امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 01:23:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 4231

تاریخ انتشار : 10/03/1393 - 07:14

اختصاصی / حجت الاسلام قلی پور در نماز جمعه این هفته:

جانبازان و ایثارگران نشانه های روشنی از جنایت گری دشمنان بر حق این ملت هستند

امام جمعه شهرستان جویبار گفت: باید قدر زحمات جانبازان و ایثارگران را بدانیم و از آنها تجلیل کنیم چرا اینها نشانه هایی از دشمنی و جنایت گری دشمنان در حق ملت ایران هستند.

جانبازان و ایثارگران نشانه های روشنی از جنایت گری دشمنان بر حق این ملت هستند

به گزارش خبرنگار جویباران، حجت الاسلام والمسلمین محمد اسماعیل قلی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: ملت بزرگ و ایثارگر ایران اسلامی که قاطبه ایثارگران را در میان خود دارد با روحیه حسینی دربرابر اراده دشمنان ایستاده است این درسی است که رهبر بزرگ و مجاهد عظیم الشان و خدمتگذار مردم یعنی امام خمینی (ره) به مردم ما داده است و اینک راه روشن امام قریب به ربع قرن توسط مقام معظم رهبری تداوم دارد.

وی در تجلیل از تقارن مبارک روز پاسدار و ولادت حضرت سیدالشهدا(ع) گفت: یکی از مهمترین دلایل این نامگذاری، اقتدای پاسداران انقلاب اسلامی بر خلق خوی حسینی و ایستادگی پای پرچم برافراشته اسلام است بنابر این امروزه حرف زدن از امام بدون درنظرگرفتن فلسفه سیاسی امام مردود است.

امام جمعه جویبار با اشاره به این که  برگزاری مراسمات دراین روز ها باید در شأن این ایام باشد خاطر نشان کرد: ارائه برنامه های نشاط آور در مناسبت های شادی، ضرورت انتقال آثار و ارزش های ولایی برمخاطبین است و لازم است متولیان و گردانندگان امور فرهنگی، محافل و جلسات دراین خصوص طرح هایی نو و کاربردی را مد نظر قرار دهند.

امام جمعه جویبار در خصوص اعیاد سراسر نور و برکت ولادت با سعادت حضرت سیدالشهدا(ع)، حضرت اباالفضل العباس(ع) و حضرت سجاد(ع) گفت: برگزاری مراسم جشن سرور دراین اعیاد دلیل بر ارادت و دلدادگی مردم  نسبت به خمیه گاه امامت و ولایت است و جانبازان و ایثارگران ما، نشانه های روشنی از مراتب جنایتکاری دشمنان در حق این ملت هستند.

حجت الاسلام قلی پور ضمن ارائه حدیثی از امام رضا(ع) پیرامون فضیلت ماه شعبان تأکید کرد: امام رضا (ع) مومنان و شیعیان را توصیه فرمودند؛ دراین ماه، مداومت در استغفار، رد امانت و ادای امانت، کنار گذاشتن حقد و کینه دیگران و توکل برخدا و توبه داشته باشید.

وی در پایان با ذکر فضائل و مناقب ماه شعبان خاطر نشان کرد:  اعمال عبادی دراین ماه معظم مقدم بر سایر اعمال است چنانکه حضرت رسول اکرم (ص) در طلیعه ماه شعبان دستور می فرمودند به مومنان اعلام کنند که این ماه متعلق به رسول الله (ص) است و حضرت رسول (ص) فرمودند؛ هرکس یک روز ازماه شعبان را روزه بدارد من شفیع او در قیامت خواهم بود.

دیدگاه شما در مورد : جانبازان و ایثارگران نشانه های روشنی از جنایت گری دشمنان بر حق این ملت هستند

جانبازان و ایثارگران نشانه های روشنی از جنایت گری دشمنان بر حق این ملت هستند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS