امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 02:03:51
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 4378

تاریخ انتشار : 30/03/1393 - 13:28

اختصاصی / روز دوم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی:

یزدانی، اکبری و قاسمی حریفان خود را شکست دادند / شکست اکبری در دور نخست

روز دوم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی در حالی پیگیری شد که سه نماینده شهرستان جویبار موفق به شکست حریفان خود شدند.

یزدانی، اکبری و قاسمی حریفان خود را شکست دادند / شکست اکبری در دور نخست

به گزارش خبرنگار ورزشی جویباران، مرحله نهایی رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی از صبح دیروز در سالن شهید بابایی قزوین آغاز شده است.

در این رقابت ها همه کشتی گیران از جمله کشتی گیران المپیکی وجهانی باید برای بدست آوردن دوبنده تیم ملی با یکدیگر مبارزه کنند.

همانند سال های گذشته تعداد کشتی گیران مازندرانی در رشته آزاد این رقابت ها نسبت به سایر استان ها بیشتر است، همچنین 4 کشتی گیر و پهلوان مطرح جویباری یعنی رضا یزدانی، مسعود اسماعیل پور، کمیل قاسمی و عزت الله اکبری در این رقابت ها به مصاف کشتی گیران جوان و جویای نام رفته اند.

خوشبختانه در روز نخست این مسابقات و در وزن 61 کیلوگرم مسعود اسماعیل پور توانست با غلبه بر حریفان خود پیروز این میدان باشد و به نوعی موفق شد قدرت خود را در این وزن به سایر رقیبان دیکته کند.

اما در روز دوم این مسابقات سه نماینده دیگر از جویبار یعنی عزت الله اکبری، رضا یزدانی و کمیل قاسمی نیز خوش درخشیدند.

در وزن 74 کیلوگرم عزت الله اکبری در دور نخست به مصاف محمد مکتبدار از خراسان شمالی رفت و با اینکه کشتی با نتیجه 6 بر 6 به پایان رسید به خاطر گرفتن امتیاز آخر توسط مکتبدار، اکبری این مسابقه را واگذار کرد.

اما در دور دوم عزت الله اکبری با نتیجه 5 بر صفر حریف قدر خود یعنی حامد رضایی از استان البرز را شکست داد و به دور سوم این مسابقات راه پیدا کرد.

در وزن 97 کیلوگرم رضا یزدانی در دور نخست و در یک کشتی سخت و نفس گیر سینا غنی زاده دیگر کشتی استان مازندران را با نتجیه 13 بر 9 شکست داد. نکته قابل توجه در این دیدار فشار فراوان دو کشتی گیر بود به طوری که در پایان مسابقه هردو کشتی گیر با افت بدنی مواجه شدند.

اما در دور دوم رضا یزدانی رقیب همیشه آماده خود یعنی جمال میرزایی را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد و با احتساب دو پیروزی به دور سوم راه یافت.

کمیل قاسمی دیگر نماینده پایتخت کشتی ایران در وزن 125 کیلوگرم در دور نخست به مصاف رقیب همیشگی خود یعنی محمدرضا آذر شکیب رفت و در پایان توانست با نتیجه 4 بر 3 این کشتی گیر را شکست دهد.

وی در دور دوم نیز به مصاف سید احمد رسولی از استان گلستان رفت و توانست با نتیجه 4 بر1 این حریف قدر را شکست دهد. قاسمی با این شکست و با احتساب دو برد به دور سوم رفت.

به گزارش جویباران ، برنده هر وزن با پیروزی در 2 دیدار از 3 مسابقه مشخص می شود.

دیدگاه شما در مورد : یزدانی، اکبری و قاسمی حریفان خود را شکست دادند / شکست اکبری در دور نخست

یزدانی، اکبری و قاسمی حریفان خود را شکست دادند / شکست اکبری در دور نخست

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS