امروز سه شنبه 28 آذر 1396
ساعت 01:47:27
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 568

تاریخ انتشار : 13/07/1392 - 22:15

جویباران گزارش می دهد /

مرد هزار کاره! / تصاویر

ساعت ها وقت خود را برای دیدن سریال هایی همچون مرد هزار چهره صرف کرده ایم و پس از تماشای آن به هیچ نتیجه ای نرسیده ایم.حال برایتان گزارشی با نام ”مرد هزار کاره“ تهیه کرده ایم که با خواندن آن به نتایج جالبی خواهید رسید.

مرد هزار کاره! / تصاویر

اختصاصی جویباران - ساعت ها از وقت خود را برای دیدن سریال هایی همچون مرد هزار چهره یا فیلم هایی که حاصل  ذهن خلاق کارگردان و هنرمندی بازیگران بود صرف کردیم ، اما داستان زندگی این مرد فیلم نامه نیست و او نقش بازیگر را ایفا نمی کند.او کارگردانی است که زندگی اش را اداره می کند اما بدون جلب توجه و متناسب با علایقش.....

نام او حبیب الله محمدی است.متولد سال 1352 و ساکن علی آباد جویبار است.تحصیلات او تا دوره ی دوم ابتدایی است و سواد کافی را جهت خواندن و نوشتن ندارد.هنرجوی رشته ی تکواندو بود و پس از اینکه به خدمت سربازی رفت، به عضویت یگان تکاوری در آمد.پس از پایان خدمت سربازی ، در سن 21 سالگی ازدواج کرده و تشکیل خانواده داد.

از زمانی که هنرجوی تکواندو بود علاقه مند بود که به آمادگی بدنی کامل برسد تا قادر به انجام هر کاری باشد.دوست داشت روزی فرا برسد که برای انجام ندادن کاری حسرت نخورد.دوست داشت هر آن چه را که اراده کرد انجام دهد.

در سن 17 سالگی به اولین کار در زندگی خود دست زد و آن هم لوله کشی آب برای ساختمان بود.3 ماه به عنوان شاگرد با یک استاد کار همکاری کرد و پس از 3 ماه مهارت کافی را جهت ادامه ی شغل به تنهایی و با مسئولیت خود کسب کرد.

چندی نگذشت که ندایی درونی وی را خطاب قرار داد.ندایی که می گفت:دوست دارم برقکار شوم!!! گوش به ندای خود داد و در سن 21 سالگی بدون هیچ آموزش قبلی و کار به عنوان کار آموز ، کلید برق دوپل منزل خود را باز کرد.یک روز صبح تا غروب را صرف تعمیر آن کلید دوپل کرد.فردای آن روز دوباره همان کار را تکرار کرد اما این بار تعمیر حدود 4 ساعت وقت او را گرفت.روز های متوالی این کار را تکرار کرد تا اینکه زمان تعمیر کلید دوپل را به 10 دقیقه رساند.اکنون چندین سال از آن ماجرا می گذرد و حبیب الله به یک برقکار ماهر تبدیل شده.برقکاری 40 ساختمان نیز در کارنامه ی این بی سواد می درخشد.

سال ها از این ماجرا گذشت تا اینکه در سن 34 سالگی ندای درونی دوباره سراغ وی آمد.ندای درونی این بار زمزمه گر شغل فیلم برداری بود.او هم نتوانست علایق خود را نادیده بگیرد پس یک دوربین فیلم برداری تهیه کرده و به فیلم برداری مجالس مشغول شد.این اتفاق مصادف با محرم بود.او هم به صورت مجانی  از تمام مراسم های تکیه ی محل فیلم برداری کرد و پس از میکس به صورت مجانی بین اهالی محل توزیع کرد تا برای او نیز تبلیغی شود.

8 ماه از شروع کار فیلم برداری می گذشت که خود را به  یک دستگاه کامپیوتر جهت میکس فیلم ها نیازمند دید.کامپیوتر را تهیه کرد و از دوستان خود تقاضا نمود که به مدت 1 ساعت کار میکس فیلم را به او آموزش دهد.دوستش تقاضای او را قبول کرد و یک ساعت به او آموزش داد.حبیب الله محمدی پس از آن روز تا نیمه های شب بیدار می ماند و تمرین میکرد تا کار میکس فیلم را یاد بگیرد.پس از بیداری های شبانه به مدت یک ماه ، در این کار هم ماهر شد.

حال او مهارت ها ی کافی را در انجام کارهایی از قبیل لوله کشی ساختمان ، برقکاری ، فیلم برداری و میکس آن را داراست.اما آیا اینجا پایان راه اوست؟ خیر وی به کار هایی از قبیل بنایی و بلوک زنی مشغول است تا به علاقه ی خود پاسخ مثبت دهد.

چندین سال گذشت تا اینکه در سن 37 سالگی به فکر بندبازی و اجرای نمایش افتاد.بدون لحظه ای درنگ طنابی را به تیربرق وصل کرد و طرف دیگر آن را به ساختمان گره زد و با آویزان شدن از آن به انجام حرکات نمایشی پرداخت.یکی از دوستانش به او گفت: در کار بند بازی باید روی طناب راه بروی نه اینکه از آن آویزان شوی.

از آن روز طناب را در فاصله ی نیم متری از سطح زمین وصل کرده و تمرین را برای راه رفتن روی آن شروع کرد.پس از 3 ماه فاصله ی طناب را به 4متر و نیم از سطح زمین رساند و مهارت های کافی را برای انجام کارهای نمایشی رو آن کسب کرد.

اکنون کارنامه ی او دربردارنده ی موفقیت هایی در زمینه های لوله کشی ، برقکاری ، بنایی ،بلوک زنی ، فیلم برداری و بند بازی است اما او هنوز مشتاق فراگیری کارهای جدید است.او همه کار را انجام می دهد تا فقط به نیازش پاسخ دهد.

شاید فکر کنید او به خاطر پول به این کار ها دست می زند اما خودش اظهار می کند که هدفش فقط لذت بردن از انجام کار های مختلف است.وی همچنین گفت: یکی دیگر از چیزهایی که مایل بودم به دیگران اثبات کنم این بود که ضرب المثل "بی سواد کور است" اشتباه است.شاید کارهای مختلف من برای دیگران بی ارزش باشد اما من توانستم با پشتکار، بی سوادی ام را جبران نمایم.

---------------------------------------------------

*** گزارش از میکائیل صادقی ***

---------------------------------------------------

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر پنج شنبه 11 مهر 1392 - 14:11
    عمارنامه

    سلام و درود؛ دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید. http://www.ammarname.ir/node/14484 ما را از بروزرسانی خود آگاه و با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید . موفق و پیروز باشید . http://ammarname.ir -- info@ammarname.ir یا علی

    4 3
دیدگاه شما در مورد : مرد هزار کاره! / تصاویر

مرد هزار کاره! / تصاویر

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS