امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 03:40:37
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 484

تاریخ انتشار : 05/07/1392 - 13:26

کمال علیپور ؛

جویبار نیازمند احداث بندر است

عضو کمیسیون عمران درمجلس اذعان داشت: با توجه به اینکه جویبار یک شهرستان مستعد ساخت کالا و دستگاههای صنعتی است، برای تجربه مبادلات صنعتی با کشورهای همسایه دریای خزر و هم برای کشتیرانی و مسافربری بهینه نیاز به یک بندر دارد.

جویبار نیازمند احداث بندر است

به گزارش جویباران، کمال علیپور در گفتگو با خبرنگاران افزود: احداث بنادر کوچک در آستارا، امیرآباد، جویبار و نوشهر که سبب استفاده مردم از مسیر دریایی می شود موجب تعامل با کشورهای همسایه برای ایجاد خط کشتیرانی در بنادر نیز خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، همچنین با اشاره به مسائل فرهنگی شهرستان، از استاندار و مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خواستار ساماندهی مراکز فرهنگی، اجتماعی به ویژه وضعیت نامطلوب کتابخانه های استان و همچنین نبود سالن شد.

نماینده مردم قائمشهر،سوادکوه،جویبار و سیمرغ با بیان اینکه نرخ بیکاری در حوزه انتخابیه بنده بالاست، اظهار داشت: به امید خدا جویبار به عنوان منطقه ویژه اقتصادی و منطقه آزاد استارت آن زده شود که لازمه آن تامین زیرساخت های اولیه و فضای مناسب برای یک منطقه آزاد می باشد.

وی افزود: اگر خواهان جهش استان همانند بندرانزلی هستیم باید به بندرامیرآباد که منطقه ویژه اقتصادی ما و تنها بندر استان است نگاه ویژه داشته باشیم و نیز یک شهر باید بعنوان بندر ویژه اقتصادی باشد که جویبار به جهت استعداد بالقوه، فضای بکرو تمایل مردم برای ورود در بخش صنعت ، صادرات و واردات ، می توان این شهرستان را منطقه آزاد معرفی کرد که این خود یک جهش برای استان است.

نماینده مردم قائم شهر،سوادکوه،جویبار وسیمرغ درمجلس، با بیان اینکه تغییر و جابجایی استاندار مازندران بیشتر به واسطه نگاه به توسعه استانی انجام شد ،اظهارداشت: ازبرنامه های توسعه کشور و مازندران درموضوعات مختلف،  نگاه ویژه به زیرساخت ها ومراکز بهداشتی درمانی می باشد.

وی با اشاره به اینکه حدود 30 میلیون مسافردر تابستان به مازندران سفرمی کنند،افزود: با توجه به این میزان مسافر، شرایط زیرساختی برای پذیرایی گردشگران که همان جایگاه ومراکزدرمانی و بهداشتی مناسب است وجود ندارد که باید برنامه ریزی درست در این زمینه صورت گیرد.

وی همچنین ازنشست با استاندار درمورد حمل ونقل زمینی،دریایی وریلی گفت: دربودجه و اعتبارسال جاری استان، برای توسعه بنادر کوچک حدود 7 هزارمیلیارد تومان اعتبار در نظرگرفته شد.

منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : جویبار نیازمند احداث بندر است

جویبار نیازمند احداث بندر است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS