امروز یکشنبه 01 بهمن 1396
ساعت 20:13:49
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 5577

تاریخ انتشار : 20/06/1393 - 11:40

اختصاصی / در جلسه کارگروه پسماند شهرستان جویبار مطرح شد:

ساماندهی مرکز دفن زباله ها در جویبار

جلسه کارگروه پسماند شهرستان جویبار با حضور معاون فرمانداری، شهردار و سایر مسئولین مربوطه در شهرداری جویبار برگزار شد.

ساماندهی مرکز دفن زباله ها در جویبار

به گزارش خبرنگار جویباران، یداللهی معاون فرماندارشهرستان جويبار در این جلسه زباله را معضل اکثر شهرستانهای استان دانست و اظهار داشت: برای رفع مشکل پسماند در شهرستان باید با همدلي و همکاري و ارائه راهکارهاي لازم این معضل را حل کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اينکه شهرستان جويبار هم به مانند ديگر شهرستان هاي استان براي حل مشکل زباله با مشکل روبرو است تصريح کرد: با راه اندازي کارخانه کمپسوت با محوريت شهرستان قائمشهر اين مشکل به صورت کامل مرتفع خواهد شد.

دکتر حميد بخشي شهردار جويبار در ادامه جلسه عنوان کرد: شهرداری جويبار در راستاي ساماندهي محل دفن زباله شهري اقدام به خاک ريزي محل دفن و خريد زمين جديد نموده است و طرح تفکيک زباله ازمبداء را به عنوان پابلوت به اجرا در خواهد آورد.

وی با اشاره به اينکه بيش از 400 سطل زباله جديد همراه با کیسه هاي زباله در سطح شهر جويبار نصب شده است خاطر نشان کرد: روزانه 34 نيروي خدماتي شهرداري همراه با 5 دستگاه ماشين آلات 50 تن زباله شهري را جمع آوري مي کنند.

در ادامه رييس محيط زيست شهرستان جويبار در اين جلسه اظهار داشت: راه برون رفت مشکل زباله در جويبار در گرو راه اندازی کارخانه کمپوست در شهرستان قائمشهر است.

وی افزود: تاکنون هزينه هاي زيادي براي ساخت اين مجموعه شد ولي اين طرح نيمه کاره است و هنوز با گذشت چند سال از زمان ساخت آن به بهره برداري نرسيده است.

عرب در پایان ضمن انتقاد از متولیان جمع آوری زباله ها، تأکید کرد: متاسفانه در 3 روستاي گلييرد و صفر خيل،زرين کلا ،شورکا و همچنين در شهر کوهي خيل زباله ها به صورت غير بهداشتی دريک زمين به صورت متمرکز دپو مي شوند و حداقل اقدامات نظیر خاک ريزي و آهگ پاشي صورت نمي گيرد.

 

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر سه شنبه 15 مهر 1393 - 16:19
    علی

    آقای عرب چشم شما روشن !!! پس مأموریت شما تو جویبار چیه؟ متولی امور محیط زیست جویبار کسی جز شماست؟!!!!!!!!!!! آقای شهردار به مردم نحوه تفکیک و جداسازی زباله هارا آموزش دهید. امکانات در اختیار هم شهریان قرار دهید تا زباله ها را جدا کنند . شیشه، کارتون ، کاغذ ،نایلون و ..... باید از ابتدا منازل تفکیک گردند .

    1 2
دیدگاه شما در مورد : ساماندهی مرکز دفن زباله ها در جویبار

ساماندهی مرکز دفن زباله ها در جویبار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS