امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 19:06:02
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 4906

تاریخ انتشار : 16/05/1393 - 17:22

نماینده مردم جویبار در مجلس:

سرانه اعتبارات فرهنگی در کشور بسیار پایین است

نماینده مردم شهرستان های جویبار، قائمشهر، سواد کوه و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرانه پائین اعتبارات فرهنگی در کشور، گفت: مسجد به عنوان یک پایگاه مهم فرهنگی دچار بی مدیریتی شده است.

سرانه اعتبارات فرهنگی در کشور بسیار پایین است

به گزارش جویباران، کمال علیپور، نماینده مردم شهرستان های جویبار، قائمشهر، سواد کوه و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون کانون قرآن و عترت مسجد با حضور در نمایشگاه مطبوعات مازندران در گفتگو با خبرنگار شبستان خاطرنشان کرد: انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود.

وی با اشاره به اینکه تمامی جهت گیری های فرهنگی و اجتماعی است، عنوان کرد: باید توجه داشت که هر نوع کار فرهنگی ما پیوست اجتماعی و فرهنگی داشته باشد چرا که اگر غیر از این باشد پروژه ناموفق و بی اثر می شود.

این مقام مسئول، موفقیت و پیروزی در پروژه های کشور را ثبات و استقامت در پیوست فرهنگی و اقتصادی بیان و خاطرنشان کرد: متاسفانه ما در پروژه های کشور تنها به بحث فنی اشاره داشته ایم و کاملا در بحث فرهنگی چشم پوشی کرده ایم.

علیپور، تنها عامل خلاء در بین نسل های سوم و چهارم را عدم پیوست اجتماعی و فرهنگی در کارها اعلام و اظهار کرد: دوران دفاع مقدس یکی از طلایی ترین دوره ها در طول انقلاب اسلامی بود که تنها داشتن نگاه فرهنگی توانست قدرت و جاذبه مطلوبی را در بین جوانان و نوجوانان ایجاد کند.

نماینده مردم شهرستان های قائمشهر، سواد کوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون کانون قرآن و عترت مسجد عنوان کرد: متاسفانه سرانه اعتبارات فرهنگی در کشور بسیار پایین است و در صورتی که باید مسجد به عنوان یک پایگاه مهم فرهنگی باشد دچار بی مدیریتی شده است.

وی گفت: اعتبارات در بخش مسجد و فرهنگ تقسیم شده و در بین اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی، کانون مساجد، تبلیغات اسلامی و بخش دیگری از اعتبارات نیز در اختیار اداره اوقاف بوده که این مقوله مهم موجب بی تدبیری و چندگانگی در امور مدیریتی این نهاد مهم اسلامی و فرهنگی شده است.

علیپور در ادامه با بیان اینکه طی پیشنهادی که در مجلس شورای اسلامی مبنی بر ایجاد معاونت کانون های فرهنگی و هنری مساجد طرح کرده ایم، افزود: امیدواریم با توجه به شعار سال و اهمیت مبحث فرهنگ و اقتصاد تا پایان سال معاونت کانون های فرهنگی و هنری مساجد شکل مطلوب خود را پیدا کند و تا بتوانیم با متمرکز کردن بودجه و اعتبارات در این بخش مهم اجتماعی و فرهنگی از چند شاخه ای شدن فرهنگ در کشور رهایی یابیم.

این مسئول با اعلام اینکه 5 درصد از اعتبارات فرهنگی در سال جاری کم شده است، عنوان کرد:عدم دغدغه دینی در کشور موجب افت و دین گریزی در نسل جدید و اعتقادات مذهبی می شود.

دیدگاه شما در مورد : سرانه اعتبارات فرهنگی در کشور بسیار پایین است

سرانه اعتبارات فرهنگی در کشور بسیار پایین است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS