امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 06:03:53
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 567

تاریخ انتشار : 09/07/1392 - 14:13

رییس اداره ی کتابخانه های عمومی جویبار مطرح کرد:

کتابخانه برادر مدرسه است / نگرانی در مورد کم بودن اعضا در کتابخانه ها

رضا اکبری با اشاره به کم بود عضو در کتابخانه گفت: کم بودن تعداد اعضای کتابخانه مایه ی نگرانی است.

کتابخانه برادر مدرسه است / نگرانی در مورد کم بودن اعضا در کتابخانه ها

رضا اکبری رییس اداره ی کتابخانه های عمومی شهرستان جویبار در گفتگو با خبرنگار جویباران از کم بودن تعداد اعضای کتابخانه خبر داد و گفت: کم بودن اعضا مایه نگرانی می باشد و باید این تعداد افزایش یابد.

وی افزود:حوزه ی شهری جویبار جمعیتی حدود 32هزار نفر را در خود جای داده است، اما با وجود این جمعیت ، کتابخانه ی مجهزی مانند کتابخانه ی شهید رضا کاکو فقط دارای 1300 عضو می باشد که این مسئله باعث نگرانی است چرا که این آمار بیانگر این است که دانش آموزان وقت خود را صرف کارهایی غیر از مطالعه می کنند که ممکن است برای آن ها مفید نباشد.

اکبری به ارزش کتاب خوانی اشاره و خاطر نشان کرد: ذهن دانش آموزان منحصرا توسط کتاب های درسی شکوفا نمی شود چرا که مباحث کتاب درسی تخصصی هستند و نباید فکر دانش آموزان را در همین زمینه ها محدود کرد، دانش آموزان باید با فضای کتابخانه انس بگیرند و سطح معلومات خود را افزایش دهند چرا که کتابخانه همانند برادر مدرسه و مکمل آن است.

وی در رابطه با مشکلات پیش روی کتابخانه گفت: ما هم اکنون با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنیم که مهمترین آن کمبود بودجه می باشد همچنین از دیگر مشکلات نیز می توان کمبود نیرو را نام برد چرا که کمبود نیرو مانع تبلیغات در مدارس می شود که در نهایت به بیگانگی دانش آموزان با کتابخانه می انجامد.

رضا اکبری در پایان تأکید کرد: کتابخانه ی عمومی شهید رضا کاکو از نظر کتاب های مرجع بسیار غنی است و می تواند پاسخگوی نیاز پزوهشگران نیز باشد.همچنین کانون هایی از قبیل کانون قرآن و نهج البلاغه و کانون ادبی تاک در کتابخانه برگزار می گردد که زمینه ی فعالیت را برای علاقه مندان فراهم می سازد.

انتهای پیام/ م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : کتابخانه برادر مدرسه است / نگرانی در مورد کم بودن اعضا در کتابخانه ها

کتابخانه برادر مدرسه است / نگرانی در مورد کم بودن اعضا در کتابخانه ها

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS