای ادارات ابتدا باید مصوبات جلسات را در ادارات خود اجرایی کنند، عنوان کرد: دبیر خانه شورا باید از همه ظرفیت های موجود به خوبی استفاده و مسائل را بصورت ریشه ای بررسی کند.

حجت الاسلام شاهمرادی در پایان از تخصیص بودجه به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور خبرداد و خاطر نشان کرد: با این بودجه های اندک و محدود این شورا نیازمند حمایت مسوولان و دست اندرکاران فرهنگی است.

در ادامه جلسه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه چهار نگاه باید مشی کاری مسئولین قرار گیرد، اظهار کرد: اصلاح نگرش ها، احیای ارزش ها، ارتقاء دانش ها و رفع ضرورت ها و نیازهای جامعه باید در دستور کار تمام مدیران اجرایی قرار گیرد.

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی تصریح کرد: تمام آسیب های اجتماعی باید در سطح استان ، منطقه و کشور با این چهار نگاه مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: آسیب هایی همانند طلاق و اعتیاد با این جلسات از بین نخواهند رفت بلکه باید با یک نگاه آسیب شناسانه این موضوعات در نظر گرفته شوند و برای رفع آن راهکار ارائه شود.

حجت الاسلام قلی پور امام جمعه شهرستان جویبار نیز در این جلسه با بیان اینکه جویبار نسب به شهرستانهای دیگر استان از معضلات فرهنگی کمتری برخوردار است، گفت: دلایلی همچون باقی ماندن این شهرستان در بافت روستایی و ورود کمتر توریست و مسافر به این شهرستان باعث شده است تا معضلات فرهنگی جویبار نسبت به شهرستان های دیگر رشد کمتری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه کمترین آمار بیکاری مختص به جویبار است عنوان کرد: به دلیل همان بافت روستایی و وجود شغل کشاورزی اکثریت جوانان این شهرستان مشغول به کار هستند.

امام جمعه جویبار به موضوع جمع آوری و تبدیل ضایعات در شهرستان اشاره و اذعان داشت: جمع آوری و تبدیل ضایعات برای شهرستان هم تهدید و هم فرصت محسوب می شود که این موضوع در کاهش آمار بیکاری نقش موثری داشته است.

وی افزایش آمار طلاق در این شهرستان را یکی از ثمرات استفاده از ماهواره دانست و گفت: فیلم ها و سریال های ماهواره گسستگی فرهنگی را در میان خانواده ها ایجاد کرده است .

حجت الاسلام قلی پور با اشاره به اینکه ترویج عملی بهترین کار برای کاهش استفاده از ماهواره است، تأکید کرد: تغییر سبک زندگی موجب افزایش آمار طلاق و آسیب های اجتماعی دیگر شده است و ترویج عملی در برطرف شدن این معضلات بیشتر موثر خواهد بود

رضا گنجی فرماندار شهرستان جویبار نیز با بیان اینکه مهمترین شورایی که در کشور مصوبات آن قابل اجراست شورای فرهنگ عمومی است، افزود: شهرستان جویبار در عرصه ولایت پذیری، ایثارگری و پهلوان پروری از جایگاه خوبی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه جویبار در برخی از موارد در استان و کشور دارای جایگاه ویژه ای است افزود: متاسفانه با همه این موارد باز هم به جویبار توجهی نمیشود و کمترین امکانات به این شهرستان تعلق می گیرد.

گنجی تصریح کرد: شهرستان جویبار یکی از شهرستان هایی است که دارای کمترین آمار بیکار می باشد و آن هم به دلیل وجود کشاورزی و جمع آوری ضایعات است.

وی ایجاد  شهرک بازیافت ضایعات را بسیار مهم دانست و افزود: یکی از مصوبات سفرهای استانی دولت قبل احداث شهرک بازیافت ضایعات در جویبار بوده است که متاسفانه تا به امروز به مرحله اجرا درنیامده است.

فرماندار جویبار ادامه داد : اگر این شهرک ایجاد شود بیش از پنج هزار نفر مشغول به کار خواهند شد.

وی در پایان با بیان اینکه کشاورزان جویباری دغدغه و نارضایتی خود را از برخی تصمیمات مسئولین اعلام کرده اند، اذعان داشت: ظرفیت محصولات و تولید ادوات کشاورزی شهرستان در سطح کشور و بین الملل مطرح است، ولی متاسفانه کشاورزان همواره شاهد ناملایماتی در حوزه کشاورزی هستند.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : معضلات فرهنگی بدون سانسور عنوان شود / معضلات اجتماعی باید آسیب شناسی شوند

معضلات فرهنگی بدون سانسور عنوان شود / معضلات اجتماعی باید آسیب شناسی شوند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS