امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 03:45:55
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 4357

تاریخ انتشار : 29/03/1393 - 12:12

اختصاصی / مدیرکل بیمه سلامت مازندران در گفتگو با جویباران :

نرخ حق بیمه صندوق کارکنان دولت در سال 1393 اعلام شد

مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران نرخ حق بیمه صندوق کارکنان دولت در سال 93 را اعلام کرد.

نرخ حق بیمه صندوق کارکنان دولت در سال 1393 اعلام شد

دکتر رسول ظفرمند در گفتگو با خبرنگار جویباران اظهار داشت: بر اساس تصویب نامه هیئت محترم وزیران ، نرخ حق بیمه سال 1393 مطابق با مفاد بند (د) ماده 38 قانون برنامه پنجم  توسعه ابلاغ شد.

وی افزود : بر همین اساس در صندوق کارکنان دولت کل حق بیمه اعم از شاغلین و بازنشستگان معادل 6% حقوق و مزایای مستمر آنان تا سقف 2 برابر حداقل حقوق و دستمزد مطابق قانون کار است که می بایست به شرح ذیل ماهانه دریافت شود:

الف – سهم کارمند شاغل 2 درصد  حقوق ماهیانه مشمول کسور بازنشستگی می باشد( جهت بیمه شدگان  اصلی و تبعی یک )

ب- سهم بازنشستگان و موظفین 7/1 درصد( یک و هفت دهم ) از حقوق مندرج در حکم یا فیش حقوقی بدون احتساب حق عائله مندی، حق اولاد و حق نگهداری می باشد (جهت بیمه شدگان اصلی و تبعی یک).

ج – حق بیمه افراد تبعی 2 معادل حق سرانه مصوب به مبلغ 215000  ريال به ازای هر نفر در ماه می باشد که باید از حقوق بیمه شده اصلی کسر گردد.

د- حق بیمه افراد تبعی 3 معادل دو نهم مازاد بر حق سرانه مصوب به مبلغ  262778 ريال به ازای هر نفر در ماه می باشد که باید از حقوق بیمه شده اصلی کسر گردد.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران با بیان اینکه ثبت نام در سیستم درآمد اینترنتی الزامی است، تصریح کرد : در صورتی که زوجین هر دو مشترک صندوق بیمه کارکنان کشوری و لشکری باشند حق بیمه درمان از حقوق سرپرست مرد کسر می شود.

وی افزود: همچنین مشمولین تبعی یک برای فرزندان ذکور در صندوق کارکنان دولت تا پایان 22 سالگی و در صورت ادامه تحصیل تا پایان سن بیست و پنج سالگی و برای فرزندان اناث تا زمان ازدواج است و ادامه پوشش بیمه ای جهت آن دسته از فرزندان دختر و پسر که از پوشش بیمه ای خارج می شوند در صورت استمرار حق بیمه بر مبنای افراد تبعی 3 بر اساس ضوابط جاری خواهد بود.

ظفرمند تأکید کرد: حق بیمه موسسات مشمول 9/2 (دو نهم)نیز معادل 9/2 از 6 % حقوق و مزایای مستمر برای بیمه شدگان اصلی و تبعی یک در ماه می باشد .

وی در پایان خاطر نشان کرد: مفاد این بخشنامه ازتاریخ 1 / 2 / 1393 قابل اعمال و لازم الاجرا است.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : نرخ حق بیمه صندوق کارکنان دولت در سال 1393 اعلام شد

نرخ حق بیمه صندوق کارکنان دولت در سال 1393 اعلام شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS