امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 14:30:22
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 4396

تاریخ انتشار : 02/04/1393 - 11:02

اختصاصی / امام جمعه جویبار در جلسه شورای فرهنگی عمومی عنوان کرد:

کار فرهنگی بدون عزم ملی انجام نمی شود / بودن افراد بی اهمیت به فرهنگ در پست های ریاست خیانت به نظام است

امام جمعه جویبار گفت: کار فرهنگی با عزم ملی انجام می شود و عزم ملی هم از عزم مسئولین نشأت می گیرد.

کار فرهنگی بدون عزم ملی انجام نمی شود / بودن افراد بی اهمیت به فرهنگ در پست های ریاست خیانت به نظام است

به گزارش خبرنگار جویباران، حجت الاسلام محمد اسماعیل قلی پور روز گذشته در جلسه شورای فرهنگ عمومی و ستاد احیاء شهرستان جویبار ضمن تشکر از فرماندار شهرستان جویبار اظهار داشت: خوشبختانه آقای رضا گنجی نسبت به مسائل فرهنگی شهرستان اهمیت ویژه ای می دهند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: متاسفانه برخی های ادعای ولایت پذیری دارند اما نسبت به مسائل فرهنگی اهمیتی نمیدهند.

امام جمعه جویبار تصریح کرد: متاسفانه برخی از مسئولین نسبت به مسائل فرهنگی توجهی ندارند بنابراین ماندن آنها در پست ریاست خیانت به نظام اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه باید در مسائل فرهنگی و برنامه های فرهنگی طرح و برنامه داشت عنوان کرد: کار فرهنگی بدون عزم ملی انجام نمیشود . عزم ملی هم از عزم بین مسئولین نشأت می گیرد.

حجت الاسلام قلی پور با بیان اینکه دوموضوع در جلسات فرهنگی شهرستان باید به بحث گذاشته شود، تأکید کرد: دو موضوع فرهنگ عفاف و حجاب و کاهش طلاق باید در دستور کار کمیته ها و جلسات فرهنگی قرار بگیرد تا انشاالله در پایان سال با یک برآیند کلی از این دوموضع نتایج خوبی را شاهد باشیم.

وی با اشاره به اینکه تکلیف دینی ایجاب میکند که در برابر برنامه های دشمن برنامه ریزی کنیم، گفت: دشمن 30 سال برنامه ریزی کرد تا امروز وضع عفاف و حجاب ما به این شکل درآید پس ما هم باید با یک برنامه ریزی دراز مدت و البته دقیق و صحیح در مقابل برنامه های دشمنان بایستیم و مقابله کنیم.

امام جمعه جویبار در ادامه به برخی از دلایل رعایت نکردن حجاب اشاره کرد و افزود: یکی از دلایل بدحجابی و رعایت نکردن عفاف و حجاب بحث ناآگاهی است چرا که برخی از افراد از سر ندانستن احکام شرعی متوجه گناهی که انجام میدهند نیستند که باید با برگزاری جلسات و آموزش های لازم آگاهی را در این افراد زیاد کنیم.

وی ادامه داد: یکی از این کارها برگزاری جلسات با والدین دانش آموزان است، چراکه آگاهی دانش آموزان از آگاه بودن والدین نشأت میگیرد.

حجت الاسلام قلی پور با انتقاد از برخی مربیان پرورشی تأکید کرد: متاسفانه برخی از مربیان پرورشی و حتی معلمان دارای شبهه های دینی میباشند که این برای جامعه اسلامی بسیار بد است.

وی افزود: یکی دیگر از دلایل بدحجابی بحث شوهر یابی دختران می باشد، برخی ها فکر میکنند که با نشان دادن اندام و روی خود به نامحرمان میتوانند برای خود شوهر خوب پیدا کنند که این امر هم از سر ناآگاهی انجام می شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار در ادامه برخی دیگر از افرادی که حجاب را رعایت نمیکنند معاند نظام اسلامی خواند و گفت: یک عده با گرفتن پول و حقوق به خیابان ها می آیند تا قبح گناهان را بریزند و به عمد باعث افزایش فحشا در جامعه میشوند که در این موارد نیروی انتظامی باید وارد شود و با آنها برخورد کند.

وی ریشه یابی مسئله عفاف و حجاب را بسیار مهم دانست و تأکید کرد: متاسفانه برای خرید یک پوشاک مناسب و با پوشش خوب باید هزاران فروشگاه را گشت تا یک پوشاک خوب پیدا کرد در صورتی که می توان با حمایت از تولیدکنندگان این پوشاک را در سطح جامعه افزایش داد.

حجت الاسلام قلی پور نظارت بر آموزش های مهد کودک ها را بسیار مهم دانست و خاطر نشان کرد: متاسفانه امروزه در مهدکودک های ما به جای آنکه قرآن و حدیث و نماز به کودکان بیاموزند، از انواع رقص گرفته تا انواع آموزش های خوانندگی و غیره را آموزش می دهند.

وی افزود: کودک در اولین مکان اجتماعی شدن به مهدکودک پای میگذارد که باید به صورت ویژه به این مکان ها نگاه کنیم.

امام جمعه جویبار در پایان برگزاری محفل های انس با قرآن به صورت شهرستانی و استانی در ماه مبارک رمضان را بسیار با اهمیت خواند و گفت: همه باید کمک کنند تا در ماه مبارک رمضان برنامه های فرهنگی خوب به ویژه محفل های انس با قرآن به نحو احسن برگزار شود.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : کار فرهنگی بدون عزم ملی انجام نمی شود / بودن افراد بی اهمیت به فرهنگ در پست های ریاست خیانت به نظام است

کار فرهنگی بدون عزم ملی انجام نمی شود / بودن افراد بی اهمیت به فرهنگ در پست های ریاست خیانت به نظام است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS