امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 03:00:00
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 4856

تاریخ انتشار : 13/05/1393 - 13:06

افتخارآفرینی دانش آموزان مازندرانی در کنکور سراسری 93

باز هم دانش آموزان مازنی حائز رتبه های برتر کنکور سراسری شدند.

افتخارآفرینی دانش آموزان مازندرانی در کنکور سراسری 93

به گزارش جویباران، به نقل از بلاغ، پس از اعلام رتبه های دانش آموزان شرکت کننده در کنکور، باز هم نام دانش آموزان مازندرانی در رده های برتر این رتبه بندی به چشم خورد.

* کسب رتبه 8 کشوری توسط دانش آموز بابلی

محمدرضا باباجانی در گفت‌وگو با بلاغ، از کسب مقام هشت کشوری در کنکور سراسری ریاضی فیزیک 93 توسط دانش آموز بابلی خبر داد و اظهار داشت: این دانش آموز که در پایه چهارم رشته ریاضی فیزیک در مدرسه تیزهوشان مشغول تحصیل است، در کنکور سراسری سال 93 موفق به کسب رتبه هشت کشوری و نخست منطقه دو شد.

وی افزود: این دانش آموز جزو دانش آموزان نخبه و برتر این مدرسه بوده که قبلاً نیز شاهد کسب رتبه های برتر از وی بودیم که از جمله می توان به کسب رتبه برتر مرحله المپیاد اشاره کرد.

مدیر مدرسه تیزهوشان بابل تصریح کرد: شهرستان بابل در عرصه های مختلف به خصوص در بخش علمی از ظرفیت و پتانسیل ویژه ای برخوردار بوده که این امر سبب ارتقا جایگاه ویژه این شهرستان در سطح کشور و استان شد.

این مسئول با اشاره به اینکه با افزایش امکانات  شاهد ارتقا سطح علمی دانش آموزان خواهیم بود، گفت: دانش آموزان بابلی از همه توان با حداقل امکانات حائز رتبه های برتر در سطح کشور و استان می شوند و این نشان از استعداد ویژه فرزندان این شهرستان، عنایت مدیران آموزش و پرورش و تلاش وافر معلمان دلسوز دارد که تنها به ارتقا سطح علمی دانش آموزان می اندیشند.

* رتبه 9 کنکور سراسری ریاضی فیزیک 93 از آن دانش‌آموز آملی

امیر نوری‌پور دانش‌آموز مستعد و ساعی آملی رتبه 9 کنکور سراسری ریاضی فیزیک 93 را از آن خود کرد.

با اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری سال 93 که نفرات برتر آن چند ساعتی است بر روی خروجی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش قرار گرفتند، مشخص شد بار دیگر دانش‌آموزی از آمل توانست با کسب رتبه برتر در این آزمون بزرگ رتبه زیر 10 را از آن خود کرده و در رتبه نهم برترین‌های گروه ریاضی و فیزیک با صلابت بایستد.

رئیس اداره آموزش و پرورش آمل با تایید این خبر بیان داشت: امیر نوری‌پور از دانش‌آموز پرتلاش و ساعی این شهرستان است، گفت: این دانش‌آموز در مرکز استعدادهای درخشان و تیزهوشان پسران آمل مشغول به تحصیل بوده است.

حمید محمدنسب با اشاره به اینکه نوری‌پور طی سال‌های گذشته نیز رتبه‌های برتر آزمون‌های مختلف آمادگی دانش‌آموزان برای کنکور سراسری را در سطح شهرستان، استان و حتی در سطح کشور از آن خود می‌کرد، بیان داشت: پدر این دانش‌آموز برتر کنکور سراسری 93 در رشته ریاضی و فیزیک پزشک بوده و این امر نشان‌دهنده این است که این دانش‌اموز در محیطی علمی رشد داشته و فضای لازم برای رشد و نمو این استعداد درخشان مهیا بوده و هست.

رئیس اداره آموزش و پرورش آمل خاطرنشان کرد: امسال حدود 4 هزار و 500 دانش‌آموز در گروه‌های مختلف ریاضی و فیزیک، علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان خارجه با یکدیگر در ماراتن بزرگ کنکور به رقابت پرداختند.

محمدنسب با تبریک کسب این موفقیت بزرگ به خانواده دانش‌آموز نوری‌پور، خانواده بزرگ فرهنگ شهرستان آمل و استان مازندران متذکر شد: در هر دوره از ادوار مختلف کنکور سراسری طی سال‌های گذشته دانش‌آموزان آملی نشان دادند که در علم‌آموزی گوی سبقت را از دیگر دانش‌آموزان می‌ربایند و رتبه‌های زیاد تک رقمی، دو رقمی، زیر صد و بالاتر از آن را به خود اختصاص دادند.

وی با اعلام اینکه آمل یکی از شهرهای تاریخی، فلسفی، فقهی و علمی و ادبی کشور است که بزرگان، عالمان، فرهیختگان، مراجع تقلید، شاعران و اندیشمندان زیادی در آن به دنیا معرفی شدند، تصریح کرد: در این شهرستان حدود 60 هزار دانش‌اموز در مقاطع مختلف مشغول کسب تحصیل و علم‌آموزی هستند.

محمدنسب متذکر شد: در شهرستان آمل حدود 4 هزار و 400 فرهنگی شاغل بوده و مشغول به فعالیت هستند که 3 هزار و 600 فرهنگی این شهرستان نیز به بازنشستگی نائل شدند.

* دارنده رتبه هشت کنکور رشته ریاضی فیزیک: دلم‌ می‌خواهد از لحاظ علمی سرآمد باشم

بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری سال‌جاری، مازندران مانند سال‌های قبل از برترین‌های کشور محسوب شده و با چند رتبه کمتر از 10 جزو استان‌ها رده اول به شمار آمد.

میعاد لقایی از تیزهوشان بابلسری این بار در کنکور سراسری رشته ریاضی فیزیک رتبه هشتم کشوری را به خود اختصاص داد و برای مازندران افتخار آفرید.

این دانش‌آموز مستعد مازندرانی در گفتگو با خبرنگار فارس در ساری با بیان اینکه در همه مقاطع بجز سال چهارم متوسطه با معدل 20 دوران تحصیلی را گذرانده، اظهار داشت: سال چهارم متوسطه در مرکز تیزهوشان بابل با معدل 19.96 دیپلم رشته ریاضی فیزیک را اخذ کردم.

لقایی که فرزند دوم خانواده است با اشاره به اینکه فضای خوبی برای تحصیل به‌ویژه فعالیت‌های علمی برای من در منزل و مدرسه فراهم بود، افزود: پدرم بازنشسته سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور و مادرم خانه‌دار است.

مطالعه هشت تا 12 ساعته برای کنکور

وی زمان مطالعه کتب درسی برای آماده شدن برای کنکور را متفاوت دانست و ادامه داد: ساعات مطالعه در قبل و بعد از عید برای دانش‌آموزی که برای کنکور آماده می‌شود متفاوت است، در مجموع بین هشت تا 12 ساعت در طول شبانه روز درس می‌خواندم.

رتبه هشت کنکور سراسری رشته ریاضی فیزیک با بیان اینکه در سال چهارم متوسطه از کلاس تقویتی دیفرانسیل بهره‌ برده است، تصریح کرد: سال سوم دبیرستان کلاس ریاضی حسابان می‌رفتم.

ادامه تحصیل در دو رشته مهندسی

این دانش‌آموز مستعد بابلسری با اشاره به اینکه مرکز تیزهوشان بابل از من انتظار رتبه تک رقمی داشت، افزود: با رتبه هشت غافلگیر شدم و قصد دارم در دو رشته کامپیوتر و برق در صنعتی شریف ادامه تحصیل دهم.

لقایی ورزش مورد علاقه خود را دومیدانی و شنا عنوان کرد و ادامه داد: اوقات فراغت را با مطالعه رمان‌های معروف خارجی، علمی و مقالات تخصصی رشته مورد علاقه‌ام پر می‌کردم.

وی با بیان اینکه خانواده برای اخذ رتبه تک رقمی به من امیدواری می‌دادند، گفت: خودم برای کسب رتبه تک رقمی بی‌توجه بودم اما تشویق خانواده به‌ویژه برادرم بی‌تاثیر نبود.

لقایی رقبای درسی خود را در کلاس درس سبب پیشرفت تحصیلی دانست و افزود: سطح تحصیلی و علمی دانش‌آموزان ما بالا بود و راحت‌تر از فضای کلاس بهره‌مند می‌شدم.

کسب مدال طلا المپیاد ریاضی کانادا

وی با بیان اینکه در سال دوم دبیرستان در المپیاد علمی ریاضی«واترلو کانادا» مدال طلا را کسب کردم، ادامه داد: در المپیاد فیزیک، شیمی و ادبیات شرکت کردم و موفق به گذراندن مرحله نخست می‌شدم اما رتبه قابل قبولی را در مرحله دوم کسب نکردم.

لقایی کنکور امسال رشته ریاضی فیزیک را سخت و وقتگیر دانست و گفت: اگر کسی مثل خودم بود تا تجربیات خوبی به من ارائه می‌داد موفقیت بهتری کسب می‌کردم.

وی با بیان اینکه رقابت تحصیلی در سطح دانشگاه سبب پیشرفت  علمی دانشجویان می‌شود، تصریح کرد: از سری دانشجویانی هستم که در مباحث مختلف علمی و سیاسی دانشگاه مشارکت خواهم داشت.

این دانش آموز مستعد مازندرانی پیشرفت علمی در ابعاد مختلف را از آرزوهای خود دانست و خاطر نشان کرد: دلم ‌می‌خواهد مثل همیشه ساده و بی‌تکبر، اما از لحاظ علمی سرآمد باشم.

لقایی در پایان سخنانش از خانواده و مسئولان آموزش و پرورش بابلسر به‌ویژه مرکز شهید بهشتی بابل قدردانی کرد.

* دارنده رتبه 9 کنکور سراسری ریاضی فیزیک: هدفمند درس خواندم/با برنامه‌ریزی اصولی برای کنکور آماده شدم

امیر نوری‌پور بیان داشت: هم‌اکنون حس بسیار خوبی دارم و به خاطر کسب این موفقیت بزرگ و ارزنده خداوند را شکرگزارم.

وی ادامه داد: در راه کسب این موفقیت ارزشمند خانواده‌ام بیشترین سهم را داشتند و علاوه بر حمایت‌های والدین و خانواده‌ام، مدیران، معلمان و مشاوران تلاش‌های زیادی داشته و در این راه توانستند پشتیبانی و حمایتم کنند.

نوری‌پور با تاکید بر اینکه در پشت هر سختی راحتی وجود دارد، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی دقیق و مطالعات اصولی خود را برای کنکور آماده می‌کردم و همه حرکات و چگونگی مطالعه‌ام با هدف و برنامه بود.

می‌خواهم در رشته برق یا عمران ادامه تحصیل دهم

دانش‌آموز آملی رتبه 9 کنکور سراسری گروه ریاضی فیزیک در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری فارس در مورد انتخاب رشته و تحصیل در رشته دلخواه برای آینده‌ای روشن تاکید کرد: قصد دارم در یکی از رشته‌های برق یا عمران ادامه تحصیل دهم ولی در این زمینه باید مشورت‌های زیادی با مشاوران داشته و با دقت زیادی دست به انتخاب بزنم.

نوری‌پور درباره چگونگی مطلع شدن از کسب رتبه نهم کنکور سراسری بیان داشت: عصر روز جمعه گذشته از سازمان سنجش و آموزش کشور به منزل‌مان تماس داشتند که نخستین نفری که این خبر را شنید خواهرم بود هر چند از صبح آن روز از موسساتی که در آنها کنکورهای آزمایشی می‌دادم نیز تماس‌هایی داشتم و آنها اعلام کردند که از سازمان سنجش با شما تماس می‌گیرند.

در تمام مراحل زندگی باید هدفمند گام برداشت

این دانش‌آموز آملی اضافه کرد: در آن زمان همه اعضای خانواده شاد و خوشحال بودند و توانستم از امتحانی بزرگ سربلند بیرون بیایم.

وی در توصیه‌ای به دانش‌آموزان هم‌سن خود یادآور شد: برای هر مرحله و جایگاه زندگی‌شان هدف و برنامه مدون داشته باشند و به هیچ وجه در زندگی بدون هدف گام نگیرند.

دیدگاه شما در مورد : افتخارآفرینی دانش آموزان مازندرانی در کنکور سراسری 93

افتخارآفرینی دانش آموزان مازندرانی در کنکور سراسری 93

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS