امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 09:30:03
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 5013

تاریخ انتشار : 02/06/1393 - 20:32

نماینده مردم جویبار در مجلس:

دوران فرجی دانا دوران خفقان در دانشگاه ها بود

کمال علیپور گفت: شاید گفته شود در یک سال اخیر آرام ترین محیط دانشگاه را داشتیم اما واقعیت این است که آنها خفقانی در دانشگاه ایجاد کرده بودند.

دوران فرجی دانا دوران خفقان در دانشگاه ها بود

به گزارش جویباران، کمال علیپور، امروز در گفت‎وگو با بلاغ، با بیان اینکه ما دو انقلاب در کشور داشتیم، انقلاب فرهنگی را مهم تر از انقلاب مردم در سال 57 دانست و اظهار داشت: اگر فرهنگ هر کشوری را از آن بگیرند، یک نابسامانی در آن کشور به وجود می آید، خصوصا در ایران که انقلاب مردم در آن یک انقلاب فرهنگی بود.

وی دانشگاه را مهم‌ترین مرکز تاثیرگذاری بر فرهنگ و جهت‌دهی دانست و افزود: اگر انقلاب ما مسیر خودش را طی کرد، به واسطه این بود که ما در انقلاب فرهنگی خوب عمل کردیم و مسیر روشن انقلاب در دانشگاه ها، تقریباً با ادبیات اسلامی پیش رفته و به واسطه این که امام(ره) و مقام معظم رهبری دغدغه علوم و فرهنگ اسلامی داشتند، اساس و بنای کار را درست نهادند.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعد از روی کار آمدن آقای روحانی دغدغه مجلس کمک به دولت اعتدال بود و با این که ما در اقتصاد مشکل داشتیم اما از همان ابتدا بیشترین دغدغه ما بحث دانشگاه و فرهنگ بود.

علیپور در خصوص نحوه انتخاب فرجی دانا به عنوان وزیر علوم، گفت: برای وزارت علوم ابتدا میلی منفرد پیشنهاد شد و به خاطر اینکه جریان فتنه از آن حمایت می کرد، در مجلس رأی نیاورد، توفیقی هم همین طور بود، زمانی که سرپرست وزارت علوم شد از آقای روحانی خواستیم وی را به عنوان وزیر به مجلس معرفی نکند، به خاطر اینکه در سال 88 پرچم دار فتنه بود و حتی در میتینگ های دانشجویی شرکت می کرد و علیه نظام حرف های رکیک می زد. آقای روحانی هم قبول کرد و فرجی دانا را معرفی کرد.

وی با بیان اینکه فرجی دانا را به عنوان فردی معتدل می شناختیم، تصریح کرد: با رویکردی که از فرجی دانا سراغ داشتیم، احساس می کردیم این فرد می تواند جریان و مسیر دانشگاه را در مسیری که دارد طی می کند و به دور از زد و بندهای سیاسی و در مسیر جریان اسلامی نگه دارد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: ما نمی گوئیم دانشگاه سیاسی نباشد، قاعدتاً تفکرات دانشجویان باید گفته شود و دانشگاه باید محل گفت‌وگوها باشد اما نباید محلی برای میتینگ های جناحی علیه نظام و اسلام و انقلاب باشد، هیچ کسی این را نمی پذیرد و ما هم این را نمی پذیریم.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در مورد علت استیضاح وزیر علوم تشریح کرد: فرجی دانا آدم خوبی است اما متاسفانه مدیر نیست، فرجی دانا را مدیریت کردند، این دغدغه ما بود، دغدغه ما دانشجوی ستاره دار و یک سری بورسیه غیر قانونی نبود.

وی اضافه کرد: آقای توفیقی و میلی منفرد را که رأی نیاوردند تحت عنوان سمنانی ها و ... گرد هم جمع آورد و توسط آنها مدیریت می شد، فرجی دانا مصلوب الاختیار بود.

علیپور گفت: فرجی دانا برای تعویض روسای دانشگاه ها گروهی را تشکیل داد که به ظاهر نشان از مشارکت داشت اما برای تعیین روسای دانشگاه ها از افرادی کمک می گرفت که در جریان فتنه تاثیرگذار بودند و جریان های خیابانی راه انداخته بودند و حتی در زندان بودند، ببینید انحرافات فکری و خطی تا کجا پیش رفت، این ها نگرانی های ما بود.

عضو کمیسیون عمران ابراز داشت: احساس کردیم اگر آقای فرجی دانا بیشتر از این در پست وزارت علوم بماند، برای کشور خطرناک می شود.

وی افزود: شاید گفته شود در یک سال اخیر آرام ترین محیط  دانشگاه را داشتیم اما واقعیت این است که آنها خفقانی در دانشگاه ایجاد کرده بودند که بچه های بسیجی و انجمن های اسلامی اصلاً نمی توانستند حرفی بزنند.

این نماینده مجلس نهم، با بیان اینکه در این مدت بیشترین نشریه ها و بولتن های ضد انقلاب را در دانشگاه ها نشر دادند، اظهار داشت: در دوره وزارت فرجی دانا حتی به یک نشریه که در بیرون از دانشگاه 5هزار تیراژ داشت، مجوز دادند در دانشگاه منتشر شود، در این نشریه ستونی با نام خط قرمز ها وجود دارد که در آن علیه سپاه و دفتر مقام معظم رهبری و موضوعاتی از این قبیل مطلب می نویسند، در واقع می خواستند ریشه انقلاب را بزنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد: موارد ذکر شده انحرافات جدی است و باید پیگیری شود وگرنه اگر کسی بورسی شد و خلاف کرد این وزیر علوم است که خاطی را معرفی کند چرا در این 9 ماه کسی را معرفی نکرد و درست در تب و تاب استیضاح این مطلب را پیش انداخت؟

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی با بیان اینکه ما به فرجی دانا کمک کردیم تا در غرق آبی که به وجود آورده بود غرق نشود، اذعان داشت: فرجی دانا افرادی را به صحنه برگرداند که ستاره دار بودند و در دادگاه و کمیته انضباطی حکم انفصال از خدمت داشتند، کسانی که جریانات فکری معاند نظام دارند و حتی با منافقین ارتباط داشتند، اینها تخلف اظهر من الشمس است و ما احساس کردیم یک انحراف جدی دارد ایجاد می شود.

وی گفت: استیضاح وزیر علوم در واقع پیامی به دولت بود که طبق فرموده رهبری فرهنگ مهم تر از اقتصاد است، مجلس این پیام را درک کرد و دولت نیز باید این پیام را درک کند.

دیدگاه شما در مورد : دوران فرجی دانا دوران خفقان در دانشگاه ها بود

دوران فرجی دانا دوران خفقان در دانشگاه ها بود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS