امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 10:22:59
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 41107

تاریخ انتشار : 24/11/1396 - 19:30

چرا «حاتمی‌کیا» شکایت از شبکه دو و سه را به خدا برد؟

به گزارش  جویباران،یکشنبه ۲۲ بهمن‌ماه ابراهیم حاتمی‌کیا بعد از دریافت سیمرغ بهترین کارگردانی گفت: «ممنونم از محبت داوران عزیز. من فیلمساز وابسته و فیلمساز این نظامم. من افتخار می‌کنم از کسانی حرف می‌زنم که باورشان دارم. من سی سال است روی این سن می‌آیم و می‌روم. از سازمان اوج تشکر می‌کنم. آن‌ها خیلی زحمت می‌کشند و باید نام سربازان گمنام امام زمان (عج) را به آن‌ها داد. متأسفم از همکارانم که وقتی اسم این سازمان‌ها و... به‌میان می‌آید، به آن معنا می‌دهند. افتخار می‌کنم برای مدافعان حرم فیلم ساختم. افتخار می‌کنم از بچه‌های سپاه و حاج قاسم سلیمانی جایزه گرفتم. بابت کارهایم پشیمان نیستم. اگر خانه سینما به محل کارآفرینی تبدیل شود، من کارآفرینم چراکه یک سال رزق به آن‌ها رساندم. امثال رشیدپور این واژه‌ها را می‌سازند. به تلویزیون اعتراض می‌کنم از مسئولان شبکه سه و دو، شکایتم را به خدا می‌برم. حاج قاسم سلیمانی با دیدن فیلم من اشک ریخت. این نگاه واقعاً زشت است برای این مملکت. من شکایتم را پیش خدا می‌برم».

اما داستان از چه‌قرار بود. چند روز قبل برنامه سینمایی «هفت» از عباس فاضلی و آنتونیا شرکا دعوت کرد تا به‌عنوان منتقد درباره فیلم سینمایی «به‌وقت شام» صحبت کنند. پیش از این برای هر فیلم سینمایی یک منتقد به برنامه دعوت می‌شد تا درباره فیلم‌ها صحبت کند. تا اینجای کار همه چیز درست است و مشکلی ندارد؛ اما وقتی بحث منتقدان شروع می‌شود، مرّ هدف دست از آستین بیرون می‌آورد و اتفاقی جالب می‌افتد، هر دو منقتد مخالف سرسخت حاتمی‌کیا، سینمای او و تازه‌ترین ساخته او هستند، این در حالی است که روال برنامه پیشین تلویزیون دعوت از دو منتقد که یکی موافق و دیگر مخالف فیلم هستند، مرسوم بوده است. اما این پایان کار نبود، برنامه تلویزیونی «سینما دو» نیز با همین رویه از نیما حسنی‌نسب و علی مصلح دعوت می‌کند؛ دعوتی که به‌گونه‌ای تکرار برنامه سینمایی «هفت» است؛ در این برنامه نیز هر دو منتقد علیه ابراهیم حاتمی‌کیا هستند و تیغ خود را بی‌رحمانه بر پیکر «به‌وقت شام» وارد می‌کنند.

حال چرا حاتمی‌کیا، آن صحبت‌ها را خطاب به رضا رشیدپور مطرح کرد؟ چندی پیش رضا رشیدپور با اشاره‌ای غیرمستقیم به فیلم‌های سینمایی «تنگه ابوقریب» و «به‌وقت شام»، به ساخت فیلم با بودجه برخی از سازمان‌ها و ارگان‌ها اعتراض کرد. حاتمی‌کیا در پاسخ به همین صحبت‌ها گفت: «من فیلم‌ساز وابسته هستم، من فیلمساز این نظام هستم».

یک روز بعد از نمایش فیلم سینمایی «به‌وقت شام» در کاخ سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر امیر قادری سردبیر «کافه سینما» در ویدیویی به نقد غیرمنصفانه فیلم حاتمی‌کیا پرداخت. او درباره فیلم سینمایی «به‌وقت شام» گفت: «تازه‌ترین ساخته حاتمی‌کیا از جمله فیلم‌هایی که می‌توان با دیدن آن یک دل سیر خندید، این فیلم از جمله فیلم‌هایی است که می‌تواند با نیمی از بودجه به‌کاررفته در فیلم «به‌وقت شام» ساخته شود.»، به همین دلیل بود که حاتمی‌کیا بیان کرد: «چرا برخی فیلم به‌وقت شام را کمدی می‌نامند؟». 

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : چرا «حاتمی‌کیا» شکایت از شبکه دو و سه را به خدا برد؟

چرا «حاتمی‌کیا» شکایت از شبکه دو و سه را به خدا برد؟

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS