امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 00:28:33
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 4932

تاریخ انتشار : 20/05/1393 - 12:55

اختصاصی / فرماندار جویبار در نشست خبری خود با اصحاب رسانه مطرح کرد:

نیاز 15 میلیارد تومانی برای رفع مشکل آب شرب / 17 هکتار از سواحل جویبار آزاد شده است / تجدید نظر در خصوص طرح آب و فاضلاب روستایی شورکا

فرماندار شهرستان جویبار به مناسبت روز خبرنگار، نشست خبری مشترکی را به همراه امام جمعه این شهرستان با خبرنگاران جویبار برگزار کرد.

نیاز 15 میلیارد تومانی برای رفع مشکل آب شرب / 17 هکتار از سواحل جویبار آزاد شده است / تجدید نظر در خصوص طرح آب و فاضلاب روستایی شورکا

به گزارش خبرنگار جویباران، رضا گنجی عصر یکشنبه در نشست مشترک خود و امام جمعه جویبار با اصحاب رسانه این شهرستان، در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری مهر در خصوص مشکلات جویبار به برخی از این مشکلات اشاره ای کرد و اظهار داشت: دفع آبهای سطحی، شور بودن آبهای زیرزمینی، عدم وجود سدها و آب بندان ها برای نگهداری آب رودخانه، عدم کفایت یکپارچه سازی اراضی کشاورزی، راکد ماندن احداث کانال و انشعابات سد البرز را از مشکلات شهرستان جویبار است.

*نیاز به اعتبار 15 میلیارد تومانی برای رفع مشکل آب شرب

گنجی با بیان اینکه برای تامین آب شرب شهرستان به 15 میلیارد تومان اعتبار نیاز است، تأکید کرد: با تخصیص اعتبارات قطره چکانی سالانه این مشکلات به این زودی ها برطرف نمی شود.

وی افزود: فرسودگی خطوط لوله، ترکیدگی لوله های انتقال آب، افزایش جمعیت، عدم ظرفیت لوله انتقال آب، فرسوده بودن تاسیسات مکانیکی انتقال آب را از جمله مشکلات تامین آب شرب عنوان کرد. همچنین این نکته باید مد نظر قرار بگیرد که آب شرب شهرستان جویبار از سه شهرستان قائمشهر، ساری و سیمرغ تهیه می شود.

گنجی ادامه داد: برای تعویض لوله های انتقال آب به 29 میلیارد تومان اعتبار نیاز است اما کل اعتبارات دو سال اخیر 5.5 میلیارد تومان بوده که اگر 100 درصد جذب این اعتبارات هم صورت بگیرد برای حل این مشکل باز هم به سالها وقت نیاز است.

وی افزود: شهرستان جویبار به دلیل نزدیکی به دریا و نفوذ آب شرب و عدم حفر چاه با پایین رفتن سطح آب مواجه شده است که برای رفع این مشکل باید چاه های زیادی حفر شود که با این بودجه ها تا به امروز این کار امکان پذیر نبوده است.

فرماندار جویبار در ادامه به مشکلات طرح آب و فاضلاب روستایی در روستای شورکاء جویبار اشاره و تصریح کرد: اصل اقدام خوب بود اما  انتخاب پیمانکار اشتباه بود و هیچ نظارتی بر اجرای این طرح صورت نگرفت و بخش اعظم این روستا اصلا لوله گذاری نشده است.

وی خاطرنشان کرد: با موافقت مدیرعامل آب و فاضلاب کشور، پروژه آب و فاضلاب روستایی روستای شورکاء باید دوباره تجدید نظر شود و اعتبارات جدیدی برای اجرای این طرح اختصاص یابد.

وی ادامه داد: از روزی که بنده به عنوان فرماندار در این شهرستان مشغول به کار شدم به همراه امام جمعه محترم برای حل مشکل در دو حوزه آب شرب و جاده های این شهرستان تلاش های زیادی کردیم و در جلسات مختلف استانی از حل شدن این مشلات دفاع کردیم.

* در حوزه راه های مواصلاتی شهرستان جویبار کاری انجام نشده است

فرماندار جویباردر پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا به موضوع چهاربانده شدن راه مواصلاتی جویبار به قائم شهراشاره کرد و اظهارداشت: در سفر هیات دولت نهم به مازندران چهاربانده شدن این محور جزء مصوبات بوده است که متاسفانه اعتبارات ملی به این طرح اختصاص نیافت.

وی افزود : هر سال از اعتبارات اندک استانی برای اجرای طرح چهار بانده شدن استفاده می شود که امید است نشست های مختلف با مسئولین ملی و استانی هرچه سریع تر مشکل اعتبار این محور برطرف شود.

رضا گنجی کل راههای اصلی و فرعی شهرستان را 278 کیلومتر مربع عنوان و اذعان داشت: از این میزان 205 کیلومتر آن آسفالت شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه کلیه جاده های روستایی شهرستان جویبار به غیر از دو روستا آسفالت شده است شاخص های توزیع اعتبار در زمینه حل مشکلات جاده ای کم شده که مسئولین استانی با اعتراض ما مبنی بر باقی ماندن مشکلات جاده ای در راه های مواصلاتی این شهرستان مواجه شده اند.

فرماندار جویبار با اشاره به اینکه بیشترین تلفات استان در جاده لاریم به بهنمیر و بالعکس اتفاق افتاده است، تصریح کرد: متاسفانه مسئولین استانی توجهی به راههای مواصلاتی که بیشترین تلفات جاده ای در آنها اتفاق می افتد ندارند.

رضا گنجی به نامناسب بودن راه دسترسی دریا در جویبار اشاره کرد و گفت: 12.5 کیلومتر طول نوار ساحلی شهرستان است که با کمک خیرین و اعتبارات دولتی اقدامات زیر سازی انجام شده است و اقدامات بعدی در حال بررسی است.

* ایجاد شهرک جمع آوری و بازیافت ضایعات در دست بررسی

فرماندار جویباردر ادامه به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص ایجاد شهرک بازیافت ضایعات پاسخ داد و بحث ضایعات را یک ظرفیت اقتصادی خوب برای شهرستان عنوان کرد.

وی افزود: حدود 7 سالی است که قرار بود طرح شهرک بازیافت ضایعات در این شهرستان انجام شود که هنوز موافقت زمین آن اعلام نشده است.

گنجی ادامه داد: یک زمین 25 هکتاری در روستای انارمرز برای ایجاد شهرک جمع آوری و بازیافت ضایعات انتخاب شده است که فعلا مورد تأیید قرار نگرفته است.

وی ایجاد این شهرک را گامی بزرگ برای مؤفقیت در این صنعت عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه شغل اکثر جوانها و میانسالان در شهرستان جویبار جمع آوری ضایعات است می توان از این ظرفیت در یک شهرک به خوبی استفاده کرد.

* انتظارات سرمایه گذاران باید برآورده شود / همه سرمایه داران تحت بررسی کارشناسان اقتصادی قرار میگیرند

فرماندار جویبار در پاسخ به یکی از خبرنگاران در خصوص ورود سرمایه گذاران به شهرستان جویبار از نشست های مختلف با سرمایه گذاران در حوزه های مختلف خبر داد و اظهار داشت: وجود سه سرمایه گذار در بخش ماهیان خاویاری، ماهیان در قفس و حوزه گردشگری در شهرستان قطعی شده است.

وی با اشاره به اینکه ضعف های زیادی در زمینه مسائل اقتصادی وجود دارد، تصریح کرد: خوشبختانه کارهای خوبی انجام شده است اما سرمایه گذاران هم انتظاراتی دارند که باید این انتظارات برطرف شود.

گنجی ادامه داد: اهدای زمین مناسب به سرمایه گذاران یکی از این انتظارات است اما ما قبل از دادن زمین ها از طریق یک تیم کارشناسی ظرفیت این سرمایه گذار را بررسی میکنیم و سپس زمین را به وی واگذار خواهیم کرد.

* 23 طرح هادی نیمه کاره در جویبار / اعتبارات طرح هادی قطره چکانی است

فرماندار جویبار در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران از وجود 23 طرح هادی روستایی نیمه کاره در سطح شهرستان خبر داد و افزود: در حال حاضر اکثر این طرح ها با مشارکت مردم و با اعتبارات قطره چکانی دولت در حال اجراست.

وی ادامه داد: متاسفانه این اعتبارات قطره چکانی باعث میشود که بنیاد مسکن و عوامل اجرایی طرح هادی دچار بدهی های کلان شوند که بازپرداخت آن بسیار مشکل است.

رضا گنجی با اشاره به اینکه در سالهای گذشته برخی از اعتبارات طرح هادی با لابی کردن به تعدادی از روستاهای خاص رسیده است عنوان کرد: متاسفانه وضعیت بودجه ای در سالهای گذشته خوب بود اما بودجه ها با عدالت بین روستا ها تقسیم نمیشد که باید سازمان های بازرسی با عوامل این کارها برخورد کنند.

* آزاد سازی 17 هکتار از سواحل دریا / با تجاوز کنندگان حریم دریا به شدت برخورد می شود

وی در ادامه از ساخت و سازهای غیر مجاز در سواحل شهرستان خبر داد و گفت: متاسفانه سرمایه گذاران به بهانه سرمایه گذاری در این سواحل زمین های چند هکتاری را برای ساخت چند ویلا خریداری کردند.

فرماندار جویبار از آزاد سازی 17 هکتار از سواحل جویبار خبر داد و گفت: خوشبختانه با حمایت امام جمعه محترم و دستگاه قضایی با برخی از این افراد به شدت برخورد شده است.

وی افزود: از روزی که اقدام به مقابله با این افراد کردیم برخی از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم 60 متری دریا را نیز تخریب کردیم.

* دی ماه، آغاز کار اجرایی صنعت دریایی

رضا گنجی به موضوع ساخت صنعت دریایی در شهرستان جویبار اشاره کرد و گفت: کار خوبی بود و اگر هم انجام شود برای شهرستان بسیار خوب خواهد بود اما روند کندی دارد و فقط حصارکشی زمین انجام شده است.

وی افزود: طی جلساتی که با مسئولین وزارت دفاع و همچنین مسئولین استانی داشتیم قرار بر این شد که تا دی ماه کار اجرایی این صنعت دریایی شروع شود.

گنجی ادامه داد: طی تذکراتی که قبلا هم دادیم در صورتی که کاری در این زمین صورت نگیرد ما این زمین را خلع ید خواهیم کرد.

* جام باشگاه های جهان در رشته کشتی در جویبار برگزار خواهد شد

فرماندار جویبار در پاسخ به سوال خبرنگار جویباران در خصوص برگزاری مسابقات کشتی جام باشگاه های جهان در جویبار اظهار داشت: تا به امروز 4 جلسه با مسئولین استانی و نمایندگان مجلس در خصوص نحوه برگزاری این دیدار ها داشتیم که همه این جلسات مثبت و سازنده بوده است.

وی افزود: در جلساتی که داشتیم بر میزبانی شهرستان جویبار تأکید شده است و هیچ جای نگرانی در خصوص برگزار شدن این مسابقات در جویبار وجود ندارد.

رضا گنجی تصریح کرد: قرار است تا پایان مرداد ماه یک جلسه هم در تهران با رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی ایران داشته باشیم که خوشبختانه هماهنگی های لازم برای این جلسه انجام شده است.

وی در خصوص کمبود امکانات و چگونگی برگزاری مسابقات تأکید کرد: قرار است با همین بضاعتی که داریم این مسابقات را اجرا کنیم تا مسئولین بدانند پایتخت کشتی ایران با کمترین امکانات در حال پرورش کشتی گیران جوان است.

گنجی ادامه داد: چرا شهرستانی که این تعداد کشتی گیر دارد و با طرفداران پور شور و زیاد باید فقط یک سالن کوچک کشتی داشته باشد، همه مسئولین باید برای ارتقا سطح امکانات ورزشی شهرستان کمک کنند.

دیدگاه شما در مورد : نیاز 15 میلیارد تومانی برای رفع مشکل آب شرب / 17 هکتار از سواحل جویبار آزاد شده است / تجدید نظر در خصوص طرح آب و فاضلاب روستایی شورکا

نیاز 15 میلیارد تومانی برای رفع مشکل آب شرب / 17 هکتار از سواحل جویبار آزاد شده است / تجدید نظر در خصوص طرح آب و فاضلاب روستایی شورکا

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS