امروز چهار شنبه 04 بهمن 1396
ساعت 03:30:24
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 517

تاریخ انتشار : 06/07/1392 - 22:01

حجت الاسلام قلی پور در گفتگو با جویباران؛

شهدا چهره های برگزیده الهی هستند

امام جمعه جویبار گفت: شهدا چهره های شاخصی بودند که برگزیده ی الهی شدند و جان خود را با خدا معامله کردند و خدا هم خریدار جان آن ها شد.

شهدا چهره های برگزیده الهی هستند

به گزارش خبرنگار جویباران، حجت الاسلام قلی پور امام جمعه جویبار در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص شهادت گفت: شهادت در واقع نوعی برگزیده شدن از جانب خداوند است و شهدا چهره های شاخصی بودند که برگزیده ی الهی شدند و با جان خود با خدا معامله کردند. خدا هم خریدار جان آن ها شد. این بالاترین افتخار برای هر کس است چرا که بالای هر عمل خوبی عمل دیگری است جز شهادت که در بالای آن عمل خیری وجود ندارد.

وی به جایگاه شهید و شهادت اشاره و تأکید کرد: جایگاه شهادت چنان والاست که امیرالمومنین در جنگ احد بخاطر نرسیدن به آن گریه و زاری می کرد.

امام جمعه جویبار در خصوص برخی شبهات مبنی بر اینکه «نوجوانانی که به جنگ می رفتند از فضای آن آشنا نبودند وفقط بخاطرشنیده ها به جنگ رفتند» به خبرنگار ما گفت: ما منکر این نیستیم که برخی از جوانان و  نوجوانان هنگام رفتن به جبهه آگاهی لازم را نداشتند اما فضای معنوی و سازگار با فطرت بشری  حاکم در جبهه ها آن ها را مجاب می کرد که به حضور خود تداوم ببخشند و تا مرز شهادت پیش بروند.

وی همچنین در خصوص برخی از کسانی که در مورد جهاد و شهادت شبهه افکنی می کنند عنوان کرد: باید گفت آن ها که تعبیرشان از شهادت حیف شدن است، مفهوم شهید و شهادت را درک نکرده اند و اگر مقام و جایگاه شهدا را می فهمیدند، علاوه بر تاسف خوردن، حسرت و غبطه می خوردند که چرا شهادت نصیب آن ها نشده است، پس این افراد به جهان از دید مادی می نگرند و جهان بعدی را نمی بینند.

حجت الاسلام قلی پور در خصوص سؤالی مبنی بر اینکه آیا سربازان عراقی هم شهید حساب میشوند یا نه تأکید کرد: مسلماً این افراد شهید حساب نمیشوند چرا که شهادت هنگامی اتفاق می افتد که برای رضای خدا کاری انجام شود برای مثال عمر سعد هم به سپاه خود خطاب می کرد " یا خیل الله ارکبی" " ای لشکریان خدا سوار مرکب شوید" و به سپاهیانش وعده ی بهشت می داد. حتی ابن ملجم هم وقتی می خواست شمشیر را بر فرق امیر المومنین فرود آورد گفت" خدایا من به خاطر رضای تو این کار را می کنم " آیا واقعا دقت نکرد که رضای خدا در این کار بود یا خیر؟

وی افزود: این جاست که بصیرت که به گفته ی مقام معظم رهبری قطب نمای زندگی است، نقش مهی پیدا میکند، انسان با بصیرت است که راه را می فهمد و راهزن ها را می شناسد و در مسیر درست قدم می گذارد.

امام جمعه جویبار در پایان در خصوص رفع شبهه ها و گرفتار نشدن در این گرداب خاطر نشان کرد: برای گرفتار نشدن در شبهه ها مراجعه به قرآن و عترت بر ما واجب می شود چرا که نقش رهبر،امام و پیامبر نشان دادن راه به امت است، حال ما باید با مراجعه به سخنان و سیره ی آنان راه را از بیراهه تشخیص دهیم وگرنه طبیعی است که هر انسانی طرز فکر خاصی داشته باشد. اما ما مسلمانان علاوه بر فکر خود باید دستورات اسلام را سرلوحه ی کار خویش قرار دهیم و مطابق با آن عمل کنیم.به همین علت است که هر روز در نماز می گوییم "خدایا ما را به راه راست هدایت کن" طبیعی است که در بین راه راهزن هایی وجود دارند.

انتهای پیام / م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : شهدا چهره های برگزیده الهی هستند

شهدا چهره های برگزیده الهی هستند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS