امروز یکشنبه 01 بهمن 1396
ساعت 12:28:33
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 4850

تاریخ انتشار : 11/05/1393 - 15:00

جویباران گزارش می دهد /

نبود عابر بانک های مناسب علت نارضایتی مردم از خدمات الکترونیک!

عابر بانک ها در همه جای کشور به عنوان نماد خدمات الکترونیک هستند اما انگار عابربانک های جویبار از این مسئله مستثنا هستند چرا که نبود عابربانک های مناسب باعث ایجاد دردسر برای مردم این شهرستان شده است.

نبود عابر بانک های مناسب علت نارضایتی مردم از خدمات الکترونیک!

اختصاصی جویباران - شهرستان جویبار به عنوان یکی از شهرهای مهم استان از لحاظ مقولۀ گردشکری و توریستی مورد نظر است لذا ظرفیت های فراوان این شهر در زمینه های مختلف، آینده ای رو به پیشرفت را در مسیر آن قرار داده است از این رو ضرورت تجهیز همه جانبۀ آن به همۀ امکانات مورد نیاز به ویژه تجهیز و توسعۀ زیر ساخت های مرتبط با مقولۀ دولت الکترونیک برای توسعه و پیشرفت این شهر امری حیاتی است.

بدیهی است پس از پرداختن به شعار لزوم تحقق اجرای طرح بزرگ دولت الکترونیک در نظام جمهوری اسلامی،لزوم تجهیز بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری برای ارائۀ سرویس به مردم ضروری است.

در نتیجه توزیع نامناسب ، بدون رعایت قاعده مندی باعث شده شهر هایی همچون جویبار با کمبود کمی و کیفی سیستم های خودپرداز یا همان عابربانک های حودمان مواجه شوند و ارائۀ مطلوب به مردم و در شأن این مردم شریف به خوبی صورت نپذیرد که وجود این خلأ و نقیصه منجر به تراکم و شلوغی زاید الوصف برخی از سرویس های ارائه کنندۀ  خدمات بانکی شده است.

در نتیجه نه تنهادر بحبوحۀ زمان واریز یارانۀ نقدی به حساب خانوارها شاهد تجمیع مردم در کنار بانک ها می باشیم بلکه در روزهای عادی نیز تراکم مردم در کنار سرویس های ارائه دهندۀ خدمات بانکی مشاهده می شود،هم چنین در کنار کمبود سیستم خودپرداز در سطح شهر باید به نارسایی ارائه خدمات توسط این سرویس ها اشاره نمود که بعضا همۀ خدمات مورد انتظار از این عابر بانک ها به مشتری ارائه نمی شود، لذا در وهلۀ نخست باید ضمن احترام و تکریم مردم در راستای افزایش کمی و کیفی سیستم های خودپرداز در سطح شهرستان جویبار اقدام نمود تا نیازهای ضروی و مطالبۀ به حق مردم در این زمینه به سهولت انجام گیرد.

هم چنین باید اذعان نمود مناطق پر تراکم این شهرستان که داراری جمعیت قابل توجهی می باشند از وجود سیستم خودپرداز بی بهره هستند به طوری که مردم برای انجام کوچکترین عملیات بانکی یعنی برداشت وجه و...باید به مرکز شهر مراجعه نمایند که این امر به نوبۀ خود منجر به اتلاف عمر و هزینه و تحمل مشکلات فراوان به ویژه در ایام گرم و سوزان و نیز ایام سرد و بارانی خواهد شد.

لذا باید از مسئولان محترم بانک ها این پرسش را مطرح نمود که چرا مناطق و محله های بعضاً پر تراکم همچون کلاگرمحله،سراجکلا و...از دریافت کمترین سرویس های بانکی از قبیل دارابودن حتی یک سیستم خودپرداز محروم می باشند؟

آیا وجود این نقیصه مصداق بارز توزیع ناعادلانۀ خدمات بانکی به مردم در نقاط مختلف این شهر نیست؟

به راستی باید از مسئولان محترم شهرستان و نیز مسئولان بانک ها پرسید چرا بخش های دیگر این شهرستان همچون شهر کوهی خیل و توابع تنها دارای یک سیستم خودپرداز(عابر بانک) است؟

همچنین به کدام علت و به چه دلیل عابر بانک های جویبار در روزهای تعطیل دچار نقص فنی میشوند؟ و چرا مشتریان و مردم با کمبود پول در این عابر بانک ها مواجه هستند؟

اگر به تبلیغات های میلیونی بانک ها در رسانه ها توجه شود و فقط بخش کوچکی از این مبالغ عظیم تبلیغاتی کسر و به توسعه زیرساخت ها داده شود بسیاری از مشکلات زیرساختی بانکها در شهرستان ها حل خواهد شد.

جویبار در مبدأ ورودی سیل عظیم مسافران به سواحل زیبای دریای مازندران قرار دارد،لذا باید گفت وضعیت نامطلوب امکانات و سرویس های بانکی از لحاظ کمی و کیفی در سطح شهرستان جویبار کمترین همخوانی با تکریم مردم قدر شناس جویبار ندارد از این رو از همۀ مسئولان اجرایی و نیز مسئولان محترم بانک ها انتظار می رود در راستای تکریم و احترام به مردم ولایتمدار شهرستان جویبار در راستای رفع همه جانبۀ نقیصۀ مذکور اقدام نمایند.

لازم به ذکر است، با توجه به تماس های مکرر مخاطبان و کاربران در خصوص کمبود و وجود نقص در عابر بانک های سطح شهرستان، پایگاه خبری جویباران موضوع کمبود عابربانک ها و وجود نقص های فراوان در این دستگاه ها را به طور جدی پیگیری خواهد کرد.

دیدگاه شما در مورد : نبود عابر بانک های مناسب علت نارضایتی مردم از خدمات الکترونیک!

نبود عابر بانک های مناسب علت نارضایتی مردم از خدمات الکترونیک!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS