امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 16:40:51
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 444

تاریخ انتشار : 03/07/1392 - 14:12

به مناسبت هفته دفاع مقدس /

همایش عفاف و پاسداری از نهاد خانواده در جویبار برگزار شد

همایش عفاف و پاسداری از نهاد خانواده صبح امروز در سالن الغدیر شهرستان جویبار برگزار شد.

همایش عفاف و پاسداری از نهاد خانواده در جویبار برگزار شد

به گزارش خبرنگار جویباران، به مناسبت هفته ی دفاع مقدس همایش عفاف و پاسداری از نهاد خانواده صبح امروز در سالن الغدیر جویبار برگزار شد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی جویبار در این همایش طی صحبت های خود در رابطه با حفظ حجاب و حیا به یک اشتباه رایج در میان خانواده ها که آن تلقی افراد بی حجاب به عنوان افراد "کلاس بالا" است ، اشاره کرد.

حجت الاسلام بهرامی گفت: صعود طلبی انسان به کشیدن شدن او به بالا که همان باور غلط یا " کلاس بالا"است منجر می شود.پس در واقع ما خودمان با ترویج این نگاه غلط در حال متزلزل ساختن پایه و بنیاد عفاف و حجاب در جامعه هستیم.

وی افزود: با نگاه تاریخی به موضوع حجاب در میابیم که پوشش آدم و حوا پس از گذشت زمان رو به تکامل و بهتر شدن رفت.در واقع این تکامل پوشش را می توان مصادف با تکامل عقل و فطرت آنها دانست.پس ما نیز باید با گذشت زمان پوشش خود را تکامل ببخشیم.

بهرامی در تبیین تفاوت بین حجاب و عفاف خاطر نشان کرد: عفاف عام و حجاب خاص و مربوط به پوشش است.حتی یک شوخی نیز ممکن است که عفاف را خدشه دار کند.بنابر این خواهران کارمند باید بیش از دیگران مراقب عملکرد و رابطه با همکاران خود باشند.

وی در ادامه دلیل شهادت شهدا را حفظ ناموس و آبرو و کنارگذاشتن حجاب را خیانت به خون آنان اعلام کرد.بهرامی همچنین همه را به خصوص افراد باحجاب را به انجام فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر توصیه کرد.

این مسئول فرهنگی تأکید کرد : امر به معروف و نهی از منکر از همه ی واجبات مهم تر است چرا که دیگر واجبات با انجام این فریضه زنده می شود.ما نباید در انجام این فریضه برای خود شان و آبرو قایل شویم.ما باید در مقابل بی احترامی ها بایستیم و آبروی خود را صرف برخورد با بی حجابی ارزانی بداریم تا پیام شهدا به گوش همه برسد.

انتهای پیام / م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : همایش عفاف و پاسداری از نهاد خانواده در جویبار برگزار شد

همایش عفاف و پاسداری از نهاد خانواده در جویبار برگزار شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS