امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 08:30:50
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 4501

تاریخ انتشار : 14/04/1393 - 19:38

اولین برداشت مکانیزه برنج در فریدونکنار/دست دلال ها قطع می شود

فرماندار فریدونکنار در حاشیه برداشت مکانیزه گفت: باید از تولید داخلی حمایت کنیم و مستلزم آن جلوگیری از واردات بی رویه برنج های خارجی است.

اولین برداشت مکانیزه برنج در فریدونکنار/دست دلال ها قطع می شود

به گزارش جویباران، به نقل از بلاغ، با حضور محمد حسین‌زاده لداری «فرماندار»، سیدقاسم حسینیان «بخشدار مرکزی» و مسئولان جهاد کشاورزی شهرستان، اولین برداشت مکانیزه برنج استان مازندران در سال جاری در فریدونکنار و در روستای زاهدکلا انجام شد.

در حاشیه این برداشت، فرماندار فریدونکنار در گفت‌وگو با بلاغ، اظهار داشت: فریدونکنار بیش از 6520 هکتار زمین کشاورزی داراست که روستای زاهدکلای بخش مرکزی دارای 220 هکتار است.

وی افزود: برنج فریدونکنار به عنوان یک برند نه تنها در استان بلکه در کشور معروف است و امروز شاهد اولین برداشت برنج در استان مازندران به صورت مکانیزه هستیم.

حسین‌زاده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امسال مشکل کم آبی زمین های کشاورزی این شهرستان را تهدید می کرد اما با عنایت استاندار و مدیرعامل سازمان آب منطقه ای، کشاورزان این شهرستان کم‌ترین مشکل را در این خصوص داشتند و امروز با توکل بر خداوند ثمره تلاش چند ماهه خود را نیز شاهد بودند.

فرماندار فریدونکنار در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال به سال اقتصاد از سوی مقام معظم رهبری و تدوین نقشه راه اقتصاد مقاومتی از سوی ایشان، عنوان داشت: نامگذاری امسال بدین معنی است که باید از تولید داخلی حمایت کنیم و مستلزم آن جلوگیری از واردات بی رویه برنج های خارجی است، اگر بتوانیم از این تولیدکنندگان که مرغوب ترین برنج کشور را تولید می کنند، حمایت کنیم قطعاً دست دلال را از سوء استفاده های احتمالی قطع خواهیم کرد و طبیعتاً سود آن به جیب خود کشاورز می رود.

حسن رزاقی «مدیر جهاد کشاورزی» فریدونکنار نیز در این خصوص به خبرنگار بلاغ گفت: انتظار ما بر این است تا امسال بیش از 36 هزار تن شلتوک در کشت اول برداشت شود و از آنجائی که اغلب کشاورزان منطقه به کشت دوم و رتون روی می آورد به نظر می رسد 70 درصد این اراضی مجدداً به زیر کشت رود.

وی خاطرنشان کرد: در اراضی که مستعد است و کشاورز به لحاظ زمانی در شرایط مناسبی قرار دارد با توجه به حفظ حاصلخیزی اراضی و در جهت نیل به سوی کشاورزی پایدار دولت از کشاورز حمایت می کند و نهاده های مورد نیاز خود چون کود و سم را فراهم می کند و منع خاصی ندارد.

 

دیدگاه شما در مورد : اولین برداشت مکانیزه برنج در فریدونکنار/دست دلال ها قطع می شود

اولین برداشت مکانیزه برنج در فریدونکنار/دست دلال ها قطع می شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS