امروز دوشنبه 07 اسفند 1396
ساعت 03:18:15
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 4471

تاریخ انتشار : 10/04/1393 - 09:01

اختصاصی / درگفتگوی تفضیلی جویباران با فرماندار جویبار مطرح شد:

در حوزه راه بیشترین بی عدالتی به شهرستان جویبار انجام شده است / احتمال واگذاری تیم فوتبال شهرداری جویبار به یک یا چند شخص حقیقی

فرماندار شهرستان جویبار در یک گفتگو ی تفضیلی به سوالات خبرنگار جویباران در حوزه های مختلف شهرستان جویبار پاسخ داد.

در حوزه راه بیشترین بی عدالتی به شهرستان جویبار انجام شده است / احتمال واگذاری تیم فوتبال شهرداری جویبار به یک یا چند شخص حقیقی

رضا گنجی در گفتگویی تفضیلی با خبرنگار جویباران، با انتقاد از تکمیل نبودن زیرساخت های شهرستان جویبار اظهار داشت: متاسفانه با اینکه 17 سال از شهرستان شدن جویبار گذشته ، به علت های مختلف از جمله محروم بودن جویبار از دید مسئولین استانی و کشوری زیر ساخت های اساسی شهرستان در حوزه های مختلف هنوز تکمیل نشده است.

وی افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی خدمات عمومی خوبی در سطح کشور و به خصوص شهرستان به مردم ارائه شده است و باید از عملکرد همه دولت ها تقدیر کرد اما آن انتظاری که مردم جویبار از کامل شدن زیر ساخت ها داشته اند هنوز انجام نشده است.

فرماندار جویبار توجه نکردن به زیرساخت ها در هنگام توزیع اعتبارات را یکی از مهمترین دلایل تکمیل نشدن پروژه های مختلف دانست و بیان داشت: متاسفانه همیشه به جای اینکه به زیرساخت ها توجه شود به دنبال کار زود بازده و نمایشی بوده اند.

وی افزود: خوشبختانه امسال در توزیع اعتبارات تملک دارایی و همچنین اعتبارات ماده 180 توجه ویژه ای به زیرساخت های شهرستان به خصوص حوزه آب شرب و جاده ها داشته ایم.

*بیش از 2 میلیارد بودجه برای تکمیل پروژه های آب رسانی نیاز است

رضا گنجی در ادامه به دیدار خود با دکتر جانباز مسئول آب و فاضلاب کشور اشاره ای کرد و گفت: دکتر جانباز وعده های خوبی برای تکمیل پروژه های آب شرب شهرستان جویبار داده است.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات لازم برای تکمیل سه پروژه آب رسانی شهرستان جویبار 2 و نیم میلیارد تومان است افزود: کل اعتبارات تملک دارایی شهرستان 5.5 میلیارد تومان و کل اعتبارات ماده 180 جویبار 6 میلیارد تومان است که با این حساب باید برای تکمیل این سه پروژه مسئولین استانی و کشوری نگاه ویژه ای به شهرستان جویبار داشته باشند.

فرماندار جویبار با اشاره به اینکه نگاه دولت به بخش بودجه نگاهی واقع بینانه بوده است تأکید کرد: خوشبختانه نگاهی که دولت به بودجه داشته نگاهی واقعی بوده چراکه نگاه واقعی به بودجه بسیاری از مشکلات را کاهش میدهد، متاسفانه در گذشته درآمد را به صورت واقعی در نظر نمیگرفتند به همین خاطر در گذشت زمان در زمینه بودجه ای دچار مشکل می شدیم.

وی اصلاح الگوی مصرف از جانب شهروندان را از مهمترین کارها عنوان کرد و افزود: از همه شهروندان عزیز می خواهیم که رعایت برخی از موارد مصرف را بکنند وبا قرار دادن اصلاح الگوی مصرف در دستور کار خود برخی از مشکلات آب شرب را به خصوص در این ماه عزیز و مبارک حل کنند.

*در زمینه جاده های شهرستان جویبار عدالت رعایت نشده است

رضا گنجی در خصوص مشکلات جاده های شهرستان جویبار به خبرنگار ما گفت: متاسفانه طی سالهای اخیر بیشترین بی انصافی و بی عدالتی در حوزه راه و جاده ها را نسبت به شهرستان جویبار مشاهده کردیم.

وی افزود: پروژه تعریض سازی جاده جویبار به قائمشهر و بالعکس یکی از مصوبات هیئت دولت در دوره نهم ریاست جمهوری بوده است، اما متاسفانه این پروژه عملیاتی نشد و این مقدارهم که تکمیل شد در حوزه استحفاظی شهرستان قائمشهر انجام شد.

فرماندار جویبار با اشاره به اینکه روزانه شاهد تصادفات زیادی در این جاده هستیم تصریح کرد: از روزی که این مسئولیت به حقیر واگذار شده به این موضوع اعتراض و بارها این مسئله را هم به نمایندگان محترم و هم به مدیرکل راه و شهرسازی استان گوشزد کردیم.

وی ادامه داد: طی جلساتی متعدد که بنده و حجت الاسلام قلی پور امام جمعه محترم با نمایندگان حوزه انتخابیه مجلس شورای اسلامی داشته ایم، موضوع جاده جویبار به قائمشهر را به آنها متذکر شدیم و آنها نیز وعده پیگیری این موضوع در سطح کلان را داده اند به هر حال این پروژه مصوبه هیئت دولت است و دولت خود را مکلف به تکمیل کردن آن می داند و همه ما نیز باید با سرعت بیشتری این دغدغه شهروندان عزیز جویباری و قائمشهری را رفع کنیم.

*طرح دریا با رفع دغدغه های ائمه جمعه به کار خود ادامه می دهد / با مصادیق روزه خواری برخورد می شود

فرماندار جویبار در خصوص حاشیه های به وجود آمده پیرامون اجرا و یا عدم اجرای طرح سالم سازی دریا در ایام ماه مبارک رمضان به خبرنگار جویباران گفت: هیچ حاشیه ای در این خصوص به وجود نیامده فقط ائمه محترم جمعه سراسر استان و به خصوص امام جمعه محترم جویبار نسبت به اجرای طرح برای شنا کردن دغدغه دارند که انشاالله با یک مدیریت خوب و حل این دغدغه طرح سالم سازی دریا به کار خود ادامه خواهد داد.

وی افزود: روزه خواری در ملأعام یک دغدغه برای همه دلسوزان هم در مسئله شرعی و هم در مسئله قانونی است و همه باید برای جلوگیری از این امر زشت اقدامات لازم را انجام دهند.

گنجی ادامه داد: طرح های سالم سازی در شهرستان اجرا خواهد شد و کلیه دستگاه های خدماتی هم همانند سال گذشته در حال ارائه خدمات به مسافرین عزیز هستند همچنین دستورات لازم برای جلوگیری از شنا کردن در ماه مبارک رمضان هم به دستگاه های مرتبط داده شده است.

وی در ادامه تأکید کرد : ضمن اینکه به مسافرین عزیز خدمات لازم ارائه می شود با مصادیق روزه خواری توسط مسافرین هم به شدت برخورد خواهد شد.

*تیم فوتبال شهرداری جویبار به شخص حقیقی واگذار خواهد شد

رضا گنجی در ادامه گفتگو به موضوع شکل گیری تیم فوتبال شهرداری جویبار و اخیرا فروش این تیم اشاره کرد و اظهار داشت: بنده در روزهای اول ایجاد تیم شهرداری با کلیات تیم داری در شهرداری جویبار مخالف بودم اما با درخواست های جوانان ورزش دوست این تیم فوتبال را راه اندازی کردیم.

وی افزود: خوشبختانه در سال اول و با گرفتن اسپانسرهای بسیار خوب و با توجه به هزینه پایین در لیگ دسته سوم، هزینه های زیادی برای شهرداری جویبار ایجاد نشد.

مدیرعامل سابق تیم فوتبال شهرداری جویبار ادامه داد: خوشبختانه با کمترین هزینه توسط شهرداری این تیم فوتبال به لیگ دو صعود کرد اما هنگامی که قرار بود تیم خود را برای لیگ دو آماده کند انتخابات شوراها برگزار شد و تغییر و تحولی در شهرداری و شورای شهر اتفاق افتاد.

وی افزود: با حضور اعضای جدید در شورا و شهرداری بیشتر دغدغه مسئولین جدید به سمت پرداخت حقوق های معوقه و همچنین افزایش خدمات عمومی به مردم سوق داده شد که به همین دلیل حمایت های لازم به این تیم فوتبال انجام نشد و تیم نتوانست به لیگ دسته اول کشور صعود کند و در راه صعود بازماند.

فرماندار جویبار تصریح کرد: در سال جدید و برای لیگ جدید شورا وشهرداری با این فرض که شهرداری توان مالی برای گرداندن یک تیم فوتبال را ندارد تصمیم گرفتند که تیم فوتبال شهرداری جویبار را به فروش برسانند، که باز هم همانند شروع کار این تیم جوانان زیادی نزد ما آمدند و خواستار این شدند که تیم فوتبال شهرداری در داخل شهر بماند چرا که ظرفیت خوبی در رشته فوتبال برای جویبار شکل گرفته است.

وی ادامه داد: شخص بنده و امام جمعه محترم طی نشستی که با دوستان شورا و شهرداری داشتیم از فروش تیم به خارج از شهر جویبار مخالفت کردیم، بعد از این موضوع صحبت هایی با مجموعه تیم شهید کریمی انجام شد مبنی بر خرید سهمیه تیم شهرداری جویبار که این مذاکرات نیز به جایی نرسید.

رضا گنجی به سوال خبرنگار ما مبنی بروجود شایعاتی در خصوص انتقال تیم به فرمانداری جویبار پاسخ داد و گفت: این شایعات اشنباه است چرا که فرمانداری نمیتواند در ورزش تیم داری کند و اصولا در جایگاهی قرار ندارد که بتواند مدیریت یک تیم ورزشی را قبول کند.

وی افزود: طی صحبت های مقدماتی که انجام شده است قرار بر این شد که تیم فوتبال شهرداری جویبار به مدت دو الی سه سال به اشخاص حقیقی واگذار شود تا بعد از اتمام این دوره برای مالکیت و یا انتقال این تیم تصمیمات لازم گرفته شود.

مدیرعامل اسبق تیم فوتبال شهرداری جویبار تصریح کرد: در مراحل مقدماتی مذاکره و پس از تأکید دوستان ورزشی و تعدادی از اعضای محترم شورا، بنده و شخص حجت الاسلام قلی پور آمادگی خود را برای گرفتن مدیریت تیم فوتبال شهرداری جویبار اعلام کردیم اما هنوز این مسئله قطعی نیست و اگر دوستان شورا و شهرداری شروط ما را قبول کنند احتمال تیم داری بنده و حاج آقا قلی پور بسیار زیاد خواهد بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ما انتقال تیم فوتبال شهرداری جویبار به شخص حقیقی را به صورت شفاهی قبول نداریم بلکه باید در یک چهارچوب مشخص و به صورت قانونی این تیم فوتبال از شهرداری به شخص حقیقی انتقال داده شود تا درآینده دچار مشکلات دیگر نشویم.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : در حوزه راه بیشترین بی عدالتی به شهرستان جویبار انجام شده است / احتمال واگذاری تیم فوتبال شهرداری جویبار به یک یا چند شخص حقیقی

در حوزه راه بیشترین بی عدالتی به شهرستان جویبار انجام شده است / احتمال واگذاری تیم فوتبال شهرداری جویبار به یک یا چند شخص حقیقی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS