امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 15:07:16
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 4848

تاریخ انتشار : 11/05/1393 - 13:54

اختصاصی / شهردار کوهی خیلی در گفتگو با جویباران مطرح کرد:

مردم برای ایجاد شهری زیبا با شهرداری همکاری کنند / ارتقای درجه شهرداری کوهی خیل / مکانیزه کردن جمع آوری زباله

سید حسین رضوی نوا شهردار کوهی خیل در یک گفتگوی تفضیلی به سوالات خبرنگار ما پاسخ داد.

مردم برای ایجاد شهری زیبا با شهرداری همکاری کنند / ارتقای درجه شهرداری کوهی خیل / مکانیزه کردن جمع آوری زباله

جویباران - سال 83، سال آغاز به کار شهرداری در کوهی خیل بود.کوهی خیل دومین شهر شهرستان جویبار می باشد که مرکز بخش گیل خواران است.

این شهر که از موقعیت جغرافیایی مناسبی برخوردار است در مسیر ارتباطی جویبار و بهنمیر به ساری قرار دارد.

پس از گذشت چهار ماه ازانتصاب شهردار جدید کوهی خیل و به بهانه ارتقای درجه شهرداری کوهی خیل سید حسین رضوی نوا در گفتگویی اختصاصی با جویباران به سوالات خبرنگار ما پاسخ داد:

جویباران: در ابتدا تغییر درجه شهر کوهی خیل و ارتقای آن را تبریک می گوییم، دلایل ارتقای درجه شهر کوهی خیل را چه می دانید؟

درجه شهرداری یک راندمان خاصی دارد که شامل ارتقای جمعیت، ارتقای بودجه و بیلان می باشد.

بیلان یا حسابرسی که هر دو یا سه سال شهرداری ها گزارشی از عملکرد خود را به شورای شهر می دهند که مورد بررسی قرار می گیرد و مهمترین چیزی که سبب ارتقای درجه شهرداری کوهی خیل از یک به دو شده افزایش جمعیت و افزایش بودجه این شهر بود.

بودجه کوهی خیل در گذشته 400 تا 500 میلیون بوده ولی هم اکنون به حدود یک میلیارد ارتقا یافته ، که این ارتقا به کمک اعضای شورای شهر و استانداری به دست آمده است.

جویباران: آقای رضوی نوا در مدت چهار ماهی که شما شهردار کوهی خیل شده اید چه اقداماتی در شهر انجام گرفت؟

بنده همواره در هر جایی که باشم برای خود چشم اندازی در نظر می گیریم که به عنوان برنامه کاری من می شود تا به کمک آن کارها را بهتر سامان دهی کنم، که البته برای انجام آن روی کمک همه حساب می کنم از اعضای شورای شهر، معاونین، پرسنل شهرداری تا شهروندان.

مهمترین کاری که در دستور کار بود تغییر درجه شهرداری بود که صورت گرفت. جمع آوری زباله های شهر که در روزهای زوج و رأس ساعت 8 شب صورت می گیرد.

شست وشوی معابر و جوی های شهر که بطور منظم در جاهایی که آلودگی دیده می شود، انجام می شود.ابلاغ طرح حریم شهر که با تلاش های بسیار زیاد ابلاغیه آن آمده و درحال پیگیری آن هستیم.

ترک تشریفات کانال جاده دریا که در حال ساخت است و جذب سرمایه گذار برای زمین های کنار مدرسه و مجاور مزار شهدا که اقدامات اولیه انجام شده است.

جویباران: یکی از مؤلفه های هر شهری ایجاد یک شهر بدون بافت و سازه های روستایی است، اما در کوهی خیل اکثر بافت آن روستایی است، چه برنامه ای برای تغییر این بافت در نظر دارید؟

یکی از بزرگترین توانمندی های کوهی خیل این است که در محور مواصلاتی قرار دارد و مسیر مستقیم از شهر جویبار است و از جانبی دیگر در مسیر بهنمیر به ساری قرار دارد. برنامه اولیه که ما در حال اجرای آن هستیم جمع آوری آب های سطحی جاده دریاست که محور اصلی ارتباطی شهر است.

بدین منظور ما در حال تعریض جاده این شهر به عرض 45 متر و ایجاد بلوار هستیم. فاز اول این طرح که شامل ایجاد کانال است، با بودجه 250 میلیون از محل بودجه حوادثی دردست اجراست.

جویباران: با توجه به اینکه جاده قبلی خیلی کم عرض بوده و ساختمان ها یامغازه های زیادی در کنار جاده ساخته شده، مسلما این امر سرعت کار را بسیار پایین می آورد،چه برنامه ای برای انجام این کار دارید و همکاری مردم چگونه بود؟

بله، ساختمان های زیادی در کنار جاده دریا ساخته شده اند که ما نیاز شدیدی به همکاری شهروندان داریم تا هرچه زوتر تعریض جاده صورت بگیرد و بافت شهر عوض شود.

ما برای این کار تلاش کردیم تا اعتمادسازی صورت بگیرد برای همین منظور شروع به ساختن کانال کردیم و از طرفی از مردم خواستیم تا با مسئولین در این امر همکاری کنند. ما مصالح ساختمانی اعم از بلوک، سیمان و ماسه و هزینه کارگر و بنا را پرداختیم و به شهروندانی که اقدام به عقب نشینی کنند مجوز ساخت واحدهای تجاری و مسکونی می دهیم به نظر من این کار برای اعتمادسازی میان مردم بسیار لازم بود و هم اکنون شهروندان بسیاری داوطلب برای انجام این کار شدند.

جویباران: در مورد تغییر جای کنتور آب و برق چه اقدامی صورت گرفت آیا برای این کار نیز شهروندان باید هزینه جابجایی پرداخت کنند؟

ما با این سازمان ها صحبت کردیم تا هزینه ای از شهروندان دریافت نکنند ما برای جابجایی تیر برق 5 میلیون به سازمان برق پرداخت کردیم تا به وضعیت تیربرق هایی که نا به جا نصب شده اند و یا در منازل افراد هستند و یا در جوی آب هستند، رسیدگی کنند. به هرحال برای زیبایی شهر و تغییر بافت آن هم شهروندان و هم مسئولین باید همراه و همیار باشند.

جویباران: در کنار تعریض جاده دریا آیا برنامه ای برای جاده رضا و یا دیگر مناطق شهر دارید؟

بله، هفته گذشته جلسه ای با حضور دکتر حسینی نماینده مجلس شورای اسلامی جویبار، مهندس عباسی معاون مدیریت راه و شهرسازی استان، برای روکش آسفالت و ساخت بلوار جاده رضا محور ارتباطی بهنمیر به ساری داشتیم که مورد موافقت قرار گرفت و ابلاغیه آن صادر شد و درحال پیگیری آن هستیم.

جویباران: باتوجه به این که کوهی خیل شهر نوپایی است و بخش زیادی از جمعیت آن را جوانان تشکیل می دهند، برنامه شما به عنوان شهردار برای جمعیت جوان و نخبه شهر چیست؟

از روزی که بنده به عنوان شهردار کوهی خیل انتخاب شدم تلاش کردم در خدمت مردم و شهر باشم به همین منظور با اعضای شورای شهر نشستی داشتیم و با کمک هم و به لطف خدا توانستیم کمیته هایی را تشکیل دهیم که به عنوان اتاق فکری باشد تا بتوانیم مشکلات شهر را برطرف کنیم.

خوشبختانه شورای شهر بسیار همراه و همکار هستند و رئیس شورای شهر آقای قاسمی خود به عنوان یک تئوریسین و بسیار آگاه کمک های بسیاری را انجام داده تا به شهر آرمانی که هدفمان است برسیم که البته این امر به کمک مردم کوهی خیل و با به کارگیری جوانان این شهر و نخبگان کوهی خیلی به انجام خواهد رسید.

جویباران: برنامه های آینده شهرداری کوهی خیل برای بهبود وضعیت شهر چیست؟

یکی از اهداف ما مکانیزه کردن جمع آوری زباله و تهیه سطل زباله 700 کیلویی برای شهر است که 45 عدد سفارش دادیم و تا هفته های آینده اقدام به نصب و راه اندازی آن می کنیم.

ارائه کانال خیابان کمانیان به صورت دوطرفه، ایجاد فضای سبز و همسطح سازی محوطه مقابل ایستگاه CNG ، نصب بیلبورد و بنر برای امر به معروف و نهی از منکر از اهداف بلندمدت شهرداری کوهی خیل است.

--------------------------------------

گفتگو از حدیث فعلی

--------------------------------------

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر پنج شنبه 27 شهریور 1393 - 23:15
    علی

    آقای شهردار اگر تصمیم به تعریض جاده بهنمیر به ساری را دارید چرا شورای شهر کوهی خیل تصمیم گرفت مقدار عقب نشینی که مدرسه دخترانه شهدای کوهی خیل انجام داده است دوباره تصاحب کند ؟ این یک بام ودوهوا برای چیست؟ فکر می کنم به یک تصمیم کبری دیگری نیاز باشد .!!!!!!!!!!!!

    1 3
دیدگاه شما در مورد : مردم برای ایجاد شهری زیبا با شهرداری همکاری کنند / ارتقای درجه شهرداری کوهی خیل / مکانیزه کردن جمع آوری زباله

مردم برای ایجاد شهری زیبا با شهرداری همکاری کنند / ارتقای درجه شهرداری کوهی خیل / مکانیزه کردن جمع آوری زباله

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS