امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 15:41:13
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 4382

تاریخ انتشار : 30/03/1393 - 20:43

اختصاصی / روز دوم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی:

رضا یزدانی قهرمان شد / شکست اکبری و قاسمی در فینال

دور نهایی و فینال رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در حالی پیگیری شد که رضا یزدانی قهرمان و عزت الله اکبری و کمیل قاسمی نایب قهرمان شدند.

رضا یزدانی قهرمان شد / شکست اکبری و قاسمی در فینال

به گزارش خبرنگار ورزشی جویباران، روز دوم و پایانی مرحله نهایی رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی از صبح امروز در سالن شهید بابایی قزوین آغاز شده بود که با برگزاری چندین دیدار نفرات برتر اوزان مختلف مشخص شدند.

در همین حال 3 نماینده شهرستان جویبار یعنی عزت الله اکبری در وزن 74 کیلوگرم، رضا یزدانی در وزن 97 کیلوگرم و کمیل قاسمی در وزن 125 کیلوگرم برای بدست آوردن دوبنده تیم ملی به مصاف حریفان خود رفتند و با پیروزی در دورهای مقدماتی موفق شدند به فینال این رقابت ها راه یابند.

در وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد عزت الله اکبری دارنده مدال نقره جهان نتوانست در فینال بر رضا افضلی، قهرمان آسیا غلبه کند و به این ترتیب اکبری نایب قهرمان شد.

اکبری در دیدار فینال اول با نتیجه 7 بر 6 از افضلی شکست خورد، اما در فینال دوم توانست با نتیجه 3 بر 3 (با توجه به 3 اخطاره شدن افضلی) پیروز میدان شود، تا تکلیف قهرمان این وزن به کشتی سوم کشیده شود.

در فینال سوم نیز رضا افضلی با نتیجه 5 بر 5  توانست عزت الله اکبری را شکست دهد. به این ترتیب افضلی با دو پیروزی دوبنده تیم ملی را در این وزن از آن خود کرد.

اما در وزن 97 کیلوگرم پلنگ جویبار با برتری مقابل حامد طالبی زرین کمر بار دیگر صاحب دوبنده تیم ملی شد.

رضا یزدانی در فینال اول با نتیجه 5 بر 4 طالبی را شکست داد و دیدار دوم فینال هم با نتیجه 7 بر 2 از سد حریف جوانش عبور کرد تا با دو پیروزی دوبنده تیم ملی را در این وزن از آن خود کرده باشد.

لازم به ذکر است، یزدانی در دورهای مقدماتی نیز با اقتدار تمامی حریفان جوان خود را شکست داد.

اما سومین ناکام جویباری کمیل قاسمی بود. قاسمی در وزن 125 کیلوگرم نتوانست حریف پرویز هادی شود وبه این ترتیب دوبنده تیم ملی در این وزن به هادی رسید.

دارنده مدال برنز المپیک در فینال اول با نتیجه 3 بر صفر از پرویز هادی شکست خورد. اما در فینال دوم این کمیل قاسمی بود که موفق شد حریف خود را شکست دهد البته این دیدار با نتیجه 2 بر 2 مساوی شده بود، اما به دلیل داشتن اخطارهای بیشتر، هادی مغلوب قاسمی شد.

در فینال سوم اینبار این پرویز هادی بود که موفق شد با نتیجه 4 بر 4 حریف نامدار و قدر خود را شکست دهد. وی با این دو پیروزی به دوبنده تیم ملی رسید.

گفتنی است، با توجه به دوره ای برگزار کردن انتخابی قهرمان هر وزن با 2 پیروزی از 3 مسابقه مشخص می شود.

به گزارش جویباران، مسعود اسماعیل پور دیگر نماینده پایتخت کشتی ایران در روز نخست مسابقات موفق شد به قهرمانی دست یابد.

دیدگاه شما در مورد : رضا یزدانی قهرمان شد / شکست اکبری و قاسمی در فینال

رضا یزدانی قهرمان شد / شکست اکبری و قاسمی در فینال

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS