امروز چهار شنبه 27 دی 1396
ساعت 23:23:33
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 4798

تاریخ انتشار : 04/05/1393 - 08:52

اختصاصی / عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:

حل مشکلات شهرک های صنعتی در اولویت مدیران استان قرار بگیرد / بانک ها توجهی به شرایط تحریمی ندارند

نماینده مردم قائمشهر، جویبار،سوادکوه و سوادکوه شمالی گفت: مدیران صنعتی استان حل مشکلات زیر ساختی شهرک های صنعتی را از اولویت کارهای خود قرار دهند.

حل مشکلات شهرک های صنعتی در اولویت مدیران استان قرار بگیرد / بانک ها توجهی به شرایط تحریمی ندارند

به گزارش خبرنگار جویباران، کمال علیپور صبح امروز شنبه طی بازدیدی از شهرک صنعتی جویبار دغدغه تولیدکنندگان را به حق دانست و اظهار داشت: یکی از راههای برون رفت از مشکلات اقتصادی جامعه حمایت از تولید کنندگان است که برای این حمایت باید زیرساخت های لازم همانند شهرک های صنعتی مجهز ایجاد شوند.

وی افزود: امروز 10 میلیون جوان آماده به کار در کشور داریم که باید در برنامه ششم توسعه این جوانان را مد نظر بگیریم.

نماینده مردم جویبار در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در افق 1404 باید جزو کشورهای پیشرو باشیم و این محقق نخواهد شد مگر اینکه از تولید و تولید کننده به خوبی حمایت و استفاده کنیم.

وی ایجاد شهرک های صنعتی را بسیار مهم و ضروری دانست و افزود: ایجاد شهرک های صنعتی بسیار خوب است اما این نکته مدنظر قرار بگیرد که زیرساخت ها و مشکلات شهرک ها هم باید رفع شود تا تولیدکننده در این زمینه دغدغه نداشته باشد.

علیپور ادامه داد: شاید اگر کمی بیشتر برنامه ریزی میشد ما امروز شاهد مشکلات زیرساختی در دو شهرک صنعتی جویبار و بشل نبودیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از حقوق نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی سوال کردن از وزرا است تأکید کرد: بنده چندین سوال در خصوص مشکلات شهرک های صنعتی از وزیر صنعت،معدن و تجارت و همچنین وزیر اقتصاد کردم که منتظر پاسخ این سوالات در صحن علنی مجلس هستیم.

نماینده مردم جویبار، قائمشهر، سوادکوه و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروهای خوبی در ادارت کل صنعت، معدن و تجارت استان و همچنین مدیریت شهرک های صنعتی مازندران وجود دارد تصریح کرد: باید از نیروی جوانی این مدیران به خوبی استفاده شود و این مدیران هم باید انتقاد پذیر باشند و با گوش دادن به انتقادات تولیدکننده ها به دنبال رفع مشکلات آنها باشند.

وی افزود: مدیرکل اداره کار و امور اجتماعی باید با ایجاد جلسات مختلف همراه با مدیران ادارات صنعت،معدن و تجارت و شهرک های صنعتی مشکل زیرساختی این شهرک ها را حل کنند، چرا که نبود زیرساخت مناسب ایجاد اشتغال را دچار مشکل خواهد کرد.

این نماینده مجلس ضمن انتقاد از سیستم مدیریتی بانکها اظهار کرد: متاسفانه بانکها اصلا به شرایط تحریمی توجهی ندارند و به شدت تولیدکنندگان را زیر فشار قرار میدهند.

وی افزود: خوشبختانه در زمینه حل مشکلات بانکی تولیدکننده ها یک طرح دوفوریتی در مجلس در حال بررسی است که بعد از تعطیلی یک هفته ای مجلس در صحن علنی به رأی گذاشته خواهد شد.

کمال علیپور گفت: خوشبختانه با همه فشارها و تحریم ها اتفاقات و کارهای خوبی در کشور انجام شده است اما باید با یک برنامه ریزی صحیح مشکلات زیرساختی را نیز حل کرد تا ایجاد اشتغال برای جوانان تسهیل شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه نباید به مذاکرات دل بست، تأکید کرد: امروز باید این نکته را مدنظر قرار دهیم که راه لازم برای پیشرفت و از بین بردن فشار ها و تحریمها اتکا به پتانسیل های داخلی است.

دیدگاه شما در مورد : حل مشکلات شهرک های صنعتی در اولویت مدیران استان قرار بگیرد / بانک ها توجهی به شرایط تحریمی ندارند

حل مشکلات شهرک های صنعتی در اولویت مدیران استان قرار بگیرد / بانک ها توجهی به شرایط تحریمی ندارند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS