امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 13:50:21
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 4916

تاریخ انتشار : 19/05/1393 - 13:07

اختصاصی / بخشدار مرکزی جویبار عنوان کرد:

با تغییر کاربری های اراضی مقابله شود / سند جامع تحول روستا هرچه سریعتر ترسیم و تکمیل شود

محمد مدانلو بخشدار جدید بخش مرکزی شهرستان جویبار بعد از انتصاب در این پست اولین نشست خود با دهیاران این بخش را برگزار کرد.

با تغییر کاربری های اراضی مقابله شود / سند جامع تحول روستا هرچه سریعتر ترسیم و تکمیل شود

به گزارش خبرنگار جویباران، محمد مدانلو بخشدار جدید مرکزی شهرستان جویبار در اولین نشست خود با دهیاران این بخش اظهار داشت: خدمتگزاری به مردم عزیز، روستائیان وکشاورزان سخت کوش این بخش بعنوان سرباز مقام معظم رهبری و کارگزار دولت تدبیر وامید بر اساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری واهداف دولت  کریمه و خدمتگزار یک وظیفه و تکلیف است و باید قدر این نعمت و فرصت خدمتگزاری را بدانیم.

وی با اشاره به اینکه هنر یک مدیر استفاده از حداقل امکانات برای حداکثر بهره وری است تأکید کرد: با توجه به سیاست های اصل 44 قانون اساسی برای کاهش تصدی گری دولت ،تمرکز زدایی و چابک سازی بدنه اجرایی کشور ومشارکت آحاد مردم در برنامه های عمران وتوسعه، تعاونی های دهیاران باید در روستاها ایجاد شوند.

مدانلو ادامه داد: تشکیل تعاونی های دهیاران گامی ارزشمند برای توسعه روستاها، فقرزدایی و ایجاد اشتغال، استفاده ازقابلیت ها و ظرفیت های موجود در روستاها برای عمران وآبادانی بوده وامروز این تعاونی ها همانطور که در قانون نیز به آن اشاره شده توان اجرای بسیاری از پروژه های فنی وعمرانی ، سرمایه گذاری اقتصادی  اجتماعی و فرهنگی را خواهند داشت.

بخشدار مرکزی جویبار بر لزوم قانونگرایی ، برنامه محوری و مشاوره و کمک از اهل فن در زمینه برنامه  های توسعه روستاها بویژه از شوراهای اسلامی توسط دهیاران تأکید کرد و افزود: باید اهداف بلند مدت توسعه روستاها توسط دهیاران تکمیل و تا پایان مرداد ماه به بخشداری ارائه داده شود.

وی در ادامه به ارزیابی عملکرد دهیاران اشاره کرد و گفت: شرکت در دوره های آموزشی، انضباط مالی و قانون گرایی و رضایت روستاییان از مهمترین شاخصهای ارزیابی خواهد بود.

مدانلو ادامه داد: دهیاری که بودجه سالانه خود را نتواند متناسب با نرخ تورم سالانه افزایش دهد نشان دهنده ایستایی آن دهیار وعدم شناسایی و به فعلیت در آوردن منابع درآمدی روستا است.

وی در پایان بر جدیت دهیاران در حفظ کاربری اراضی و اهتمام به رعایت قانون برای مقابله با ساخت وسازهای غیر مجاز وتغییر کاربری اراضی در روستاها تأکید کرد و افزود: اغماض در این زمینه پذیرفتنی نیست و باید دهیاران در خصوص عدم تغییر کاربری اراضی در سطح روستاها اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : با تغییر کاربری های اراضی مقابله شود / سند جامع تحول روستا هرچه سریعتر ترسیم و تکمیل شود

با تغییر کاربری های اراضی مقابله شود / سند جامع تحول روستا هرچه سریعتر ترسیم و تکمیل شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS