امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 12:57:22
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 4384

تاریخ انتشار : 31/03/1393 - 19:06

اختصاصی / فرماندار شهرستان جویبار در جلسه شورای اداری مطرح کرد:

کاهش 25 درصدی اعتبارات تملک دارایی / خرید شش هزار تن گندم از کشاورزان / تذکر به مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان

جلسه شورای اداری شهرستان عصر امروز و با حضور مسئولین شهرستان جویبار در مکان فرمانداری جویبار برگزار شد.

کاهش 25 درصدی اعتبارات تملک دارایی / خرید شش هزار تن گندم از کشاورزان / تذکر به مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان

به گزارش خبرنگار جویباران، رضا گنجی عصر امروز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ضمن گرامیداشت شهادت دکتر مصطفی چمران اظهار داشت: شهدا همیشه در دل های این مردم باقی می مانند و ما نیز باید با استفاده از سیره شهدا در راه آنها قدم برداریم.

وی با اشاره به هفته  مبارزه با مواد مخدر، افزود: جمهوری اسلامی ایران در راه مبارزه با سوداگران مرگ وقاچاقچیان مواد مخدر در بین کشورهای دنیا بیشترین  هزینه مادی و معنوی را پرداخت کرده به طوری که در این راه بیش از 4 هزار شهید و 10هزارنفر مجروح وجانباز از نیروی انتظامی تحویل جامعه داده است.

فرماندار جویبار همچنین در ادامه جلسه ضمن تبریک هفته قوه قضانیه تصریح کرد: خوشبختانه دادستانی و دادگستری شهرستان جویبار در برخورد قاطعانه با زمین خواری ،تغییر کاربری غیر مجاز اراضی  کشاورزی و همچنین همکاری در تأمین امنیت شهرستان بسیار مؤفق بوده اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی به آغاز طرح سالم سازی دریا اشاره کرد و گفت: طرح سالم سازی دریا از 17 خرداد در ساحل چپکرود آغاز شده است و تا امروز نیز با استقبال خوب از جانب مسافران مواجه بوده ایم.

گنجی افزود: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با تابستان مسئولین محترم خدماتی نسبت به دغدغه مردم در طرح سالم سازی دریا اقدامات لازم را انجام دهند.

فرماندار جویبار در ادامه به پایان فصل کاشت گندم اشاره و عنوان کرد: خوشبختانه خرید گندم از کشاورزان عزیز به نحو مطلوب در کارخانه آرد جویبار توسط شرکت غله در حال انجام است و تا به امروز 6 هزار تن گندم خریداری شده است و انتظار می رود که در پایان، 18 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

60 میلیارد ریال اعتبار برای شهرستان جویبار از محل اعتبارات ماده 180

فرماندار جویبار از تخصیص 60 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ماده 180 متعلق به نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای اتمام طرح های نیمه تمام جویبار خبر داد و گفت : امیدواریم با تخصیص این اعتبار شاهد اتمام برخی از طرح ها باشیم .

رضا گنجی ضمن انتقاد از نمایندگان جویبار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  نمایندگان محترم همچنان که وعده تخصیص اعتبار برای اجرای طرح ها را می دهند با تامین این اعتبارات وعده های خود را عملی کنند.

وی به کاهش 25 درصدی اعتبارات تملک دارایی شهرستان در سال جاری اشاره کرد و افزود : 52 میلیارد ریال از این محل اعتبار تخصیص یافته است که متاسفانه این مقدار برای شهرستان جویبار کافی نیست.

اداره کل راه و شهرسازی جوابگوی تکمیل پروژه های راههای ما نیست

فرماندار جویبار یکی از مشکلات این شهرستان را نامناسب بودن وضعیت راه ها دانست و گفت : راه های جویبار محل گذر مسافران از سراسر کشور است ولی با اعتبارات محدود شهرستانی نگهداری می شود.

وی از اداره کل راه و شهرسازی مازندران انتقاد کرد و افزود : با وجود درخواست مکرر از مسئولان این اداره کل برای بازدید از وضعیت راه های جویبار، تاکنون به این درخواست پاسخی ندادند.

وی تصریح کرد: متأسفانه اعتباراتی که برای حوزه راههای جویبار تخصیص می یابد به اندازه ای محدود و اندک است که نمی تواند جوابگوی رفع مشکلات موجود دراین بخش باشد .

فرماندار جویبار افزود: کندی روند اجرای طرحهای تعریض و ایمن سازی جاده های جویبار به دلیل تخصیص اندک اعتبارات سال ها باقی مانده است .

گنجی خاطر نشان کرد: اتمام طرحهای تعریض جاده های منتهی به جویبار نیازمند تخصیص اعتبارات ملی و اجرای این طرحها خارج از اعتبارات شهرستانی است.

وی با انتقاد جدی از مسئولین استانی تأکید کرد: اگر تا به امروز عدالت در حوزه راه و شهرسازی جویبار انجام نشده است، آخرین تذکر خود را برای تکمیل پروژه های نیمه تمام راه های جویبار به مدیرکل اداره راه و شهرسازی خواهیم داد.

فرماندار جویبار ادامه داد: متاسفانه مسئولین اداره را و شهرسازی استان نسبت به دغدغه های مردم جویبار اهمیتی قائل نیستند.

وی افزود: نمیاندگان محترم باید این موضوع را از طریق وزارت راه و شهرسازی پیگیر باشند تا مشکل راه جویبار حل شود.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : کاهش 25 درصدی اعتبارات تملک دارایی / خرید شش هزار تن گندم از کشاورزان / تذکر به مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان

کاهش 25 درصدی اعتبارات تملک دارایی / خرید شش هزار تن گندم از کشاورزان / تذکر به مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS