امروز دوشنبه 07 اسفند 1396
ساعت 04:33:33
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 5038

تاریخ انتشار : 07/06/1393 - 22:58

کاسه صبر آزادکار مازندرانی لبریز شد

کمیل قاسمی: هنوز یک مسئول هم سری به اردوی تیم ملی کشتی آزاد نزده است!

سنگین وزن کشتی آزاد با انتقاد از مسئولان به خاطر کم توجهی به تیم ملی کشتی در آستانه مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی گفت: متاسفانه مسئولان نگاه جدی به کشتی و رفع مشکلات آن ندارند.

کمیل قاسمی: هنوز یک مسئول هم سری به اردوی تیم ملی کشتی آزاد نزده است!

به گزارش جویباران، به نقل از ایسنا، کمیل قاسمی درباره وضعیت تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در مسابقات جهانی، اظهار کرد: روزهای آخر تمرینات پر فشار را می گذارنیم و در مجموع تمرینات خوب و منظمی را پشت سر گذاشتیم که باعث شده به آمادگی مطلوب بدنی برسیم. در چند روز آینده نیز با ریکاوری ان‌شاءالله به آمادگی مدنظر برای حضور قدرتمند در مسابقات جهانی می‌رسیم. من نیز از شرایط بدنی خوبی برخوردارم چرا که به سختی تمرین کرده‌ام و توانستم از پس این تمرینات پرفشار بر بیاییم.

کشتی‌گیر سنگین وزن تیم ملی در خصوص پیش‌بینی خود از رنگ مدالش در مسابقات جهانی گفت: کشتی یکی از ورزش‌هایی است که نمی‌توان درباره آن پیش‌بینی کرد اما آن چیزی که مهم است این است که من با تمام وجود تمرین کرده‌ام و تا آنجایی که توان داشته‌ام زحمت کشیده‌ام. تنها برای کسب مدال طلا به مسابقات جهانی می روم، چرا که امسال انگیزه زیادی دارم تا عنوان قهرمانی را از آن خود کنم. متاسفانه سال گذشته در مسابقات جهانی نتوانستم عملکرد خوبی داشته باشم و از دور مسابقات حذف شدم اما امسال با توجه به تمرینات خوبی که داشتم می‌خواهم ناکامی سال قبل را جبران کنم.

برنده مدال برنز المپیک لندن به مهم‌ترین رقبای خود در مسابقات جهانی اشاره کرد و افزود: حریف ترکیه‌ای من چند دوره در اروپا عنوان قهرمانی را به دست آورده و همچنین مدال برنز دنیا را دارد. همچنین گاتسالولف از روسیه نیز بسیار با تجربه و مسلط کشتی می‌گیرد. حریف آمریکایی هم از کشتی‌گیران خوب سنگین وزن دنیا محسوب می‌شود اما من می‌خواهم با نتیجه‌ گیری خوب، زحمات خودم و کادر فنی تیم ملی را جبران کنم و با دست پر به ایران باز گردم.

قاسمی در پاسخ به این سوال که آیا اولویتت حضور در مسابقات جهانی بود یا بازی‌های آسیایی؟ گفت: اولویت من حضور در مسابقات جهانی بود که خو‌شبختا‌نه این امر محقق شد، چرا که معتقدم مدال مسابقات جهانی بسیار با ارزشتر از بازی‌های آسیایی است. هر چند کسب مدال در بازی‌های آسیایی از لحاظ تاثیر آن در رنکینگ تیمی برای کشورمان با ارزش است اما در هر صورت مدال آن قهرمانی آسیا است و به نظرم از لحاظ افتخارات شخصی ارزش کمتری نسبت به جهانی دارد. من نیز از آنجا که مدال جهانی نداشتم دوست داشتم در مسابقات جهانی حضور پیدا کنم که خو‌شبختا‌نه تصمیم کادر فنی نیز به همین شکل بود که من به مسابقات جهانی اعزام شوم و پرویز هادی نیز در بازی‌های آسیایی حضور یابد.

کشتی‌گیر وزن 125 کیلوگرم آزاد ایران تصریح کرد: هر چند به واسطه موفقیت در بازی‌های آسیایی و کسب مدال جایزه های خوبی به ورزشکاران می‌دهند و از لحاظ مادی به صرفه‌تر از مسابقات جهانی است اما مدال جهانی برای من با ارزش‌تر است و زحماتم تنها با کسب مدال طلا در مسابقات جهانی جبران می‌شود.

وی در ادامه در خصوص ارسال نامه از سوی او و پرویز هادی به فدراسیون کشتی در خصوص شرکت نکردن در تورنمنت لهستان و برگزاری نشدن مسابقه انتخابی وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد ، اظهار کرد: از اول قرار بر این بود که یکی از ما به مسابقات جهانی و دیگری به بازی‌های آسیایی اعزام شود. ما نیز با رسول خادم صحبت کردیم تا دیگر مسابقه انتخابی میان ما برگزار نشود، چرا که اگر می‌خواستیم در لهستان حضور یابیم 20 روز از اردوی تیم ملی عقب می‌افتادیم که این می توانست به آمادگی هر دوی ما لطمه وارد کند. ما تصمیم گیری در خصوص اعزاممان به مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی را بر عهده کادر فنی گذاشتیم که خو‌شبختا‌نه رسول خادم با این موضوع موافقت کرد و با برگزار نشدن مسابقه انتخابی میان ما مورد قبول وی واقع شد. من از اسفند ماه سال گذشته تا خرداد ماه در شش مسابقه تدارکاتی شرکت کردم و دیگر نیازی به حضور در تورنمنت لهستان نداشتم.

قاسمی در خصوص توقع خود از مسئولان در آستانه مسابقات جهانی، گفت: متاسفانه تاکنون که چند مرحله از اردوی تیم ملی می گذرد هنوز یک مسئول هم به ما سر نزده تا ببیند وضعیت تیم ملی کشتی چگونه است که این همه از آن توقع کسب مدال دارند. البته از قبل هم همین بوده و تنها 10 روز مانده به بازی‌های آسیایی می آیند و سپس از کشتی‌گیران انتظار کسب مدال دارند. متاسفانه خوب به ورزش اول ایران رسیدگی نمی‌شود. ما انتظار داریم که به کشتی به عنوان ورزش اول به صورت ویژه نگاه کنند و تنها در حد حرف توجه نکنند. امیدوارم وضعیت و دید مسئولان بهتر از گذشته شود. 100 درصد توقع داریم که پس از موفقیت در مسابقات جهانی به ما نیز پاداش تعلق گیرد. اگر قول می‌دهند حداقل سر موقع به آن عمل کنند و همان مقدار ناچیز را در موعد مقرر و بر اساس وعده خودشان بدهند نه این که دو، سه سال پس از مسابقات بخواهند پاداش‌های ما را بدهند.

سنگین وزن کشتی آزاد درباره حضور در دور سوم لیگ کشتی نیز خاطر نشان کرد: در دو دوره قبلی لیگ به علت حضور در اردوی تیم ملی نتوانستم شرکت کنم اما در دور سوم باید ببینم اگر شرایط خوب باشد شرکت خواهم کرد.

قاسمی در خصوص نحوه جدید برگزاری لیگ کشتی و ارزیابی خود از این موضوع گفت: معتقدم از لحاظ بحث‌های مالی لیگ قبلی برای کشتی‌گیران بهتر بود اما از لحاظ فنی اگر لیگ این گونه برگزار شود به نفع کشتی‌گیران خواهد بود، چرا که آنها یک بار وزن کم می‌کنند و نباید در طول دو سه ماه چندین بار دست به کاهش وزن بزنند. امیدوارم از لحاظ مالی تدابیری اندیشیده شود که لیگ مانند گذشته برای کشتی‌گیران حداقل فواید مالی نیز داشته باشند تا بتوانند از پس مخارج خود بر بیایند و در این باره ضرر نکنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ان‌شاءالله مردم با دعای خیر خود ما را در رسیدن به قهرمانی جهان دعا کنند تا کشتی‌گیران بتوانند همگی با دست پر باز گردند و از قهرمانی سال گذشته ایران نیز دفاع کنند.

دیدگاه شما در مورد : کمیل قاسمی: هنوز یک مسئول هم سری به اردوی تیم ملی کشتی آزاد نزده است!

کمیل قاسمی: هنوز یک مسئول هم سری به اردوی تیم ملی کشتی آزاد نزده است!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS