امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 14:36:59
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 5009

تاریخ انتشار : 01/06/1393 - 13:39

اختصاصی / وقتی مولفه های فرهنگی در دولت اعتدال رنگ می بازد!

تشییع دو شهید گمنام در جویبار در سایه تبعیض صدا و سیما و عدم حضور مسئولان استانی!

عدم حضور مسئولان ارشد استان در مراسم تشییع دو شهید گمنام چه توجیحی جز بی اعتنائی مفرط و بی مبالاتی این مسئولان نسبت به پاسداشت خون مطهر شهدا به ویژه شهدای گمنام دارد؟

تشییع دو شهید گمنام در جویبار در سایه تبعیض صدا و سیما و عدم حضور مسئولان استانی!

جویباران - مهدی نجفی / مراسم باشکوه تشییع و تدفین پیکر مطهر 2 شهید گمنام برای نخستین بار در شهرستان جویبار و در میان حضور عاشقانه مردم ولایتمدار این شهرستان برگزار شد.

این مراسم باشکوه که در سالروز شهادت امام صادق(ع) انجام شد فضای خاصی را برپایتخت کشتی ایران حاکم نمود و افتخار بی نظیر میزبانی از دو شهید گمنام دفاع مقدس را  تا ابد برای مردم شهید پرور شهرستان جویبار ثبت و ضبط کرد.

این حضور بار دیگر به عنوان تجدید پیمان مردم و مسئولان با خون پاک شهدا  به ویژه شهدای گمنام و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری به منصۀ ظهور رسید و اینچنین افتخار میزبانی دو شهید والامقام بر تارک مردم ولایتمدار جویبار نقش بست.

لیکن پرسش کلیدی که بعد از این مراسم در ذهن همه شکل گرفت این است که چرا در روزی که تنها شهرستان جویبار در استان مازندران افتخار میزبانی از دو شهید گمنام دفاع مقدس را پیدا نموده، خبری از حضور مسئولان ارشد استان در مراسم تدفین و تشییع این شهدا نبوده است؟

به راستی چرا مدیران ارشد دولت تدبیر و امید در استان علوی مازندران که باید داعیه دار حفظ، احترام و صیانت از خون پاک شهدا باشند در بزرگترین واقعه فرهنگی استان غایب بوده اند؟

آیا این رویکرد نادرست مدیران ارشد دولت یازدهم در استان دهن کجی آشکار به خون شهدا و خانواده های معظم شهدا و ایثارگر و غاطبۀ مردم ولایتمدار استان محسوب نمی شود؟

به راستی آیا در میان مسئولان ارشد استان مازندران ،مقوله ای با عنوان تدفین و تشییع شهدای گمنام و معطر نمودن فضای شهر و استان به نسیم معطر شهدای والامقام به عنوان مولفۀ فرهنگی محسوب نمی گردد؟

اگر چنین نیست پس عدم حضور مسئولان ارشد استان در مراسم تشییع دو شهید گمنام چه توجیحی جز بی اعتنائی مفرط و بی مبالاتی این مسئولان نسبت به پاسداشت خون مطهر شهدا به ویژه شهدای گمنام دارد؟

در این میان عدم حضور مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در مراسم تشییع این دوشهید بسی تأسف آورتر بوده است، ظاهرا دغدغه های فیس بوکی و جواز انتشار کتب ضد دینی و حمایت از خوانندگان حامی فتنه 88 و...از سوی وزارت ارشاد اسلامی به نهادهایی همچون بنیاد شهید و امور ایثارگران سرایت نموده است که در نتیجۀ آن مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران در تشییع 2 شهید گمنام در جویبار به عنوان بزرگترین واقعۀ فرهنگی استان حاضر نمی شود.

به نظر می رسد مسئولان ارشد استان در سال فرهنگ، حضور در آمفی تئاترها و تماشای برخی تئاترهای شبیه به شوهای مبتذل، حمایت از وزیر حامی فتنه گران و برکناری مدیران ارزشی و  انتصاب مدیران مسأله دار و حامی فتنه 88 و... را بر مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام ترجیح داده اند و اینچنین بزرگترین واقعۀ فرهنگی استان را در سال فرهنگ مورد بی مهری قرار می دهند.

در دیگر سو باید اذعان نمود صداو سیما استان مازندران با بی اعتنایی محض به مراسم تشییع دو شهید گمنام، متأسفانه در عمل اثبات نمود نگاه رسانۀ استانی نسبت به وقایع فرهنگی در استان به شدت تبعض آمیز و کانالیزه می باشد.

چرا که صدا و سیمای استان مازندران با برجسته سازی رسانه ای وقایع فرهنگی برخی شهرستان های بزرگ در استان و بی اعتنایی به وقایع رسانه ای برخی از شهرستان های به ظاهر کوچکتر همچون شهرستان جویبار، در مسیر بی عدالتی رسانه ای قرارگرفته است.

آیا مطالبۀ مردم ولایتمدار شهرستان جویبار و عموم مردم استان نسبت به پوشش مراسم  تشییع جنازه دوشهید گمنام از رسانۀ استانی انتظار گزافی است؟

به راستی سیر قهقهرایی سیاستگذاری نادرست رسانۀ استانی و تبعیض رسانه ای میان شهرهای استان تا چه زمان باید ادامه داشته باشد؟

جای تأسف فراوان است که مردم ولایتمدار استان بعضا با رویکرد نادرست مدیران صدا و سیمای استان مازندران با برخی برنامه های سازی های سخیف،کم محتوا و غیر سودمند مواجه اند،اما واقعۀ فرهنگی تأثیر گذار همچون تشییع و تدفین 2 شهید والامقام و دیگر مولفه هایی ازاین دست، اینچنین مورد بی مهری مسئولان رسانۀ استانی واقع شده است.

بدیهی است این رویکرد نادرست درصدا و سیمای استان مازندران در عمل موجب سرخوردگی مردم مومن استان، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و به نوعی دهن کجی آشکار به خون پاک شهدا و و اصول و ارزش های انقلاب اسلامی است.

لذا  اینگونه خبط و خطای سنگین مدیران ارشد دولت یازدهم در استان مازندران و نیز رویکرد نادرست رسانۀ استانی افکار عمومی مردم متدین و ولایتمدار استان را جریحه دار نموده است.

امید است مسئولان ارشد استان و رسانۀ استانی با جبران خطای غیر قابل قبول خود در پی ترمیم اشتباهات راهبردی خود در مولفه های فرهنگی،دینی و مذهبی و در راستای جبران خبط خود برآیند که در غیر این صورت و تدوام و استمرار رویکرد ضد فرهنگی مدیران ارشد استانی ، سیل اعتراضات از سوی مردم ولایتمدار و شهید پرور استان مازندران به سوی آنها روانه خواهد شد.

دیدگاه شما در مورد : تشییع دو شهید گمنام در جویبار در سایه تبعیض صدا و سیما و عدم حضور مسئولان استانی!

تشییع دو شهید گمنام در جویبار در سایه تبعیض صدا و سیما و عدم حضور مسئولان استانی!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS